Bezdrotovy zvoncek EMOS P5710, vybija bateriu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
harrvy
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2012, 02:00

Bezdrotovy zvoncek EMOS P5710, vybija bateriu

#1 Příspěvek od harrvy »

vo vysielacom tlacitku bezdrotoveho zvonceka sa rychlo vybija bateria.. vydrzi cca 2 tyzdne.. stretol sa niekto s niecim podobnym? Kde by mohla byt chyba?
Meral som odber tlacitka v kludovom stave, ak je tlacitko dlhsie bez napajania tak hned po vlozeni baterie ma odber asi 0,03mA co by bolo uplne v pohode, ale ako nahle je tam ta bateria vlozena dlhsie tak odber v kludovom stave sa zdvihne az na nejakych 0,15mA co asi aj odpoveda vydrzi tie 2 tyzdne... Kupil som nove tlacitko a priznaky tie iste cize to nebude asi len chyba konkretneho kusu, ale asi vyrobku ako takeho :(

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#2 Příspěvek od galjo »

Tak si skontroluj , čo má skrat a vymen.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od workhard »

Nezdá se mi, že by byl stejný zkrat v obou tlačítkách :?:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
harrvy
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2012, 02:00

#4 Příspěvek od harrvy »

skrat ma samozrejme napadol, ale to by nebol odber "len" 0.15mA a isto by nebol dvoch rovnakych tlacitkach... a na plosaku nevyzera nic zeby bolo v skrate... serie ma to, lebo to je nepouzitelne a blocek som asi vyhodil :(

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#5 Příspěvek od stevo59 »

Tie vysielače zvyknú fungovať aj tak, že tlačítko spojíš nakrátko a spustíš ho pripojením napájacieho napätia. V tom prípade je kľudová spotreba = 0. Vyskúšaj.
...kábel odrezaný na presnú dľžku je nutne krátky...

Uživatelský avatar
harrvy
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2012, 02:00

#6 Příspěvek od harrvy »

nie nie takto to nefunguje... ako nahle vysielac zhodis z napajania tak strati spojenie s prijimacom a treba restartnut prijmac nech si znova nacita tlacitko... inak je tam svab s oznacenim C001 ale nikde som nic o takom obvode nenasiel je v puzdre SO14 a vyrobca je tam vyrazeny vari "elec"

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#7 Příspěvek od stevo59 »

Ak to skutočne má trvalé spojenie s prijímačom, tak to musí nejakú energiu z baterky brať. Ale vyskúšal si, že to ozaj nejde?
...kábel odrezaný na presnú dľžku je nutne krátky...

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#8 Příspěvek od breta1 »

Nechápu, k čemu by bezdrátový zvonek-vysílač vyžadoval trvalé spojení s přijímačem.
Taktéž nechápu klidový odběr - má být v klidu jednotky mikroampér, cokoliv větší je závada nebo výrobní zmetek, který patří zadupat do země i s těmi šikmookými, kteří to tak navrhli.
Nebo se domluvili s jinými šikmookými, kteří zase vyrábějí baterky...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Spytaj sa na to priamo u firmy EMOS:
http://www.emos.sk/dokumenty/o-nas/kontakty

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#10 Příspěvek od KUBO »

Len tak ku téme. Nedávno som známemu riešil podobný problém na diaľkovom k Seatu. Baterka vydržala 2 týždne. Kľudový odber bol 9mA po stlačení nejakého povelu cca.70mA. Keďže meraním multimetrom som nič nezistil, tak som celý plošáčik prehrial teplovzdušnou pájkou asi 1min. teplotou 330°C a po pripojení batérie kľudový odber klesol na nejaké µA.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#11 Příspěvek od Atlan »

No vela moznosti nieje bud zla keramika a kmita to, alebo keramika co ma zvod.

Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

#12 Příspěvek od rysTR »

Mám podobný zvonek.Problém je ale v tom, že přestala svítit zelená dioda a zvonek nefunguje.Ještě jsem ho zkusil po delší době dát do zásuvky(je na 220V) .Dida se rozsvítila, po zmačknutí tlačítka zvonku to zakňouralo a pak už zase nic nesvítí.
Dá se to předělat na napájení baterií-ale na jaké napětí.A kde by mohla být chyba.
Jak jsem to rozdělal, tak hned od přívodu je nějaký keramický blok a je označen 068µF -275Vx2 MPx/DAIN 40/100/21/C 250V∿
Vedle je na kraji něco, co se tváří jako nějaká tepelná pojistka a celá je zabalena do slabého plastu-nevíte co to je a jakou má hodnotu pro případnou náhradu?Pak už je jen 4diodový klasický můstek, takže by to šlo asi nějak tam napojit.Tedy pokud to tam dál bude fungovat.
Zvonek Má hodnoty EMOS Typ 6898-80 230V 50Hz Max 1,5W 433,92 MHz D7834
Můžete mi někdo poradit-předem díky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Zmeraj ten kondenzator.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od otakarv »

rysTR píše:Vedle je na kraji něco, co se tváří jako nějaká tepelná pojistka a celá je zabalena do slabého plastu-nevíte co to je a jakou má hodnotu pro případnou náhradu?
Takto Ti nikdo odpovědně neřekne co to je, vyfoť to celé a dej sem fotky, pak se uvidí.
Myslím si, že by nebyl problém to opravit.

Uživatelský avatar
harrvy
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2012, 02:00

#15 Příspěvek od harrvy »

rysTR píše:Mám podobný zvonek.Problém je ale v tom, že přestala svítit zelená dioda a zvonek nefunguje.Ještě jsem ho zkusil po delší době dát do zásuvky(je na 220V) .Dida se rozsvítila, po zmačknutí tlačítka zvonku to zakňouralo a pak už zase nic nesvítí.
Dá se to předělat na napájení baterií-ale na jaké napětí.A kde by mohla být chyba.
Jak jsem to rozdělal, tak hned od přívodu je nějaký keramický blok a je označen 068µF -275Vx2 MPx/DAIN 40/100/21/C 250V∿
Vedle je na kraji něco, co se tváří jako nějaká tepelná pojistka a celá je zabalena do slabého plastu-nevíte co to je a jakou má hodnotu pro případnou náhradu?Pak už je jen 4diodový klasický můstek, takže by to šlo asi nějak tam napojit.Tedy pokud to tam dál bude fungovat.
Zvonek Má hodnoty EMOS Typ 6898-80 230V 50Hz Max 1,5W 433,92 MHz D7834
Můžete mi někdo poradit-předem díky.
Ak ti vo vysielaci drzi bateria, tak by som za nejake pivo od teba ten zvoncek vzal :D :D

Odpovědět

Zpět na „Poradna“