Pokladňa Euro-50TE Cash, hlási "Nemožné predať neaktívn

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
komeky
Příspěvky: 92
Registrován: 20 led 2009, 01:00
Bydliště: stred Slovenska

Pokladňa Euro-50TE Cash, hlási "Nemožné predať neaktívn

#1 Příspěvek od komeky »

Pri zadaní čísla a následne PLU, pokladňa hlási "Nemožné predať neaktívne PLU" pričom v pokladni sú PLU-čka naprogramované a zobrazí ich na displeji ako aj v počítači. SD karta je funkčná a málo zaplnená dátami. Poradte mi niekto čo mám robiť. Mám stiahnutú verziu programu "Euro2A ver.5.21SK"

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#2 Příspěvek od Mysteri »

Predpokladám, že komunikácia PC - ERP je O.K.
Pri programovaní PLU si nezvolil ,,Typ predaja" . Máš to v pravej časti.Je tam ,,Typ predaja", kde si môžeš navoliť predaj iba s voľnou cenou, predaj iba s naprogramovanou cenou a predaj s oboma možnosťami. Neviem, ktorú verziu chceš použiť, ale bežné je dávať tú poslednú: ,,Otvorená a naprogramovaná cena". Akonáhle zvolíš niektorú z možností, potom to prenesieš do ERP, tak PLU je aktívne. Asi si prvý krát doplňuješ sortiment, tak Ťa upozorňujem zároveň na ďalšie dôležité veci:
- Ak si plátca DPH, tak musíš priradiť tovar aj k príslušnej daňovej skupine v kolonke ,,Priradenie k daňovej skupine". Ak nie si, tak tam nechaj možnosť ,,nezdanitelná".
- Neviem, čo predávaš, ale, ak ide o Bar, Krčmu a pod, tak si tovar musíš ešte priradiť k tovarovej skupine, kolonka: ,,Príslušnosť k tovarovej skupine" /Tu by si mal mať možnosti naprogramované Tvojou servisnou organizáciou, ktorá pri uvádzani ERP do prevádzky tam zadá minimálne: Pivo, Víno, Alkohol, Cigarety, Nealko...., dajú sa však aj doprogramovať/. Colná kontrola to vyžaduje. Ak predávaš napr. Textil, tak tam stačí jedná skupina.
P.S. ,,50"tku som nikdy neprogramoval, lebo v časoch, keď som ešte servisoval ERP, tak to bol nový typ, ktorý mal kopec chýb a bol to najväčší hnoj na trhu z produkcie Elcomu Prešov. Ale, programovanie PLU z PC by malo byť rovnaké, ako pri E100, E200 a pod. :wink:

Uživatelský avatar
komeky
Příspěvky: 92
Registrován: 20 led 2009, 01:00
Bydliště: stred Slovenska

#3 Příspěvek od komeky »

Ja sa nezaoberám pokladňami, ale spolubývajúca ma poprosila, či by som jej nepomohol. Sú to naozaj "šitové" pokladne.
Přílohy
DSC03514.JPG
PLU-tovarove polozky
(293.51 KiB) Staženo 60 x
DSC03513.JPG
PLU sprava
(282.27 KiB) Staženo 63 x

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#4 Příspěvek od Mysteri »

Vidím, že to opäť ,,vylepšili"... :lol: Nakoľko sú tam naprogramované ceny, skús v každom PLU zrušiť to ,,Povolenie zadania inej ceny" a nahrať do ERP.
P.S. Teraz ma napadlo: Je tá ERP aktivovaná servisným certifikovaným strediskom? To je totiž zo zákona nutné. Nejde mi totiž do hlavy, že by jej tých pár položiek nenaprogramovali, prípadne, ak ide iba o úpravu názvu alebo ceny, tak aj tak PLU boli už aktívne, čiže by to malo fungovať.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“