Skype - potíže s mluveným slovem

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

Skype - potíže s mluveným slovem

#1 Příspěvek od Kaca »

Zdravím Vás! Mám problémek se skype. Chtěl bych poprosit někoho znalého zdali by poradil s níže popsanou situací:

Chtěl jsem hovořit přes skype s kamarádem kutilem ale on mě nerozuměl. Já jemu ano ale on mě ne protože prý na něho mluvím nějakým strašně rychlým a vysokým hláskem. Zkusil jsem tedy ech/soud test service a tam je desetivteřinová možnost nahrání mého hlasu který je posléze přehrán zpět. No, nahrál jsem tedy zkušební text a ono mě ho to zpětně přehrálo jednou tak rychle. Ať dělám co dělám, situace se nemění. Už si nevím rady. :(
Za případné aktuální rady předem děkuji!! Kaca

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Tohle vypadá na botu v časování zvukovice. Zkusil bych pohledat aktuální ovládač pro zvukovici a přeinstalovat ho.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Kaca »

Děkuji moc! To mě vůbec nenapadlo. Dám vědět. :)

Tak jsem stáhl a nainstaloval tohle: http://www.pcdriverupdate.com/sound/C-Media/3314.html podle štítku na zvukovce pci-sccme8738-3 a stav se nezměnil. Nejsem si ale jistý zda jsem postupoval zcela správně ale myslím že ano. Instalace proběhla. Jestli je potřeba nejprv odinstalovat původní sw karty tak to jsem nedělal, nevím jak. Nemám s tím žádné zkušenosti. Budu prosím potřebovat možná pořádně "nakopnout".

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

1) Nešlukuj hélium
2) Ovladače stahuj pokud možno rovnou ze stránek výrobce, protože nevíš, jestli si nestáhneš něco navíc
3) Zkus nahrát zvuk z mikrofonu v něčem jiným, jestli tam to neblbne, pravděpodobně bude chyba ve Skypu. A co jsem slyšel, co ho koupil M$, tak je to samej bug.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Kaca »

Mohlo by to možná být i v tom skype. Já slyším volaného normálně ale on mě s héliem. Jednou tak rychle. I v tom testu na skype je to přehrávané jednou tak rychle.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#6 Příspěvek od MetalGod »

Tak si nainstaluj třeba Audacity a tam si to zkus nahrát. Taky zkus laborovat s nastavením zkuku ve Skypu, taky můžeš používat starší verzi Skypu, jak říkám, co to dostal do pazour M$, dál od toho.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Kaca »

Nainstaloval jsem Audacity a zkusil nahrát počítání do deseti a pak přehrát. Bylo to zas o půl rychlejší, jako s tím héliem.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#8 Příspěvek od MetalGod »

Aha, takže v tom Skype prsty evidentně nemá. Ten Skype až teď někdy začal blbnout, nebo sis ho nainstaloval až teď?

Koukni na tyhle ovladače, jsou přímo od C-M. Akorát nevím, co tam máš přesně za čip- u CMI8738 jsou varianty SX, MX, LX
Jsou hned v první tabulce, počínaje 6. řádkem.
Naposledy upravil(a) MetalGod dne 30 led 2013, 12:09, celkem upraveno 1 x.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Kaca »

Skype dřív fungoval normálně ale je možné že syn dělal něco s Windowsem. Dnes ale asi před hodinou přeinstaloval na dálku tu zvukovku ale bez výsledku. Situace přetrvává - status quo. Počkám na něho až příjde večer z práce a mrkne se na to.
Naposledy upravil(a) Kaca dne 30 led 2013, 12:09, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

Moje zvukovka Sigma Tel umí nastavit i rychlost mluvy (hélium)- je to někde v rozšiřujícím nastavení (až budu doma, můžu mrknout kde to je).

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Kaca »

CM18738/PCI-SX

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Kaca píše:Dìkuji moc! To mì vùbec nenapadlo. Dám vìdìt. :)

Tak jsem stáhl a nainstaloval tohle: http://www.pcdriverupdate.com/sound/C-Media/3314.html podle štítku na zvukovce pci-sccme8738-3 a stav se nezmìnil. Nejsem si ale jistý zda jsem postupoval zcela správnì ale myslím že ano. Instalace probìhla. Jestli je potøeba nejprv odinstalovat pùvodní sw karty tak to jsem nedìlal, nevím jak. Nemám s tím žádné zkušenosti. Budu prosím potøebovat možná poøádnì "nakopnout".
Nainstaloval si si nejake svinstvo. Drivery su tu: http://www.cmedia.com.tw/en/DownloadCen ... &dtype=ALL

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Kaca »

Syn nainstaloval do PC Windows 8 a možná od té doby to asi nejde. Delší dobu jsem to nepoužíval. V těch programech ale není varianta pro Win 8. Je tam pro Win 7 RC, Vistu a XP 2000. Který použít?
Mám čip CMI8738-SX.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#14 Příspěvek od MetalGod »

Ten pro sedmičky by měl jít, snad mu tam nepopraskaj kachle :D

Jó, není nad to, když jsou ovladače přímo v jádru.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Kaca »

Večer tam ještě vyzkouším jinou s čipem CM18768/PCI-8ch. Pak půjdu po těch sedmičkách. Dám vědět. Díky!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“