Mobily vyšší třídy s tlačítkovou klávesnicí-existují ještě?

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MirekJ
Příspěvky: 27
Registrován: 31 led 2013, 01:00

Mobily vyšší třídy s tlačítkovou klávesnicí-existují ještě?

#1 Příspěvek od MirekJ »

Jsem před výměnou Nokie E52, která mi léta sloužila k plné spokojenosti. NECHCI dotykáč! Je na trhu ještě nějaká klasika, která by uměla minimálně to samé co E52 nebo ještě více?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Už více méně ne. Nabízí se Samsung S5610, který je podobný zpracováním, ale nemá tolik funkcí. Od Nokie (s ještě trošinku slabší výbavou) by se dala C2-01 nebo X2-02 (dvě SIM). Potom je mezistupeň jako třeba Nokia Asha 203 (dotyk+ klávesnice).
Ještě zbývají různé Swissvoice apod., ale tam trochu pokulhává zpracování.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
MirekJ
Příspěvky: 27
Registrován: 31 led 2013, 01:00

#3 Příspěvek od MirekJ »

Jo, tak nějak jsem si to myslel... Ať jdou výrobci a ty jejich trendy a módnost do prdele! :evil: Vsadím se, že se tak po 10-ti letech tlačítkové mobily vrátí, jako byl a je třeba návrat klasických gramodesek...
Všechny ty vývojářské idioty bych mlátil do hlavy od rána do večera!!!
Omlouvám se, ale musel jsem si ulevit...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Samsung S5610 mám a stačí mi.. Za tu cenu, za kterou to prodávali - 1690Kč.. není co řešit. (Internet nemá dotažený do konce, ale to neřešim). Původně jsem měl jakýsi dotykáč, ale kvůli záruční opravě jsem potřeboval rezervní mobil. Až mi ho vrátili, dva jsem nepotřeboval, tak šel pryč ten dražší..
A ta výdrž... 10 dní mého používání.. k nezaplacení. Dotykáč vydržel tak 2 až 3 dny..
Naposledy upravil(a) Artaban001 dne 18 bře 2013, 22:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

MirekJ- oni za to možná ani tak nemůžou vývojáři jako ti darmožrouti z marketingu. Alespoň co jsem zažil produktové školení od Nokie, tak vždy tvrdili, že polde marketingových výzkumů si lidé takový telefon přejí. A pak jej dost často nikdo nekupoval (co si vzpomenu tak třeba Nokia 7210, 7200, 7710, 6220 apod.).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

Myslim ze ta s5610 je dobra volba... Velky displej,hlasny reprak,velke tlacitka... Kupovali sme ho k vianociam a myslim ze dobry... Len ma clovek asi sikovne ruky lebo niekolko krat uz telefon letel a pokazde som ho skladal...som zvedavy pri tej cetnosti padov kolko vydrzi :D

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od petus »

nokie C5-00 ? kromě špatného displeje není až tak špatná, ale chybí jí ostření foťáku, jako všem nokiím
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#8 Příspěvek od Eleman »

Nokia 301. Novinka, je i verze dual sim.
Sám mám Samsung S5610. Spokojenost, jen bylo třeba si trochu zvyknout na ovládání po přechodu ze Sony-Ericsson.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

Nevim co konkretne myslis dobrou vybavou telefonu, ale problem bude nejspis v tom, ze vetsinou potrebujes velky displej a pro tlacitka uz nezbyva misto. Ja kdybych mel napsat tenhle text na mobilu s ciselnou klavesnici, asi bych z toho vyrostl. Mel jsem kdysi davno nejaky dotykac od SE kde se klavesnice dala odklopit. V zavrenem stavu se promackavala na displej a tak psala. Ale byl to odporovy displej, u kapacitnich to nepujde.

Znam dost lidi kteri tvrdi ze dotykac nechteji, ale ti vetsinou nevyuziji zadne pokrocile funkce, staci se dovolat a obcas napsat sms. Nekokazu si dost dobre predstavit treba prohlizeni internetu apod. bez dotyku.
Osobne si myslim, ze pro mobil jaky pozadujes proste chybi dostatecny pocet zakazniku.

Ja pouzival dotykace uz v dobe kdy o nejakem iphonu nikdo neslysel a apple stalo pred krachem. Podobne trauma jako ty zazivam kdyz musim pouzivat "normalni" telefon :-) takze si nemyslim ze to je marketingova zalezitost.

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Panda38 »

MirekJ píše:Jo, tak nějak jsem si to myslel... Ať jdou výrobci a ty jejich trendy a módnost do prdele! :evil: ...
Trh neurčuje zájem zákazníků, ale zisk výrobce a prodejce. Spousta dobrých a žádaných výrobků zmizelo, protože byly málo ziskové (jaký problém je dnes sehnat kyselinu solnou - je příliš levná a tedy nezajímavá). Dotykový displej je levnější na výrobu než tlačítka. Výrobce reklamami určí "IN" módní směr a prodává předraženě levnější výrobek. Všechny čistící prostředky obsahují jen pár levných chemikálií, ale díky reklamě mohou být předražené. Stádo zákazníků se nechá lehce zmanipulovat.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od Michal22 »

Panda38- tvůj elaborát pokulhává v jednom detailu- nejlevnější mobily nejsou dotykové, vždy mají klasickou klávesnici.
Vám říkám, minimálně u Nokie je největším morem marketingové oddělení.

Kyselinu solnou (a další chemikálie) zakoupíš v Brně v drogerii na Orlí ulici (strašně rád tam chodím, vypadá to tam stejně jak před 25 roky :D ). Třeba až pojedeš z Lanžhota.

V ostatním souhlasím.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Habesan »

Kdybych musel, tak bych asi taky volil tu C5-00.
Jestli se chceš té E52 zbavit, tak bych mohl mít zájem.

Mimochodem, základní chemikálie prodává také jeden řetězec drogerií. Abych nedělal reklamu, tak je to "rodičova sestra".
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od Michal22 »

C5-00 první generace (s 3,2 MPix fotoaparátem) měly stejný problém jako E52- sendvič fleška- procesor. Novější generace C5-00.5 již vypadají v pohodě.
Habesan- E52 se všude válí spousta, ale většina je fakt neopravitelná. I když kolegovi se jednu podařilo nyní rozchodit pomocí reflow, ale více méně jen pro vytažení dat, bůhví jak dlouho pojede.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Habesan »

Jo, když zmiňuješ sendvič:
Neměl by někdo fungující
Samsung SC32442BL-43???
Měl bych pro něj využití...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#15 Příspěvek od Hydrawerk »

Michal22 píše: Kyselinu solnou (a další chemikálie) zakoupíš v Brně v drogerii na Orlí ulici (strašně rád tam chodím, vypadá to tam stejně jak před 25 roky :D ).
Je to tam stylový, ale je to samoobsluha, výběr a ceny dobré. Mají i různé zkumavky a laboratorní vybavení. Zpravidla tam nejsou fronty. Bohužel už tam nemají chlorid železitý.
Před 25 lety určitě neměli takový výběr a možná tam také byl pultový prodej.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“