Repro Genius

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

Repro Genius

#1 Příspěvek od yesper26 »

Zdravim, neviete niekto co je to za tranzistor ST25C ??? Neukazuje totiz ziadny prechod ani na rozsahu 200kilo., su tam dva a oba rovnako. Nejdu mi totiz predne a zadne repro, boli zhorene konce TDA7269 no dal som tam 7265, co by malo byt ok, Subw. a center idu. Dik za odp.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od yesper26 »

No toto som nasiel, no neviem ci nema mat nejake odpory 10kilo a pod. Nestretol si sa s tym uz ? Kebyze tam dam BC639 ???

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#4 Příspěvek od KUBO »

Skús to tam osadiť. Bolo by dobré keby si dal označenie tých repro. Možno sa nájde schéma a bude sa dať lepšie určiť. Nemá náhodou zapojený kolektor na vývod 5 TDA?
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od yesper26 »

Jj ma, je to genius 5.1, ten velky dreveny subak biele drevo. Skusil som prepojit kolektor tusim s emitorom a ide zvuk. No mi brumi v repro, nemozem zistit pricinu ze preco. Kondiky su ok, boli vadne oba tda na predne a zadne repro, zhorena usm. dioda-vymenil som vsetky, bol aj ohoreny plosak-poriadne som ocistil a este vadne trafo-zhorene. Trafo som dal toroid s napetiami sym. 12.5V a 1x10.5V. No povodne trafo malo 2xsym asi 20V. Ja som spojil oba napajania koncov paralelne a pripojil na tych 12.5V, cize zrejme preto to brumi. Ked odpojim napajanie konca pre subw. tak brum prestane. Zas nebrumi to moc, asi to necham tak.

Uživatelský avatar
jojosuly
Příspěvky: 267
Registrován: 22 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kysuce

#6 Příspěvek od jojosuly »

Pozri tu máš sm mohli by to byť oni

http://ulozto.sk/xMMjgzt/genius-sw-hf5-1-pdf

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#7 Příspěvek od Duvsan »

yesper26 píše:Trafo som dal toroid s napetiami sym. 12.5V a 1x10.5V. No povodne trafo malo 2xsym asi 20V. Ja som spojil oba napajania koncov paralelne...
To trafo ti musí dakovať.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“