Hantek DSO5202B

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SDZ
Příspěvky: 420
Registrován: 11 bře 2011, 01:00

Hantek DSO5202B

#1 Příspěvek od SDZ »

Zdravím,hodila by si mi nějaká menší "hračka" na stůl a narazil jsem na výše uvedený osciloskop za dobrou cenu (nemyslím tu v odkazu níže).Chtěl bych se zeptat jestli s těmito typy má někdo zkušenost na životnost,přesnost atd.
(jeden oscilo už doma mám,ale je to velká bedna (BM566A))
Díky.

http://www.silcon.cz/dso5202b.html#_

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#2 Příspěvek od Milan »

Osciloskop 200 MHz a sondy v příslušenství 60 MHz ??

Uživatelský avatar
SDZ
Příspěvky: 420
Registrován: 11 bře 2011, 01:00

#3 Příspěvek od SDZ »

>Osciloskop 200 MHz a sondy v příslušenství 60 MHz ??<
¨Příslušenství je ošizený,to je jasný.Sondy lze případně koupit jiný.Mě jde spíš o samotnej osciloskop -jestli to je k čemu ,nebo ne.

Uživatelský avatar
SDZ
Příspěvky: 420
Registrován: 11 bře 2011, 01:00

#4 Příspěvek od SDZ »

Tady to někdo srovnává s Rigolem.Rozumí mu někdo tak dobře,aby sem napsal jak to ten člověk hodnotí?
http://www.youtube.com/watch?v=u7UgKJ8M7LY

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Davidus »

výcuc z videa..
mechanicky připomíná spíš čínskou hračku, kvalita výřezů, plastů a všeho není moc dobrá, na některých místech připomíná spíš ruční práci
při nastavení velice malé paměti má osciloskop vyšší obnovovací rychlost, ve srovnání s Rigolem a výrazně vyšší jak Owon (avšak k čemu je tak krátká paměť??)
pozorovací uhly LCD displaye nejsou moc dobré, hlavně při pohledu "shora"
nelíbí se mu že osciloskop nepoužívá běžný čtvercový rastr, ale obdélníkový
časová základna má formát 2,4,8 (místo 1,2,5) což je naprosto netypické a nevhodné pro jakékoli výpočty a rychlé odečítání
samotná rychlost zobrazování je při použití plné paměti osciloskopu (1Mpts) velice mizerná a ještě horší jak Owon který je ž tak dost pomalý
takže pokud budeš potřebovat velkou paměť, tak je osciloskop nevhodný
konektivita - osciloskop má pouze USB, nemá ani RS232 které má podstatně levnější Rigol a ani pass/fail výstup
příslušný PC software je strašný, zastaralý a nikdo ho dosud neupdatoval, horší jak Rigol a Owon
firmware osciloskopu je značně zabugovaný běham několika dnů zdechnul tak 10x ve chvíli kdy se kousne je nutné osciloskop vypnout a znovu zapnout
kdyby si měl vybrat znovu, šel by nejspíš do Rigolu, pokud bys potřeboval velkou paměť tak spíš Owon, pokud velkou obnvovací rychlost a krátkou paměť tak handtek (pokud ti nevadí všechny nevýhody které má)
Naposledy upravil(a) Davidus dne 31 led 2013, 12:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
SDZ
Příspěvky: 420
Registrován: 11 bře 2011, 01:00

#6 Příspěvek od SDZ »

Davidus> Děkuju moc za info.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#7 Příspěvek od MetalGod »

Jestliže by byl samotnej osciloskopovací program opensource, tak bych to bral, protože by se dal relativně snadno zbavit softwarových nepovedenin, jež vyjmenoval Davidus. Taky by se daly přidat i další užitečný funkce.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Davidus »

ten HW co tam je bude velice slabý podle počtu snímků za sekundu, moc tam toho přidat nepůjde

Uživatelský avatar
SDZ
Příspěvky: 420
Registrován: 11 bře 2011, 01:00

#9 Příspěvek od SDZ »

program opensource -věřím ,že to má svoje výhody.

Když už se tu řeší ty oscilo -co tenhle:
http://www.silcon.cz/sds1152cml.html#_

Potřeboval bych prostě nějakej oscilo -zařízení třídy dvě.Ten BM566A je v jedničce.Když ho zapojím přes oddělovací trafo tak ukazuje blbě.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#10 Příspěvek od Hydrawerk »

Osciloskopy Tekway jsou výjimečné ješte v jednom ohledu a dle mého názoru naprosto zásadním. (...) Firmware těchto osciloskopů totiž běží na operačním systému Linux a tudíž je do značné míry otevřený. Dá se očekávat, že je jen otázkou času, kdy se objeví nějaký alternativní firmware, který bude možné na osciloskopech provozovat a který vám zpřístupní nové funkce a možnosti (...)
No, tak asi jo, ale osciloskopy Tekway se prodávají od roku 2009 a ještě se žádný neoficiální firmware neobjevil. Lze akorát jaksi hacknout 60MHz verzi na 200MHz.
V Amáru 12/2012 vyšla malá recenze tohoto osciloskopu.
Absence RS232 by mi vůbec nevadila, dnes už to ani nové PC nemají. Ještě v tom videu bylo řečeno, že má tento škopek hezky propracovaný firmware plný užitečných funkcí, ale často se kouše. Nemá kurzory v XY režimu.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#11 Příspěvek od Hydrawerk »

Recenze Hanteku. Přístroj se přehřívá, takže se velice hodí vestavět do něj dodatečně větrák. No hezký.
Přílohy
Hantek DSO5202B AR12-2012.jpg
(240.4 KiB) Staženo 528 x

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#12 Příspěvek od Hydrawerk »

Ještě recenze Siglentu ze stejné řady. Nevypadá zle. Snad trochu lepší Rigol. Siglent vyrábí pro LeCroy, takže by se mělo jednat o dostačující přístroje.
Přílohy
Siglent 03.jpg
(291.29 KiB) Staženo 388 x
Siglent 02.jpg
(268.26 KiB) Staženo 396 x
Siglent 01.jpg
(252.43 KiB) Staženo 412 x

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Davidus »

ani jedno není recenze, jedná se o 2 reklamy popisující funkce osciloskopu, všechny nedostatky obou typů jsou nezmíněné, nikdo už nepřiznává že samplovací kmitočty klesají s použitím 2 kanálů, nebo že 2500wps lze dosáhnout jen s 4k paměti a spoustu dalších nectností :barf:

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#14 Příspěvek od Hydrawerk »

Jo, taky jsem od těch článků v Amáru čekal více. Nic novýho jsem se nedozvěděl... Snad jen to, že se Hantek přehřívá. To mě definitivně odradilo. Sranda je, že ten Hantek byl nejlepší /resp. nejdražší/ osciloskop, kterým se v tom seriálu článků vůbec zabývali. Marně jsem čekal na zmínku o poměrně oblíbeném Rigolu řady DS2000... Má taky svý mouchy, vím o nich. Na eevblogu je dlouhý vlákno, kde hledají různé bugy ve firmwaru. http://www.eevblog.com/forum/reviews/fi ... eries-dso/

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Davidus »

Jinak ten hantek je silně předražený. Tolik peněz bych za osciloskop od rákosníka v životě nedal, obzvláště poté co jsem viděl recenzi na YT. o 3cm delší LCD na tom nic nezmění http://www.youtube.com/watch?v=0urb6lU-FkI

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“