Málo místa na disku

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Málo místa na disku

#1 Příspěvek od Lukas-Peca »

Systém Win XP. Dnes na mě při brouzdání po netu vyskočila hláška o nedostatku místa na disku C. Je tam 206 MB volných, ještě nedávno tam ale bylo přes 1 GB a od té doby jsem tam nic nepřidával. Po zobrazení skrytých souborů a složek v Total Commanderu a sečtení velikosti všeho, co je vidět, však vychází, že by tam mělo být ještě 1,2 GB volného místa, což odpovídá původnímu stavu. Co mohlo zbytek místa tak najednou sežrat a jaktože to není vidět?

Podotýkám, že disk C je tvořen partišnou o velikosti 10 GB. Na tomto prostoru jsem měl původně kromě systému všechny programy a dokumenty, kromě filmů, fotek a hudby. Postupně místa ubývalo, aniž by přibývalo nahraných dat. V současnosti už nemůžu mít na disku žádná vlastní data, protože se tam nevejdou. Největší program je Open office, jinak samé drobné aplikace, a všechno místo jinak zabírá systém, se stránkovým souborem viditelně asi 6 GB.... Místa ubývalo hlavně s instalováním aktualizací Win, ale teď se nic neinstalovalo.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Různý logy, tempy, aktualizace OS.... Toho je, co žere místo. Pro neodborníka je dobrej CCleaner, ten dokáže smazat celkem bezpečně zbytečnej bordel.

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#3 Příspěvek od stevo59 »

Možno tam máš už priveľa bodov obnovy systému, to si tiež cucne z pamäte.
...kábel odrezaný na presnú dľžku je nutne krátky...

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Smazat na C:\ obsah složek Temp, Temporary Internet Files, History, Cookies... (jak píše forbidden)- tam se umí zapomenout nejvíc sra*ek.
Jinak pokud je rozpor mezi požadavky WinXP a tím, co ukáže TC, tak bych začal být ostražitý, mám zkušenost že to může taky oznamovat konec HDD..
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#6 Příspěvek od MetalGod »

To ostatně za něj udělaj oba programy, jak Forbiddenův CCleaner, tak můj BleachBit.
Není špatný mít oba, navzájem se doplňujou.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

MetalGod- jo, tak CCleaner už údajně není co býval dřív. Minimálně jsem slyšel od několika lidí, kteří s PC operují na vyšší úrovni jak běžný uživatel. Zkusím zjistit více informací.
Já osobně používám místo zbytečných softváre raději kombinaci Shift+Del. Asi i proto funguji pořád na 2GHz Celeronu s 512 MB SDRAM na 133MHz. Brzy bude tomuto počítadlu 10 let...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#8 Příspěvek od MetalGod »

Ten používám jen okrajově, a to u zákazníků, co maj zabordelenej počítač, sám pro sebe ho ale nepoužívám, vlastně ani nemůžu. Mám akorát BleachBit + svůj pidiprográmek na pucování systémových záznamů (funguje slušně i na 133MHz Pentiu), to mi bohatě stačí.
Tyhle programy dokážou vyčistit disk mnohem důkladněji, BleachBit je pořádnější, zatímco CCleaner umí pucovat mimo jiný i registry. Jednou nastavíš (co se kde má čistit) a pak to můžeš používat až do zblbnutí.
U BleachBitu můžeš navíc psát vlastní filtry (v jazyku na bázi XML).
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Michal22 »

Na registry v případě nouze použiji příkaz Regedit a čmuchám. Není to časté, ale zatím jsem nešlápnul vedle.
Jo, kéž by tolik známých věcí bylo i pro smartphony, tam je dnes (podle mých zkušeností) spousta problémů způsobena jen tím, že tam podobný bordel umí taky zůstat...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Na vyčištění místa na harddisku stačí pouze systémovy nástroj "Vyčištění disku". Žádné jiné programy nejsou třeba. Ty jsou vhodné pouze na odinstalaci zbytečných programů a následný úklid i v registrech. Po volbě jednotky uživatel sám zjistí, co mu žere tolik místa.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#11 Příspěvek od MetalGod »

Ten toho zrovna moc nevyčistí. Kdyby byl tak dobrej, tak se nikdo nebude srát s praním BB a CC.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#12 Příspěvek od Hejnicek »

Kolikrat prekvapi i vysledek hledani, kdyz das hledat soubor
*.* (cili vse) + nastaveni velikosti Nejmene treba 100000.
Obcas ti to najde nejake zapomenute video, ci jine nepotrebne soubory.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

MetalGod píše:Ten toho zrovna moc nevyčistí. Kdyby byl tak dobrej, tak se nikdo nebude srát s praním BB a CC.
To je spíše o uživatelích. K vyčištění harddisku jsem nikdy nic extra nepotřeboval. Nebavím se o bordelu v registrech, smazaných souborech bez odinstalace atd. V tom systémovém programu vidíš naprosto vše, kde je zbytečně zabráno místo. Stačí si to nalistovat a označit ke smazání.
Pro odborníka jsou samozřejmě jiné možnosti.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Ono je vycistenie a "vycistenie". Skus pozriet po tom "vycisteni" napriklad na velkost adresarov:
WINDOWS\SoftwareDistribution
WINDOWS\system32\config\systemprofile\Local Settings\Temp

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od hafca »

Jedna z možností může být i pohyblivá velikost stránkovacího souboru.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“