Grafické karty po instalaci ovladačů spadnou. Vyřešeno.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Grafické karty po instalaci ovladačů spadnou. Vyřešeno.

#1 Příspěvek od jjilek »

Mám dvě GK, obě po instalaci ovladačů shodí systém až do restartu.
Jedná se o tyto GK pro PCIE 16:
Gigabyte GV-NX66L128DP a
Asus EN 7600GT Silent/2DHT/256M/A.
Jiná karta (NVidia GeForce 6200TC 128MB jede bez problémů.
Vyzkoušeno shodně na Win XP a Win 8. Lze nějakým zůsobem identifikovat problém a případně karty opravit?
Naposledy upravil(a) jjilek dne 13 dub 2013, 19:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#2 Příspěvek od dj_Paul »

To mi dělala GTX295,byl to slabej zdroj. Bez ovladačů grafika nejede na pnej výkon

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jjilek »

To byla první úvaha, vyměnil jsem zdroj za 350W a stále to padá. Že by to nestačilo? Počkám ještě na další zkušenosti a zkusím ještě víc.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#4 Příspěvek od dj_Paul »

grafiky v základu napájí zdroj na MB,ten to zvládá?

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jjilek »

Budu nad tím nějak laborovat. Mám Asus M2N-X.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

S tímhle prknem jsem bojoval minulej týden - grafika jakási ATI Saphire 512 nebo kterýho hroma (do PCI-Ex slotu), výstupy akorát 2xDVI jinak nic jinýho, totálně mrtvá. Majitel si myslel, že má lehnutej harddisk, jenže při startu PC nepípal, nakonec jsem mu to rozhejbal pomocí n-Vidia geForce 210. Systém na tom měl W7.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jjilek »

Mně ta deska jede ok, mám na ní grafiku NVidia GeForce 6200TC 128MB, ještě jsem zkoušel další GK, už nevím, co to bylo a ta jela taky.

Uživatelský avatar
mnozka
Příspěvky: 13
Registrován: 06 dub 2013, 02:00

#8 Příspěvek od mnozka »

Zdravím. Doporučuji tyto grafiky odzkoušet v jiném PC kvůli kompatibilitě se základní deskou, ale jestli ta grafika jednoduše řečeno přestala chodit bez změny softwaru a hardwaru, tak bych typoval ze odešla. Známý a častý problém nejen grafik je - odlepeny BGA chip. Cínové kuličky pod grafickým chipem od jisté ekologické doby nesmějí obsahovat olovo. Bezolovnatý cín se musí letovat vyšší teplotou a více praská. problém je, že chip vydrží teplotu okolo 300stupniC a tento 'špatný' cín potřebuje cca 290stupnuC.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Námořníku, shledávám vhodným, abys slezl z toho stěžně a přestal vykřikovat "Země! Země na obzoru!" když už je šíf dávno uvázanej u mola...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jjilek »

Bohužel nevím, za jakých podmínek tyhle desky byly odložené (opravářem). Ale proti úvaze Mnozka mluví skutečnost, že obě desky jedou až do nainstalování ovladačů a do přepnutí na vyšší rozlišení. Pak spadne PC do restartu, (ověřeno na WinXP). Obdobně se chovají i s Win8, kde PC spadne při přepnutí na vyšší rozlišení. Deska vadná není, jede s jinou GK pro PCIEx16 bez problémů. Nekompatibilita desky shodně pro GK dvou různých výrobců je také nepravděpodobná. Snad by vneslo světlo a potvrdilo úvahu dj_Paula, kdyby někdo používal shodnou GK a byl ochoten některou z obou GK vyzkoušet.

Uživatelský avatar
mnozka
Příspěvky: 13
Registrován: 06 dub 2013, 02:00

#11 Příspěvek od mnozka »

EKKAR píše:Námořníku, shledávám vhodným, abys slezl z toho stěžně a přestal vykřikovat "Země! Země na obzoru!" když už je šíf dávno uvázanej u mola...
Tekle je odpověd průměrného školáká se smyslem pro humor. :potlesk:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

mnozka píše: Tekle je odpověd průměrného školáká se smyslem pro humor. :potlesk:
Asi jo, ale co je to "Tekle" a koho láká to "školáká" ? :lol: Že by ve škole pár vynechaných hodin ? Ty ty ty. :wink:

Jinak jak jsi určitě četl, tak grafiky fungují, ale nejde jim pod fousy určitý grafický režim.

Uživatelský avatar
mnozka
Příspěvky: 13
Registrován: 06 dub 2013, 02:00

#13 Příspěvek od mnozka »

:D je tam... chyba. Jojo. četl jsem že "nějak" fungují. Jsou různé projevy utržených chipů. příklad...4 obrazy na jednom monitoru, různé kostičkování, divné barvy, ovladač v konfliktu - nejde spustit, modrý smrti po instalaci grafiky... atd...
Z 99% stačí "prohřát GPU a chodí to, ale je to na chvilku. Ani kompletní reball nepomůže - máme vše na překuličkování a nedaří se. vše do +- 3 měsíců znovu umře. Takhle opravuje i záruční servis. 2 měsíce před koncem záruky zhasne komp. Majitel ho odnese na reklamaci, oni ho prohřejou a ejhle...PC umře měsíc po záruce. Nechápu proč to dělají, když to můžou výrobci omlátit o hlavu. HP pavilion6000 a podobné...DELL 630 620...ACER aspire 53xx, 73xx, IBM T40,41,42,43, pak topení s názvem AMD - nebudu vypisovat. Z 60% za to může ucpaný chladič, nebo PC na dece v posteli. Pro upřesnění - notebook, nebo veké PC - je to stejné.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Ne, tady to bude něčím jiným. Zítra možná budeme chytřejší. :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

mnozka píše:
EKKAR píše:Námořníku, shledávám vhodným, abys slezl z toho stěžně a přestal vykřikovat "Země! Země na obzoru!" když už je šíf dávno uvázanej u mola...
Tekle je odpověd průměrného školáká se smyslem pro humor. :potlesk:
Nikoliv. To je pouze reakce průměrnýho bastlíře = relativně pravidelného účastníka zdejších diskusí po dobu minulých cca 7 let na tvoje "objevné sdělení" o bezolovnatém pájení BGA pouzder. Zato tvoje odpověď prozrazuje, že než sis mou repliku přečetl a odepsal na ni, nejspíš sis něco šlehnul - jinak bys totiž nemohl napsat takovej blábol...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“