Telefon pro důchodce

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

Telefon pro důchodce

#1 Příspěvek od krutor »

Zdravim.
Máte někdo zkušenosti s mobily pro důchodce? Tedy spíše jakou kvalitnější značku vybrat. Cena cca 1500 Kč.
požadavky:
- větší písmenka na displeji
- černobílý displej
- větší klávesnice
- nějaký bezpečný (kulatý) konektor nabíjení
- vyšší hlasitost vyzvánění a hlasitější sluchátko

Nevím jakou značku, Aligator, CPA Halo, Emporia, MyPhone, Swissvoice... Počítám že tyhle značky jsou víceméně čínské nepříliš kvalitní výrobky, co moc dlouho nevydrží. Celkem pokukuji po Aligatoru R5, kde je určitě výhoda zvýšená odolnost, což by přišlo určitě vhod. Ale zase to má na nabíjení microUSB, což by děda na 99% vylomil.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#2 Příspěvek od TAKJAN »

CPA HALO 7 docela ujde. Požadavky splňuje, ale je barevný. Má dobrou svítilnu, při zadávání čísel je může číst. Radio hraje bez sluchátek. Vyzvánění vyloženě řve

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#3 Příspěvek od Hydrawerk »


Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

Jednoznačně Aligator :D
Obrázek
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#5 Příspěvek od krutor »

Na Mironetu jsem teď našel důchodovskej Panasonic s celkem velkou slevou, tak asi vezmu ten.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Pokud to má jen na doma, tak Aligator apod. jsou nesmyslné zmetky. Nejlepší je primitivní stolní GSM telefon, kde se zvedá sluchátko, cvakne se pár čísel a kecá. Samozřejmě žádná blbost od jablotronu, tam jsou mimo jako naši poslanci.
A jak může někdo telefon s velkými tlačítky a malými písmeny nazývat telefonem pro důchodce, tak to záleží na pokročilosti jeho demence. Dědek či babka, co špatně vidí a nepotřebuji v telefonu videopřenos z Václaváku, tak kašlou na techniku. Ti chtějí jen vycvakat číslo, připadně ho vidět na větším displeji a pak jen kecat do sluchátka. Od toho taky telefon je !

Já zrovna teď pro známé hledám nějakou GSM bránu pro připojení starého obyčejného stolní telefonu a na nic jiného a vypadá to asi tak, že to bude rychlejší vyrobit.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#7 Příspěvek od Hydrawerk »

Jo, ten Panasonic vypadá dobře. Doporučuji ale ověřit kvalitu zvuku. Na heureku někdo napsal:
malá hlasitost zvuku ve sluchátku, tragická kvalita hlasitého handsfree. Může být sice velmi hlasité, reproduktor je ale nekvalitní, zvuk v něm velmi zkreslený, zvuk je chraplavý, celý telefon rezonuje. Přitom výrobce na možnost vložit telefon do stojánku a pustit si zvuk hlasitě přímo upozorňuje a zmiňuje ji jako jednu z výhod.

Telefon je určen pro "důchodce". Bohužel jen pro ty, kteří dobře slyší. Kdyby výrobce dotáhl i kvalitu zvuku, byl by to výborný telefon. Chtěl jsem jej dát tátovi ale nakonec jsem jej vrátil.
Ale nikdo jiný si už na tohle nestěžoval, takže možná to není tak hrozný. http://mobilni-telefony.heureka.cz/pana ... e/recenze/

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#8 Příspěvek od krutor »

Jediný mínus u toho Panasonica je displej, TFT, to na slunku nebude nic vidět.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Michal22 »

Panasonic jsem už několikrát doporučil, zatím spokojenost.
Těch Aligatorů, CPA či jak se to všechno jmenuje, jsem už pár na stole měl, je to pořád jedna čínská fabrika, která opakuje ty stejné chyby- nízká citlivost mikrofonu, technologické chyby při návrhu a připájení microUSB konektoru, technologická nekázeň při osazování.
Tyhle telefony by měly stát maximálně 500kč.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#10 Příspěvek od Honza_dy »

Zalezi na konkretnim duchodci kteremu je mobil urcen. Pokud mas doma neco podobneho jako je muj otec, tak leda stary bakelitovy telefon s otocnym ciselnikem a papirovy blocek na kontakty.

Uživatelský avatar
zouzel1
Příspěvky: 360
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#11 Příspěvek od zouzel1 »

Tchánovi jsme koupili tento, je s ním maximálně spokojen... žoužel http://www.o2.cz/osobni/mobilni-telefon ... _sv39.html

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#12 Příspěvek od Hydrawerk »

Můj instinkt mi říká, že Swissvoice je přeznačkovaný telefon navržený a vyrobený v anonymní čínské továrně. Nekoupil bych si ho.
http://mobilni-telefony.heureka.cz/swis ... e/#reviews
http://www.swissvoice.cz/mobilni-telefon-mp33
http://mobil.idnes.cz/odolny-svycar-se- ... lefony_KOR
Nemusí být ale zlej. Volat se dá se kdečím. Moje babička má jekéhosi Aligátora, po reklamaci už funguje, až na jedno nespolehlivé tlačítko. Děda má jakýsi CPA, u něhož zase došlo ze smazání popisků na klávesnici...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od Michal22 »

Všechny CPA, Aligatory, Swissvoice, Evolve apod. jsou stavěny možná ve stejné fabrice na základě nějakého chipsetu s procesorem ARM. Stejně tak všechny kopie Nokií, Vertu, Iphonů apod.
Problémem bývá špatné pájení, špatné slícování krytů, mikrofony a vyzvaněče na cancourech drátků a další "vychytávky".
Někomu slouží dobře dlouhodobě, jiný s nimi má jen trápení.
Potkal jsem jich už povícero, ne vše u nich jde opravit.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#14 Příspěvek od FHonza »

Já jsem pro svoji 92 letou babičku koupil Doro HandlePlus 334. Špatně se tady shání, ale pro člověka který špatně vidí a jakákoli sebemíň složitější elektronika je pro něj nepřekonatelný problém je ideální. Žádná menu, žádná SMS, nic takového. Volat se dají pouze čtyři čísla + SOS (poměrně dobře propracované).

https://www.google.cz/search?q=Doro+Han ... 0&bih=1071

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

Tak to je konečně jeden z telefonů pro důchodce, kdes ho sehnal ?

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“