OTF 461 zelená obrazovka

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ludoderzak
Příspěvky: 35
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

OTF 461 zelená obrazovka

#1 Příspěvek od ludoderzak »

Dobrý deň, nestretol sa niekto z podobným problémom? TVP sa správa normálne, len obrazovka ide na zeleno (niečo podobné ako pri monochromatickom monitore). Nie je tam žiadna farba len celá škála zelenej. Obraz je jasný, ale spätné behy ešte nenaskakujú. Všetky napätia v zdroji aj v koncovom stupni sú v poriadku (v rámci tolerancie). Dosku obrazovky som premeral súčiastku po súčiastke, skúšal som vymeniť všetky kondenzátory za nové. Keď uberiem napätie na Ug2 obraz sa trochu stmaví a naskočia aj farby, všetky sú nejasné a rozostrené. Neviem presne koľko má byť napätie na Ug2, ale nameral som tam 450-460V vtedy keď je obraz zelený. Prezrel som skoro celé toto fórum a vyzerá to pravdepodobne na obrazovku, alebo sa mýlim?

Uživatelský avatar
surfar
Příspěvky: 163
Registrován: 19 srp 2005, 02:00
Bydliště: Ústecký kraj

#2 Příspěvek od surfar »

Asi Tě zklamu ale opravdu by to mohla být obrazovka.
Jediné co mě napadá,je zkusit jí přižhavit a uvidíš hned.Jestli Ti najedou barvy tak je v tahu a přižhavená už dlouho nevydrží.Nebo nech menší Ug2 a zkus pak přidat na katodách.Nic jiného asi nevymyslíš. :?

Uživatelský avatar
ludoderzak
Příspěvky: 35
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ludoderzak »

Keď ju prižhavím tak je úplne zeleno-biela a hneď naskočia spätné behy. Skúšal som pridať katódy v rámci rozsahu trimrov pri zmenšení Ug2 na asi 400V a je to „pozerateľné“ ale všetky farby sú do šeda rozostrené a nepomáha ani focus na vn trafe. Teda asi obrazovka 

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#4 Příspěvek od miroja »

Zas sa opakujem, ale co uz ked sa Ti nechce hladat v existujucich forach. Odletuj z dosky obrazovky vyvod trebars modrej (alebo cervenej) a zelenej katody a prepoj ich medzi sebou (vodicmi). Ak to bude zas zelene, bude to obrazovka alebo patica. Ak to bude modre, obrazovka bude OK, treba hladat chybu v elekronike ...

Uživatelský avatar
ludoderzak
Příspěvky: 35
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ludoderzak »

miroja píše:Zas sa opakujem, ale co uz ked sa Ti nechce hladat v existujucich forach. Odletuj z dosky obrazovky vyvod trebars modrej (alebo cervenej) a zelenej katody a prepoj ich medzi sebou (vodicmi). Ak to bude zas zelene, bude to obrazovka alebo patica. Ak to bude modre, obrazovka bude OK, treba hladat chybu v elekronike ...
Čítal som to skoro všetko a viem o čom hovoríš, ale keď po znížení napätia Ug2 tie farby ako tak naskočia a ak si čítal všetko čo som písal ja tak doska obrazovky je na 95% v poriadku, napätia podľa schémy sedia - no ale každá radá dobrá, takže vyskúšam aj tvoju

Návštěvník

#6 Příspěvek od Návštěvník »

Miroja má pravdu.Nemùžu si pomoci, ale nìco mi to pøipomíná, jen si vzpomenout.Nezdá se mi to na vadnou obrazovku, když ti naskakují barvy se zmìnou UG2.Ty by tam byly furt i když slabì.Skoro bych to typnul na elektroniku a ne tøeba zrovna na desce obrazovky.Co to má za RGB proc?Jsem línej si to hledat :)

Uživatelský avatar
ludoderzak
Příspěvky: 35
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ludoderzak »

Je tam TDA8362 - teda aspoň podľa schémy - TV mám v robote na stole, takže to teraz nieje na 100% a je aj pravda že nad RGB poc. som ani neuvažoval :?: , schéma zapojenia je na http://www.lda.eu.sk/files/c470.zip - ak to pomôže

Uživatelský avatar
surfar
Příspěvky: 163
Registrován: 19 srp 2005, 02:00
Bydliště: Ústecký kraj

#8 Příspěvek od surfar »

Teď mě tak napadlo,že zelená je nosná jasu-tzn.nefungujou rozdílovky R-Y, B-Y chyba by mohla být v procáku :?:

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#9 Příspěvek od miroja »

Podobny postup ako s katodami predsa mozes pouzit aj na vstupe dosky obrazovky nie? Ako to dopadlo? Je to zelene?
Ked pozries na schemu, tak G-farba ide aj z procesora (Onscreen) (tranzistor T210) Skontroloval si ho? Skusal si odpojit ten spoj a nechat len spojenie TDA8362(pin19) na vstup dosky obrazovky a nic ine (odpojit privody z OSCR). Ved schemu a rozum,dva kusky drotu a spajkovacku mas,tak preco to nepouzit? :wink:

Uživatelský avatar
surfar
Příspěvky: 163
Registrován: 19 srp 2005, 02:00
Bydliště: Ústecký kraj

#10 Příspěvek od surfar »

Mě se zdá,že mu tam jde jen jas. signal a zbytek má zavřený :?:

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#11 Příspěvek od miroja »

surfar píše:Mě se zdá,že mu tam jde jen jas. signal a zbytek má zavřený :?:
To by nebolo zrejme take vyrazne zelene ako pise.
ludoderzak:Len pre uplnost. Technicky obdobny problem sa riesil tu: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... pic&t=5247

Uživatelský avatar
surfar
Příspěvky: 163
Registrován: 19 srp 2005, 02:00
Bydliště: Ústecký kraj

#12 Příspěvek od surfar »

Jestli-že tam má všechno zelený,tak má chybu kolem proc. ,to se snad shodnem,ne?
A obrazovka bude nejspíš OK!

Uživatelský avatar
ludoderzak
Příspěvky: 35
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ludoderzak »

miroja píše:... Ako to dopadlo? Je to zelene?
Nie, nieje to zelené, farby sa menia ako majú. (pri zníženom napätí Ug2, keď ho pridám je každá farba do zelena)

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#14 Příspěvek od MetalGod »

Zelená je tedy ostrá, červená se zelenou ne?
Díval ses na tranzistory VT 711, 712, 721, 722?
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
ludoderzak
Příspěvky: 35
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ludoderzak »

metalgod píše:Zelená je tedy ostrá, červená se zelenou ne?
Díval ses na tranzistory VT 711, 712, 721, 722?
Takto - keď uberiem Ug2 je aj zelená taká matná slabo výrazná, presne ako ostatné farby (pýtal som sa majiteľa,už sa v ňom nietko vrtal, teda dosť možné že bola pridaná aj Ug2 aby bolo pridané na jase, a pravdepodobne bolo manipulované aj veštkými trimrami na doske obrazovky, nakoľko sa mi vidí že pôvdná chyba bola slabý jas a nevýrazné farby tak ako sa to správa teraz) keď to pridám na tu hodnotu čo som nameral keď to ku mňe prišlo obraz jasí, ale všetky farby idú do zelena aj pri prehodení farieb. Ja som nikdy netvrdil, že je vadná obrazovka len som sa pýtal na názor ostatných či sa z niečim podobným už nestretli. (to som ešte nevedel že z TV už bolo manipulované)Tranzistory VT711 -722 sú ok

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“