Policie v Praze a vysílačky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Policie v Praze a vysílačky

#1 Příspěvek od CZJKP1 »

Zdravím.

Netušíte jaké kmitočty používají fízlové v Práglu pro komunikaci vysílačkami, chtěl bych se taky trochu povábit o čem klábosej!! Je mi vcelku jedno jestli Městská nebo PČR :)

Název vlákna upraven. ZdenekHQ

Uživatelský avatar
MirekJ
Příspěvky: 27
Registrován: 31 led 2013, 01:00

#2 Příspěvek od MirekJ »

Koukám, že jsi v tomto asi hodně amatér či mimo obor....
PČR i MP již dávno přešla na digitální kódovaný provoz v podstatě neodposlechnutelný ani moderními špionážními prostředky. Jedná se o standarty NATO. A i ostatní "nestrategické" služby už jedou digitálně (ZZS hl.m.P, hasiči, PRE, plynaři atd.
viz: www.kmitocty.cz

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od CZJKP1 »

Ah, ttj.. A je možné že ještě v některých menších městech nebo příměstských oblastech používaj ještě obyč vysílačky, našel jsem nějákej trošku starší seznam MP ale Praha v něm není!

To nejde v domácích podmínkách dekódovat co?? :oops:

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#4 Příspěvek od Hydrawerk »

MirekJ píše:A i ostatní "nestrategické" služby už jedou digitálně (ZZS hl.m.P, hasiči, PRE, plynaři atd.
viz: www.kmitocty.cz
A co řidiči MHD?

Uživatelský avatar
MirekJ
Příspěvky: 27
Registrován: 31 led 2013, 01:00

#5 Příspěvek od MirekJ »

CZJKP1 píše:Zdravím.

Netušíte jaké kmitočty používají fízlové v Práglu pro komunikaci vysílačkami, chtěl bych se taky trochu povábit o čem klábosej!! Je mi vcelku jedno jestli Městská nebo PČR :)
Na to, že jsi z Prahy, asi nemáš Policii ČR moc v lásce... Copak Ti udělala, že o ní mluvíš tak hanlivě? Nepomohla, nechránila???

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od CZJKP1 »

Taky mi to napadlo, dají se poslouchat??

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#7 Příspěvek od Achab »

Nevím jak jinde ale místní lesní závod ještě používá VR 22.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od CZJKP1 »

MirekJ píše:
CZJKP1 píše:Zdravím.

Netušíte jaké kmitočty používají fízlové v Práglu pro komunikaci vysílačkami, chtěl bych se taky trochu povábit o čem klábosej!! Je mi vcelku jedno jestli Městská nebo PČR :)
Na to, že jsi z Prahy, asi nemáš Policii ČR moc v lásce... Copak Ti udělala, že o ní mluvíš tak hanlivě? Nepomohla, nechránila???
Jak je zde známo, jsou slabý jak čajíček :o

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

Městská policie v Brně ještě nedávno fungovala volně kolem 460MHz, kdysi to bylo naladitelný i na analogové TV s manuálním laděním. Chytil jsi to i na smeták. Teď nevím, nemám čas je poslouchat. Docela drsný je, že se tam dají odposlechnout rodný čísla, adresy, čísla občanek a kdoví co ještě.

Ale s PČR byla větší sranda.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#10 Příspěvek od Artaban001 »

Zdenek HQ- jj.. Hlavně ty "botičkáře". Jednou jsem to předváděl kamošovi (a tudíž jsem porušoval nějaký ten paragraf :-) ) a zrovna hlásili jeho auto, měl ho špatně zaparkovaný..

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od CZJKP1 »

Artaban001 píše:Zdenek HQ- jj.. Hlavně ty "botičkáře". Jednou jsem to předváděl kamošovi (a tudíž jsem porušoval nějaký ten paragraf :-) ) a zrovna hlásili jeho auto, měl ho špatně zaparkovaný..
:D :D :D

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#13 Příspěvek od Atlan »

Najprv si nieco nastuduj napr: modulacia s rozprestretym spektrom (pseudonahodnou postupnostou alebo frekvencnym skakanim)a potom sa uvidi ci ti to pojde aj dalej.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#14 Příspěvek od monterjirka »

Městská policie v některých lokalitách jede v "polodigitálu" od Motoroly MOTOTRBO, existuje nějaký program, co to s hóóódně dobrým PC stíhá rozkodovat (pod Woknama s móóóc dobrým, pod Linuxem to jiný program zvládá na "dobrém" PC)
V analogu toho jede pořád méně. A pokud např. posloucháte 150,975MHz, tak to do konce roku také zmizí (přesune se jinam, podrobnosti sem psát nechci, v SZ by to šlo)

Uživatelský avatar
OK2STO
Příspěvky: 426
Registrován: 19 zář 2008, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od OK2STO »

Praha a celá policie ČR používá digi systém Matra, je v pásmu 380-410 Mhz
trunkový systém s trojitým šifrováním v pracovních skupinách dle specialnosti, každá stanice je naprogramována do příslušné skupiny a nelze ji použít v jiné skupině, pokud to operátor nepovolí. Pokud dojde ke ztrátě stanice , tak operátor ji v systému zablokuje a další způsob lze na dálku celý program ve stanici vymazat, takže se s ní stane jen kus nepotřebného železa. její další zprovoznění se musí stát na programátoru TPS a OMC.
První druh šifrování je obměnován každé dva roky , další druhy se mění vždy při následující komunikaci.
Tento systém používá u městská policie Ostrava, dále jej mají k dispozici
i hasičský záchranný sbor , kromě svě vlaastní sítě, amjí to pro spolupráci,
dále to má i záchranná služba zdravotní.
Jarda

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“