kvalita záznamových nosičů

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

kvalita záznamových nosičů

#1 Příspěvek od Crifodo »

Tomuhle jsme svěřovali svoje data.
Přílohy
MÉDIUM.jpg
(248.31 KiB) Staženo 66 x

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

Jakou cenu mají data na CD?
CD mělo prasklinku. Vložil jsem do PC a chtěl jsem zachránit alespoň něco. Mechanika měnila rychlost, najde se ozval zvuk, který je těžké popsat a nejen že z CD už nikdy nikdo nic nepřečetl, ale střepy zdevastovaly CD mechaniku, že už také nikdy nic nepřečetla...

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#3 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

není nad neúmorný analogový pásek :) ten přežije i konec světa :D

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Davidus »

zatím se mi nikdy nestalo... :lol:
Přílohy
P1100907.JPG
(66.21 KiB) Staženo 49 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

monterjirka píše:Jakou cenu mají data na CD?
CD mìlo prasklinku. Vložil jsem do PC a chtìl jsem zachránit alespoò nìco. Mechanika mìnila rychlost, najde se ozval zvuk, který je tìžké popsat a nejen že z CD už nikdy nikdo nic nepøeèetl, ale støepy zdevastovaly CD mechaniku, že už také nikdy nic nepøeèetla...
Nabuduce v takomto pripade pouzi co najpomalsiu mechaniku, tak 4x alebo 8x.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od workhard »

Nebo si to v Neru uber.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

To nemusi pomoct, kazda mechanika na tie prikazy reaguje inak. Niektore po vlozeni aj tak roztocia medium naplno a potom spomalia.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od drabek06 »

CD/DVD nepoužívám už roky. Žádný médium mechanickýho rázu nemá budoucnost, protože to je jen budoucí zdroj problémů a poruch. Jediný co má budoucnost jsou flashky, SSD disky a podobný věci . . .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Odporucam precitat si niekde o principoch flash pamati. Hlavne pojmy MLC a TLC. Potom ta to prejde.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#10 Příspěvek od kevin_mitnick »

Jo, bejvavali casy, ze napalovaci CD delalo to par firem v doslova kosmickych podminkach (supercisty bezprasny vyrobni prostory kde se dovnitr behalo ve skafandrech), petidevitkova cistota materialu. CD z te doby (zlate Kodaky) jsou v pohode citelny dodnes. Ale napalovaci CDcko v te dobe stalo tri-ctyri stovky. Dneska seka napalovaci media Čong v plechove boude u ryzoviste, CDcko stoji petikorunu a to na ktere jsem v listopadu 2011 deckam vypalil pisnicky na vanocni besidku byly o techto vanocich necitelny...

Uživatelský avatar
nobis
Příspěvky: 225
Registrován: 19 bře 2009, 01:00
Bydliště: Seč okr. Chrudim

#11 Příspěvek od nobis »


Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od drabek06 »

rnbw píše:Odporucam precitat si niekde o principoch flash pamati. Hlavne pojmy MLC a TLC. Potom ta to prejde.
Bohužel o tom něco přečtený mám a sám doma používám už třetím rokem SSD disk a jsem maximálně spokojenej. Když si spočítám průměrně zapsaný data doposud a překalkuluju to na spodní hranici životnosti toho disku, tak mě vydrží ještě hooooodně dlouho. Za ty tři roky jsem jeho celou kapacitu přepsal 27x, takže pokud se nevy*ere něco jinýho, tak ho mám až do důchodu :lol: A nehledě na to že vývoj v týhle oblasti jde bleskově kupředu, takže bůh ví co bude za pár let . . .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

A HDD vydrzi kolko? Kludne 15 rokov, aj viac. Ale kolko vydrzi napr. 16 GB USB kluc? Ulozil by si si tam dolezite data na 5 rokov? Ja teda nie...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

Takže nejtrvanlivější data budou na LP desce "Programy pro ZX Spectrum", co před lety vydala tuším 602.ZO Svazarmu v Supraphonu (nebo to byl Panton? No to je jedno)?
Sice jsem tu desku měl kdysi jen půjčenou, na vinylu mám vlastně jen analogové nahrávky, ale některým je přes 40 let a pořád jdou ještě přehrát ště přehrát ště přehrát ště přehrát ště přehrát ště přehrát...

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od drabek06 »

Uložim si ty data radši na USB flashku než na CD/DVD.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“