Sound Blaster SBS38

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

Sound Blaster SBS38

#1 Příspěvek od Zirafka »

Zdravím a pozdravuji vespolek :-)

Než začnu bádat a čmárat podle desky, nemá někdo, náhodou schéma od reproduktorů Sound Blaster SBS 38? Vím, jsou poněkud staršího data výroby, ale dneska jsem je zachránila ze šrotu a věřím, že budou ještě dlouho sloužit :-)

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#2 Příspěvek od Pikofarad »

Co to dělá a nedělá?

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#3 Příspěvek od Zirafka »

Dělá to to, že to normálně funguje, takže schéma nebylo nutné.

Stejně by mne zajímalo, je to zapojené dosti podivně až prapodivně. Když jsem ale pochopila smysl všech přepínačů, tak je to celkem logické.

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#4 Příspěvek od Pikofarad »

Opravily se samy?To bude asi prototyp té nové generace 22 století :wink:

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#5 Příspěvek od Zirafka »

To ne, ale když jsem je dotáhla dom, netušila jsem, co s nimi je. Nejprve následovala očistná koupel v teplé vodě, pak sušení a montování a mezi tím i zkoušení. Jediná chybka je v kabelech, ale mají na sobě jeden silně speciální konektor a to asi bude radost splašit, jinak jim nic nebylo. Jo chrastí jeden z regulátorů hlasitosti, také klasika.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#6 Příspěvek od ZVUK2000 »

Nebylo by foto, toho silně specializovaného konektoru?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#7 Příspěvek od ok1hga »

Zirafka píše:Dělá to to, že to normálně funguje, takže schéma nebylo nutné.
mám podobnou zkušenost . . . dvě třetiny toho co dotáhnu z SD, normálně funguje . . .
a někdy to jsou i pěkné kousky . . .
Přílohy
marantz-pm-230_back.jpg
(72.75 KiB) Staženo 53 x
marantz-pm-230_front.jpg
(41.77 KiB) Staženo 65 x

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#8 Příspěvek od Zirafka »

Tohle není ze sběrného dvora, nikdy jsem tam nebyla a nemám na to nervy. Repráčky chtěli vyhodit u nás v práci, barbaři...
Přílohy
konektor_2.jpg
(43.64 KiB) Staženo 36 x
konektor_1.jpg
(48.14 KiB) Staženo 43 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Presne rovnaky konektor mam na jednych starych reprakoch SuperTech. A tiez ma kazdy samostatne ovladanie hlasitosti, zvyraznenie basov vpredu, vzadu zvyraznenie vysok a zapinanie zosilnovaca.

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#10 Příspěvek od frantajetel11 »

Opticky to vypadá jako obyč mono jacky, akorát každej má jinej průměr. Dal bych tam dva samostatný a je to. Ten menší mi přijde nějakej krátkej, tak mu dát nějakou podložku, aby nemoh zalízt víc, než má :wink:
Nebo druhá možnost, podle toho kde je ten kabel ukroucenej... kuchnout zezadu ten konektor (neurvat zbytek kabelů), připájet nový kablíky a pak to zalejt nějakým silikonem. Možná by stačila i tavící pistole + smršťovačka.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#11 Příspěvek od Zirafka »

frantajetel11 píše: kuchnout zezadu ten konektor (neurvat zbytek kabelů), připájet nový kablíky a pak to zalejt nějakým silikonem.
Tak to také dopadne, pokud se mi nepodaří splašit originál. A pokud se to nepovede, tak dva obyčejné, je to 3,5 mm a 2,5 mm mono jack. Siceto je řešení, ale lepší by bylo mít to v kuse.

Škoda jen, že se neprodávají kablíky s přidělanými jacky stejně, jako se dají opatřit kabely s konektorem pro COM port a podobně. I za tu cenu, že by to bylo dražší jak kus kablíku a samostatný konektor. Kupovat a stříhat propojovací kabely se mi nechce, jsou totiž hrozně silné. Což je dobře pro trvanlivost, ale nedobré pro to, to někam nacpat.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#12 Příspěvek od Zirafka »

rnbw píše:mam na jednych starych reprakoch SuperTech.
A také je tam možnost bateriového napájení? Z venku jsou toto sice Sound Blastery, ale uvnitř je to jasný a typická Čína se vším všudy, jen jsou tam mohutné reproduktory (na tuto třídu) a také pořádně udělané kontakty baterií a a poctivé plasty. Čínská fabrika osadí co dostane, takže takto to asi vzniklo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Ano, do kazdeho idu dve baterie C. Myslim, ze sa pouzivat aj jeden samostatne :) Su dvojpasmove.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#14 Příspěvek od Zirafka »

Moje jdou použít samostatně jen v pasivním režimu, pro napájení zesilovače je potřeba mít obě bedničky a v obou baterie. Přes jeden konektor jsou totiž spojené. Přeci jenom jsou tři volty docela málo, šest je lepších. Také jsou jen jedno pásmové, ale mají korektor a uvnitř reproduktor o průměru 8 cm a trvalým dovoleným příkonem 3W což tedy zesilovač nikdy nedá, je tam katalogové zapojení NMJ2073, ale i tak to vypadá hezky.

Je zajímavé, že na bedničkách nikde není napsaný jejich výkon ani hausnumera typu P.M.P.O a podobně. Jen značka výrobce a napětí externího zdroje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Aha, tak to je mozne, uz som tam baterie viac ako 15 rokov nemal :D Ale na skolsky vylet do autobusu k walkmanu to bolo super :) Neskor som tam prirobil magneticke tienenie (kus plechu dovnutra) a pouzival ich k PC.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“