instalace windows XP na ASUS EEE PC 1001PXD

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

instalace windows XP na ASUS EEE PC 1001PXD

#1 Příspěvek od 555 »

prosím Vás,řeším instalaci windows XP na tento netbook...
přes flešku..

Ale stále ne a ne jít...Zkoušel jsem vytvořit boot flash z inst. CD pomocí programu flash boot..
NETBOOK z flešky nenabootoval...
pak znova pomocí :

http://www.mujeee.cz/2008-05-16/instala ... -klicenky/

opět nic...

naposledy pomocí programu WINTOFLASH a taky nic..samozřejmě v biosu mám na prvním místě aby netbook bootoval z flešky:-(
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
dalik
Příspěvky: 305
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Hranice

#2 Příspěvek od dalik »

To je divný... mám stejný netbook a z flashky to normálně šlo... programem win-to-flash jsem vyrobil instalační flash a normálně to nabootovalo a nainstalovalo...
Líp už bylo.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Bootovací fleška je jedna věc a bootování s USB druhá. Máš to v tom netbooku nastaveno ?

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#4 Příspěvek od 555 »

v obyčejném PC jsem si ověřil,že ta bootovací flash je funkční....

no v biose mám nastaveno....,,first boot device . ,,removable device"

a u položky hard disk mám jako first ten flash disk..(v biosu se mi normálně ukáže ) ,,kingston)
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Zkus udělat jinou bootovací flashku, třeba s Hiren's CD. Pak uvidíš, jestli je chyba v té první, s winama, nebo v noťasu, že z ní nechce bootovat. Já jsem Eeečko instaloval z CD-ROMky připojené přes USB redukci, nechtělo se mi laborovat z flashkama.

Uživatelský avatar
s_ebastian
Příspěvky: 59
Registrován: 27 led 2008, 01:00
Bydliště: Plzeň

#6 Příspěvek od s_ebastian »

Při startu stisknout ESC a vybrat odkud má být boot,pokud se nepletu..

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#7 Příspěvek od 555 »

tak ted jsem se k tomu zase dostal:-) opravdu tak jak napsal s_ebastian mi
až nabootoval z flešky....opravdu toto by mě nenapadlo..když jsem v bisou zadal jako první při bootování tu mou flešku,tak sem bral že by ji měl brát jako první a bootovat z ní..) ale až sem PC zapl a mačkal stále ESC tak se mi objevila tabulka z čeho chci nabootovat,zadal jsem flešku a naběhl z ní:-) zítra to nainstaluji:-)ještě jednou děkuji moc všem:-)
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“