Žargón - elektromechanický

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Fredy00
Příspěvky: 323
Registrován: 13 bře 2013, 01:00

Žargón - elektromechanický

#1 Příspěvek od Fredy00 »

Slovo elektromechanický znamená, že vlivem elektrického proudu se s takovém zařízení pohybují mechanické části, že ano? Nejlepším příkladem jsou analogové MP.

Je to správně? Či jak tu definici uvelebit?

A co je protipólem, opakem tohoto principu? Četl jsem větu :nevyužívají (generátory) žádná elektromechanický princip, pouze vhodné zapojení elektronických obovů".

Jakým pojmem to vyjádřit?

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

Sorry za OT.Ale čo je to žargón?Google mi zobrazilo:

a) Súbor výrazových prostriedkov (teda reč) hovorovej reči určitej spoločenskej alebo profesionálnej vrstvy ľudí (šľachta, malomeštiaci, isté povolania), ktorý sa od celonárodného jazyka odlišuje najmä slovníkom.
b) Spôsob silne príznakového (nespisovného) vyjadrovania (teda reči) istej skupiny, najčastejšie za účelom diferencovať sa (ako spoločenská vrstva) a/alebo nadradiť sa voči ostatným skupinám.

No nie som moc z toho múdry.(chcem sa zdokonaliť aj v CZ slangových slovách- :D )
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Fredy00, mám takový dojem, že si z nás tady děláš pr..l.
Pokud ne, tak je to snad ještě horší.

Uživatelský avatar
Fredy00
Příspěvky: 323
Registrován: 13 bře 2013, 01:00

#4 Příspěvek od Fredy00 »

Mirosne: já tím myslel oficiální, odborný výraz :)

A Jezevče, co mám dělat? Když něco nevím, a nemám to ve svých materiálech, tak se ptám.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

Fredy00 píše: ...A Jezevče, co mám dělat? Když něco nevím, a nemám to ve svých materiálech, tak se ptám.
Co myslíš, jak se to dělalo v době docela nedávné, když ještě nebyl internet...?
Jak se zdá, vypadá to na tu druhou variantu, že by přejmenovaný M.K?

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#6 Příspěvek od MetalGod »

jezevec píše:Fredy00, mám takový dojem, že si z nás tady děláš pr..l.
Pokud ne, tak je to snad ještě horší.
Mám dojem, že je to M. K., nebo jeho ufounek Ýtý.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#7 Příspěvek od Eleman »

jezevec píše:Fredy00, mám takový dojem, že si z nás tady děláš pr..l.
Pokud ne, tak je to snad ještě horší.
Jsem téhož názoru, už jsem se o tom zmínil v jiném z jeho mnoha vláken.
Ze začátku jsem se snažil pomoci, ale postupem času jsem začal nabývat pocitu marnosti. Andrea to tak nějak vystihla s tím házením perel.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Fredy00
Příspěvky: 323
Registrován: 13 bře 2013, 01:00

#8 Příspěvek od Fredy00 »

Nejsem MK, jen jsem prostě za ty čtyři roky něco zapoměl :(

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#9 Příspěvek od Prochy »

Ono to vypadá, že si spíš zapomněl úplně všechno. Myslim si, že si na to celý čtyři roky sral a hovno dělal s prominutím a myslíš si, že to za poslední 2 měsíce doženeš. Takovýhle lidi by prostě maturitu mít neměli, dřív to něco znamenalo, teď to má každej ňouma a proto to tady vypadá, tak jak to vypadá. Člověk, který neumí z cosinu získat sínus, by se neměl ani na tu střední školu dostat! Myslim si, že zachvíli tu budeš mít návrh na ban. :-)

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Bernard »

Mně se tak zdá, že jsi nikdy ničemu neporozuměl, pokud jde o odborné vědomosti. Připomínáš mi studenta typu "komik", který se před tabulí nezmůže na kloudnou odpověď, ale satisfakcí mu je, že třídu rozesměje vtipnými poznámkami k tématu. Ani tady ti nejde o porozumění, ale, jak jsi prohlásil, potřebuješ tak asi tři věty k dané otázce, které budou považovány za správnou odpověď. Je evidentní, že ti Google nepomůže, protože sám ty tři věty nedokážeš vyselektovat. Nevím, co by tě tak mohlo ještě spasit. :(

Uživatelský avatar
Fredy00
Příspěvky: 323
Registrován: 13 bře 2013, 01:00

#11 Příspěvek od Fredy00 »

Já jsem na látku nekašlal, ale prostě sem se jí naučil před testem nazpaměť.

Ale tímto systém, plus faktem, že to člověk nepoužívá, stejně jako ten blbej cosinus sem používal naposled na základce, a už to prostě člověku přepsaly jiný vědomosti.

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#12 Příspěvek od Prochy »

Fredy00 píše: stejně jako ten blbej cosinus sem používal naposled na základce
Opravdu? Prosimtě, co to je za střední školu, že si tam nikdy nepoužíval cosinus s převodem na sinus? To se používá téměř všude, neříkej, že ste nikdy nepočítali žádný troúhelníky.

Uživatelský avatar
Fredy00
Příspěvky: 323
Registrován: 13 bře 2013, 01:00

#13 Příspěvek od Fredy00 »

To, že třeba 3x za měsíc vypočteme nějaký příklady, to je jednoduchý, to si látku obnovím a pak zase zapomenu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

Ale pro pochopení nestačí naučit se něco nazpaměť, tohle jsou základy matematiky, geometrie a elektrotechniky, ty se nedají naučit zpaměti jako jméno dědečka Numiry z Bujumbury.
Jistě, není na škodu si pamatovat vzorečky, ale, jestli je nedokážeš ve správné chvíli správně použít a dostadit do nich správné hodnoty, nedopočítáš se. Teprve, když pochopíš, co se v obvodu děje a jak se chovají různé součástky v obvodu stejnosměrného i střídavého proudu, zjistíš, že řadu zapomenutých vzorečků si dokážeš odvodit za pochodu.

I když termín elektromechanické (co?) může znamenat v podstatě cokoli, kde přímo souvisí nějaký mechanický pohyb s elektrickým proudem, například elektromechanický měnič mění elektrickou energii na mechanickou (motor, elektromagnet, reproduktor a podobně) či naopak (dynamo, alternátor, mikrofon, pasivní indukční snímač a podobně)
Ano, i ručkové měřidlo je vlastně elektromechanický měnič.
Zkus přijít na další elektromechanické něco...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Teorie“