Vnitřní odpor Li-Ionek

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

Vnitřní odpor Li-Ionek

#1 Příspěvek od forbidden »

Rozkuchal jsem akupack k noťasu a vytáhl z něj články. Ty, co se zdály ještě dobrý, jsem se rozhodl otestovat. S Li-Ionkama jsem ještě nikdy nedělal, potřeboval bych vědět, jakej tak mají mít vnitřní odpor, když jsou nový. Tady u těchto to vychází tak cca 200 mOhm, což se mi zdá celkem dost. Články jsou v podstatě standardní typ 18650. Jinak se to zdá jako celkem dobrá náhrada za tužkový akumulátory do konstrukcí, jen by to chtělo sehnat nějakej držák, jako na tužkovky, nic jsem nikde nesehnal.
Díky.

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#2 Příspěvek od mikollar »

modelarska LiPo 3300mAh (20C) ma udavane 0.0068 ohm

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#3 Příspěvek od Atlan »

stiahni si datasheet od nejakej 18650 samsung alebo panasonic a uvidis. Inak baterky z akupacku notasa ktory skoncil svoju zivatnost su viac menej nie velmi vhodnym zdrojom energie, res ich polcas rozkladu sa krati. Mozno ze v multimetri este posluzia.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od AmarokCZ »

Atlan: ono záleží jak ten akupack skončil svou životnost. Pokud to někdo provozoval až do stavu, kdy na něj NTB vydržel jednotky minut, tak jsou ty články použitelné jen pro hodně malé odběry (desetiny A).

200mOhm není ještě tragédie, např. Varta nebo Sanyo uvádí u nových 100mOhm jako maximum (pro 2,2Ah).
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Nám uváděla Nokie max. 180mOhm pro BL-5C (kdysi dávno měly 900mAh, dnes už víc).

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#6 Příspěvek od Honza_dy »

forbiden: Nějaké držáky pro 18650 jsou tady.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od forbidden »

Tenhle akupack, co jsem rozdělal, lehl náhle, prostě noťas začal psát, že nemůže komunikovat s baterií. Takže články by měly být celkem OK. Tři z nich měly 0 V, tři nominální napětí, ty jsem si nechal.
Díky za odkaz na držáky.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

Jednotlivý články z vyřazených akubloků od NB používám už delší dobu do LED svítilen, akušroubováků i na jiný aplikace k maximální spokojenosti. Nabíjím je stab napětím 4,1V. Pravda, nikdy jsem je nezatěžoval jejich max proudem.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#9 Příspěvek od Atlan »

mal som v malom akuskrutkovaci taku baterku a ked som ju vymenil za novu tak to bolo neporovnatelne, nabijam uz len ked si spomeniem, proste vydrz je niekde inde aj neklesa tak skoro napetie, Chcelo by to taket obaterky premerat a pretestovat...

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#10 Příspěvek od bastliar »

Má ju niekto, je bezpečná a spoľahlivá, vďaka

:arrow: http://www.ebay.com/itm/New-High-Capaci ... 23257288b1

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#11 Příspěvek od helios »

Tieto business typy akumulátorov mám už v jednom HTC touch 2 pro a Samsung Galaxy S2. Majú o polovicu vyššiu kapacitu ako pôvodné pri rovnakej veľkosti. Jedna ťahá už druhý rok, druhá skoro rok. Zatiaľ som s nimi spokojný. Za tie peniaze sa určite oplatia. Tie moje mali označenie "made in japan". Asi to bude pravda. :)
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od Michal22 »

helios- a zkoušels někdy tyhle aku hodit na nějaký tester? Já mám osobní dlouholetou zkušenost následující: spousta lidí si po určité době používání zařízení (bavím se tedy hlavně o mobilních telefonech) koupí nový akumulátor. Odhadnul bych, že asi polovina šáhne po originální baterii, druhá polovina koupí nějaký "špičkový" noname produkt, který slibuje až trojnásobnou kapacitu proti originálu. Tahle sorta lidí chce věřit a věří tomu, že ta baterie má opravdu o tolik vyšší kapacitu. A jsou schopni se i pohádat, tvrdí že původní originální baterie vydržela den a tahle vydrží i tři dny. Pokud nejsou úplně zaslepení a já na to mám čas, tak se s nim pobavím a mnohdy zjistím, že to není tak jak uvádějí, že je to jen upřímné přání.

