Výměnná nevýměnná žárovka

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Výměnná nevýměnná žárovka

#1 Příspěvek od Crifodo »

Vidím prvně tenhle typ patice žárovky, je to přibodovaná bezpaticová žárovka 12 V k plastovýmu bajonetu. Nejradši bych to nahradil LEDkama, ale nevím třeba se to někde prodává i s plastem za pětikorunu?
Je to podsvětlení displeje a tlačítek, v Johnu Deeru. Na desce je 9 kusů.
Přílohy
johndeerepatice 003.jpg
(178.76 KiB) Staženo 139 x

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#2 Příspěvek od TAKJAN »


Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

už jsem to našel
http://www.agrozetshop.cz/zarovka-prist ... 29-c-1389/
doufám že to je ono.

co mi není jasné, proč tam cpou žárovky s životností 50 hodin zatímco lidem na hajzl nařizuje maoista Barroso používat LED a brzy bude sekat ruce za žárovky.

Uživatelský avatar
Vaseks
Příspěvky: 135
Registrován: 09 dub 2008, 02:00
Bydliště: Okolí Ostravy

#4 Příspěvek od Vaseks »


Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

Aha. Pokud je to záměnné, tak to vypadá líp. Proč to Džondýr rovnou nemůže osadit do traktoru za sedmimístnou sumu ale nechápu.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Já jsem podobný šmejd řešil tak, že jsem sehnal "mezipatice" - bajonet/T10 a do toho osadil 3W Philips žárovky se životností 1000 hodin.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#7 Příspěvek od helios »

Nielen Džondýr používa 🤐 a špeciálne žiarovky.
Výrobca výťahov Schindler napríklad dáva do tlačítiek ovládania miniatúrne telefónne žiarovky na 30V, napájané striedavým prúdom, takže sa ani nedajú jednoducho nahradiť ledkami...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#8 Příspěvek od Hydrawerk »

OTIS dává ledky, pokud vím. Výtahy Schindler jsou divný, ale zatím mě pokaždé dovezly kam měly.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#9 Příspěvek od vrky »

Není to náhodou stejný systém žárovek jako je ve felicii v palubce?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Není, ve feli a už ve fáčku byly patice s járofkama typu W1,2 - výměnnýma. Dnes už jsou k mání náhrady s LEDkama.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Nevíš ekkare typ ? Měl bych to ve felině měnit a právě za žárovky nebudu , jedině LEDY .

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#12 Příspěvek od Honza_dy »

BOBOBO: Ja bych to nedelal, ledka sviti dopredu, ale podsvetleni budiku ve felde potrebuje sviceni do stran, protoze kolem zarovek jsou svetlovody, ktere rozvadeji svetlo rovnomerne pod stupnice. Navic v lete byva v aute hoodne teplo a ledky se uvari ve vlastni stave. Kup kvalitni zarovky, treba osramy (stoji kolem 30,-/ks) a mas pokoj. Ja jsem si udelal upravicku elektriky, kdy v lete zapinam pouze predni osvetleni a zadni plus budiky jsou zhasnute. Staci upravit jedno rele, do elektroinstalace se nezasahuje.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#13 Příspěvek od Hill »

Do palubky musíš použít inverzní LEDku, ta má kuželovou odraznou plochu "propadlou dovnitř", takže sice svítí i dopředu, ale kuželová plocha odráží světlo především do kruhu kolem LEDky.
Nevyhovuje-li ti patice, jsou k dispozici i s T-paticí nebo třeba s bajonetovou paticí atd atd...

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#14 Příspěvek od Honza_dy »

To by mohlo fungovat, ale stejně jsem přesvědčený, že se ta ledka upeče. Mám jisté zkušenosti z práce kdy jsme se pokoušeli nasadit právě takovéto ledky v patici Ba9s do kontrolek na strojích. V létě bylo v rozvaděči cca 45°C + teplo, které si dioda vyrábí sama a nemá je kam odvést. Životnost měly tak 5 dní. Když jsem jim stáhl proud na 5mA tak dva týdny.
BOBOBO bude akorát nasranej, že musí felinu po měsíci rozdělávat znovu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

Nebude, měl jsem LEDky v kontrolkách v palubce formana léta - jedinej problém byl s jasem, protože když byly vidět ve dne, tak to v noci oslňovalo a obráceně, když byl v noci jas OK, tak ve dne to vidět skoro nebylo. Regulace jasu ve favoritu nebyla. Podsvícení se musí udělat opravdu do boku svítícíma zdrojema, já tenkrát ty inverzní LEDky neměl, tak jsem v podsvitu nechal obyč žárovičky - a LEDky jsem tam nacpal až když se mi povedlo je nacpat do patic otočený o 90° ve správný orientaci, aby svítily tam kam je potřeba. Odpory jsem tam měl 560Ω a svítilo to dostatečně - jen v kontrolce dobíjení jsem nechal žárovku, aby šlapalo buzení altíku...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“