Copak ste dostali letos na Vánoce pod stromek?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JardaPotenciometr
Příspěvky: 14
Registrován: 15 úno 2012, 01:00
Bydliště: Varnsdorf

Copak ste dostali letos na Vánoce pod stromek?

#1 Příspěvek od JardaPotenciometr »

Já sem letos dostal Multimetr VOLTCRAFT MT-52 5v1 sadu šroubovaku narex a nějake atx zdroje a orazovky a radia

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od CZJKP1 »

Já dostal tablet, zatím s tím moc neumím..

Jinak takový zajímavý šroubovák od čínanů, jenž nemá klasicky tzv ,,bity" ale jen se otočí takovou oranžovou zátkou, tím se navolí potřebný šroubovák, ve předu je takové jakési ,,sklíčídlo" to se zmáčkne, vyjede, a pak se pustí, a tím se zajístí.

Pak klasika, izoůačky, šroubovák..

Loni uhlovou brusku, kterou jsem doteď nepoužil, a ještě cín kovohutě, který vydržel tak do konce ledna možná února a pak jsem koupil kilovku

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od CZJKP1 »

Jinak multimetr, se máš. Já bych potřeboval taky nový multimetr, ale zatím nekupuji. Pár stovek nebo případně i okolo tisícovky bych dal, ale chci jednoznačně mít jistotu že kupuju kvalitní a přesný a značkový přístroj a né žádnou čínu!!!!! A sám se nevyznám, tak raději zatím než abych koupil nějákej krám nekupuju nic. Nebo by mi stačilo sehnat nějákou hodně starou českou ,,stolní metru" jak byly s tím několikařádkovým displejem M1t380, m1t290 atp, věřím, že po těch letech bude přesnost srovnatelná s nějákým METEXem okolo tisíckovky.

Naposledy jsem koupil u čínanů za 99Kč DT92 series, nyní se mi máma ptala, proč kupuji za 60Kč nový měřící hroty, když celý multan stojí okolo 100Kč, a tak jsem vysvětloval, že ten mulktimetr by přežil asi tak dvacet čínskejch šnůrek, ale DT92 series přesně neměří

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

jeden lepší než druhej . . .

Jirko, už ti to funguje ???

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Davidus »

:wink: konečně nemusím prasit fastony a ruzne VF konektory kombinačkami a páječkou
Přílohy
P1100591.JPG
(166.61 KiB) Staženo 77 x

Uživatelský avatar
SDZ
Příspěvky: 420
Registrován: 11 bře 2011, 01:00

#6 Příspěvek od SDZ »

já jsem dostal klackem.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

ok1hga píše:Jirko, už ti to funguje ???
Zrovna u tohoto zapojení bych výsledek nebral moc vážně, spíš jako zkoušku, kudy příště raději ne.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

U mne byl letos Ježuch značně nedbalej, k bastlení mi nenaježil nic - asi jsem zlobil. Namísto bastlířiny jsem pod stromkem našel Braun 390cc s čisticí stanicí...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od CZJKP1 »

ok1hga píše:jeden lepší než druhej . . .

Jirko, už ti to funguje ???
Ještě to nemám doosazené.potřebuju dva trimry abych to zkalibroval, a ty co mi padly do ruky mají tak vysokou hodnotu že tam 5R nenastavím!

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#10 Příspěvek od ok1xgi »

Já dostal pantofle a rýmu s kašlem... :cry:
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#11 Příspěvek od Artaban001 »

Já si nadělil tohleto:

Obrázek

teda bez toho zařízení nahoře

A hraje moc hezky :-)

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od CZJKP1 »

ZdenekHQ píše:
ok1hga píše:Jirko, už ti to funguje ???
Zrovna u tohoto zapojení bych výsledek nebral moc vážně, spíš jako zkoušku, kudy příště raději ne.
Jasně, řekni že Zajíc je lepší, který si řekne jenom za natažení toho programu do ATTINY 120Kč!!!!!Cena bez toho švába, prostě jenom za to že sedne na pět minut k PC a ten program kopne do toho ATTINY a 120Kč. Předpokládám, že ten program do zajícometru nikde uveřejněný není, nabídly se mi totíž hodní lidé, který by mi to udělali zadarmo. Je mi jasné, že si člověk připlatí i za tu práci - vytvoření toho programu, ale zdá se mi že i zloděj by to měl levnější!

Ten zajícometr někde mam postavený, buďto v bordelu doma, nebo je na chatě. Kdysi jsem totiž nevědel, že se to musí programovat, a když to nefungovalo odhodil jsem ho do šuplíku. Pokud ten program neseženu tak ho rozpájím, ale abych utrácel takovejch peněz za natažení programu, nechápu :( . To už si raději časem postavím ten ESR měřič od Ruslana, co na audiowebu jeden člověk zorganizoval a mělo o to zájem halda lidí, prostě všechno vč picu v rozloženém stavu s displejem 16x2 a změřil přesně kapacitu i esr!! Což by se mi taky hodilo, měření kapacity

Uživatelský avatar
JardaPotenciometr
Příspěvky: 14
Registrován: 15 úno 2012, 01:00
Bydliště: Varnsdorf

#13 Příspěvek od JardaPotenciometr »

Ty šroubovaky a lisovací kleště sou moc pěkné závidím :x


Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od petus »

CZJKP1 píše:Jasně, řekni že Zajíc je lepší, který si řekne jenom za natažení toho programu do ATTINY 120Kč!!!!!
to máš pravdu, být to můj program a výrobek, vezmu si dvojnásobek ;-)
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“