Poukázal bych na jednu podstatnou věc- výrobců baterií je na světě (hlavně v Číně) určitě několik desítek tisíc, ale výrobce vlastních článků by šlo asi spočítat na prstech dvou ruk. Tak kde by výrobci oněch noname akumulátorů vzali články s dvojnásobnou kapaciotou při zachování vnějších rozměrů?

Jinak měření na Cadexu C7200 je docela přesným ukazatelem kvality baterií. Používám jej často, v předešlých zaměstnáních jsem potkal i C7000 a C7400.
Většina těchto "bomba" baterií při testu na Cadexu docela pohoří- jejich kapacita bývá (u nových kusů) většinou někde mezi 80-90% uvedené hodnoty, po několika měsících tahle hodnota významě padá a dost šíleně roste vnitřní odpor. Zažil jsem ovšem i extrémy, kdy nová neoriginální baterie vykazovala jmenovitou kapacitu 2% a vnitřní odpor přes 1ohm :!:
Nové originální baterie vykazují často kapacitu i přes 100%, tato hodnota zas tak moc s délkou používání neklesá, spíš se u originálních aku setkávám se vzrůstem hodnoty vnitřního odporu (což koresponduje s počtem nabíjecích cyklů).

A malá douška nakonec- většina problémů s výdrží baterie (opět se bavím v rovině mobilních telefonů), hlavně se jedná o problémy, které vzniknou naráz, nemá se zhoršním stavu baterie nic společného, ale jedná se o poruchy telefonu, povětšinou způsobené oxidací (vznik trvalého odběru v důsledku poškození kapalinou).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Nie kazda neoriginalna bateria musi byt smejd, ale niektore su. V mojom starom mobile Motorola uz povodna bateria vydrzala malo, tak som si kupil novu.

Original sa zohnat nedal, takze neoriginalnu - zohnal som u nas nejaky noname smejd. Asi po roku (mozno aj skor) bola uplne nepouzitelna - horsia ako ta povodna.

Tak som kupil v roku 2011 za menej ako 10 EUR z eBay inu - CameronSino. Funguje vyborne dodnes, mobil nabijam tak raz tyzdenne.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#14 Příspěvek od helios »

Michal22:
Mne originál batéria vydržala cca. 2,5dňa, menil som ju po pol roku, lebo sa mi to zdalo málo. Táto nová vydrží 4dni, takže vyššiu kapacitu zrejme má. Ale nutno dodať, že som ju na Ebay kúpil od anglána, nie číňana. Anglán udával, že batéria je made in japan, zatiaľ to vyzerá, že neklamal.
Tie tvoje bl-5c sú tiež aj made in japan, ale tá cena veru nepoteší:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=BU ... c&_sacat=0

(nie, stále som sa nenaučil skracovať dlhé odkazy) :oops:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Kouzelnik
Příspěvky: 100
Registrován: 03 črc 2008, 02:00
Bydliště: F-M

#15 Příspěvek od Kouzelnik »

forbidden píše:...... jen by to chtělo sehnat nějakej držák, jako na tužkovky, nic jsem nikde nesehnal...
Zdar!
Zeptal jsem se u české firmy Fulgur Battman a ejhle:

OdstrčilEduard (eduard.odstrcil@fulgurbattman.cz)
RE: Dotaz
Dnes 18. 2. 2013, 14:53:39

Dobrý den,
Máme v nabídce dodavatele www.keyelco.com
Prosím prohlédněte si položky 1042, 1043, 1048, 1049.
Pokud něco vyhovuje prosím podejte cenovou nabídku.
Děkuji za pochopení.
S pozdravem.
Eduard Odstrčil

Fulgur Battman spol. s r.o.
Svitavská 39
614 00 Brno
www.fub.cz
GSM:+420 602 545 018
Tel.: +420 545 197 116
E-mail : eo@fub.cz

Mají spoustu baterií a článků a dělají sestavy.Zeptejte se.
H.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“