Whirlpool 250,hlava mě to nebere.

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
modrej
Příspěvky: 7
Registrován: 04 črc 2005, 02:00

Whirlpool 250,hlava mě to nebere.

#1 Příspěvek od modrej »

:( Pračka ač mám všechny ovládací prvky nastaveny na nulu,teda stop,mě po zapnutí sítovým spínačem vyhodí ne jistič ale, Fíčko.Při měření ohmetrem na přívodu do pračky,nulák-fáze a proti kostře jsem naměřil nekonečno.Na pohled jsem taky nic neviděl.Měl jsem za to,že zůstal viset programátor,tak jsem ho párkrát protočil,ale bez úspěchu.Má někdo radu jak na tu mrchu?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Změř to měřičem izolačních stavů, v obou polaritách. Multimetr s měřícím napětím pár voltů je na takové měření platný jak koks v Temelíně.

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

Na sí￾ovém pøívodu pøed hl. vypínaèem mùže být ještì odrušovací kondenzátor. Nic není zapnuté, ale tento kondík je pod napìtím a má asi prùraz. Jak bylo napsáno multimetrem to nezmìøíš, až když pøipojíš vìtší napìtí tak se závada projeví.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#4 Příspěvek od vrky »

Anonym píše:Na síťovém přívodu před hl. vypínačem může být ještě odrušovací kondenzátor. Nic není zapnuté, ale tento kondík je pod napětím a má asi průraz. Jak bylo napsáno multimetrem to nezměříš, až když připojíš větší napětí tak se závada projeví.
Tak jsem se nepřihlásil. To jsem já Vrky.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#5 Příspěvek od RadekB »

Vybaveni ficka v naproste vetsine dela vadna topna spirala, obcas odrusovaci clen (kondik). Jednou jsem se setkal u nejake Tatramatky i se zavadou na samotnem hlavnim vypinaci. Multimetrem je to skoro vzdy nemeritelne.

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Artax »

Já viděl vadný motor, chránič padal jenom při odstředění! Dva roky to jelo na standartní síti a pak se při stěhování v instalaci objevil chránič a při každém praní s odstředěním to vypadlo. Motor dvojsystémový, dvoupólový na odstředění a šestnáctipólový na praní. Vada vinutí, po demontáži motoru dokonce viditelná.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“