DPS fotocestou

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xfish5
Příspěvky: 51
Registrován: 25 pro 2005, 01:00

DPS fotocestou

#1 Příspěvek od xfish5 »

Ahoj,
měl bych dotaz, chtěl bych zkusit vyrobit DPS fotocestou, ale mám problém - nemám tu UV lampu, nedá se někde koupt jen žárovka a tu dát do klasické lampičky nebo musím mít nějako speciální? :wink:

Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
Pawalo
Příspěvky: 87
Registrován: 06 říj 2005, 02:00
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Pawalo »

Běžně koupíš v některých elektrech a můžes jí klidně našroubovat do lampičky.

Uživatelský avatar
xfish5
Příspěvky: 51
Registrován: 25 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od xfish5 »

Aha, kouknu se hned ;)


A jak je to s cenou výsledného plošného spoje? Na kolik vyjde ten sprej a ta žárovka,...? :wink:

Návštěvník

#4 Příspěvek od Návštěvník »

žárovka bude stát tak kolem 70kè možná míò. sprej nekupuj. kup si rovnou fotocuprex ty maj v gm www.gme.cz a ještì budeš potøebovat vývojku a leptací roztok... to maj taky v gm.

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#5 Příspěvek od Filda »

tu vývojku si nekupuj z GM je lepší si v drogerii koupit hydroxid sodný je toho víc za stejný peníz (30kč za 1kg)

Uživatelský avatar
tominekk
Příspěvky: 295
Registrován: 16 črc 2004, 02:00
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od tominekk »

Anonym píše:žárovka bude stát tak kolem 70kč možná míň. sprej nekupuj. kup si rovnou fotocuprex ty maj v gm www.gme.cz a ještě budeš potřebovat vývojku a leptací roztok... to maj taky v gm.
No nevím jestli je to výhodnější! Většinou ty fotocuprexy nejsou moc kvalitní a je to docela drahý. Já osobně si ten sprej kupuju 200ml ho stojí asi 300Kč a pokryješ tím toho fakt hodně (závísí to i na zkušenostech).
Chytrej člověk se učí chybama, ale jenom blbec těma svejma!

Uživatelský avatar
right13
Příspěvky: 447
Registrován: 05 kvě 2006, 02:00

#7 Příspěvek od right13 »

zda sa mi ze ked nemas fotokuprexid,tak potrebujes dva spreje....maju oznacenie myslim 20 a 21,alebo 21 a 22...

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#8 Příspěvek od Filda »

zda sa mi ze ked nemas fotokuprexid,tak potrebujes dva spreje....maju oznacenie myslim 20 a 21,alebo 21 a 22...

Stačí jeden "positiv 20"a fotokuprextit jsem si nekupoval ale ten sprej je fakt dost dobrý a pokryje toho hodně... :D

Uživatelský avatar
right13
Příspěvky: 447
Registrován: 05 kvě 2006, 02:00

#9 Příspěvek od right13 »

nie je to sice taka kvalita,ale kym vyrobim plosak fotocestou,tak ho mam 4 krat nakresleny aj vyleptany s prislusnou kvalitou..

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jezevec »

Podívej se např. sem http://www.hw.cz/Teorie-a-praxe/Dokumen ... tvach.html
Podrobný popis byl i na tomto fóru, projdi si starší diskuse.

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#11 Příspěvek od Filda »

right13 píše:nie je to sice taka kvalita,ale kym vyrobim plosak fotocestou,tak ho mam 4 krat nakresleny aj vyleptany s prislusnou kvalitou..
no to možná u malých destiček ale když máš dělat něco velkého kde jsou cesty nahusto, tak je lepší použít fotocestu.

Uživatelský avatar
tominekk
Příspěvky: 295
Registrován: 16 črc 2004, 02:00
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od tominekk »

Souhlásím s Fildou!
A žádné dva spreje nepotřebuješ! Stačí pozitiv 20 na nanešení fotocitlivé vrstvy. Hodil by se třeba i sprej transparent21 na zprůsvitnění předlohy, ale toho lze dosáhnout i jinými způsoby.
Doporučoval bych se poohlídnout fakt na tomhle fóru - je toho tady dost!
Chytrej člověk se učí chybama, ale jenom blbec těma svejma!

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od drabek06 »

no, ja jsem pouzil rtutovou vybojku u ktery jsem ubrousil banku (silenej smrad). plosnaky si strikam sam protoze ty kupovany jsou nekvalitni!!! ve spojich jsou vlasovy mezery a ty nevodej !!! vyvojku si taky delam sam, je to levnejsi :D a chlorid si beru ve skole :-) nejdriv sem se toho bal, ale je to dobry !!! nejvetsi problemy mam s prachem kdyz strikam plosnak tim POSITIVEM20 !!!

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od drabek06 »

a predlohu si tisku na folii na laserovy tiskarne . . . . . 8-)

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Sejny »

to desky s fotoemilzí co prodávaj v brněnským GM sou kupodivu dost dobrý...s emulzí nikdy nebyl problém a kuprextit je neloupavejpři zahřátí...já stříkám doma pozitivem jen když nevadí že to bude z kuprexu ani ne 1mm silnýho....mám ho odkudsi tabuli 8-)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“