Zatemňovanie spätných behov

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

Zatemňovanie spätných behov

#1 Příspěvek od Duvsan »

U Č/B to poznám, u farebného som to ešte neriešil. Prosím vás, berie to signál z vertikálu, alebo to rieši samotný sign. procesor? Konkr. mám na stole OTF 63B700 Stereo. Dík

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

U novějších TV (co to je dnes "novější" :D ) se zpravidla v nějakém "procesoru" pro zpracování obrazu vyhodnocuje jak H tak V synchronizace, pracuje se i se složeným synchronizačním impulsem SSC.
Že by to procesor špatně zpracoval nebo byla zádava "v této části IO"?
Spíše bych podezíral něco kolem obrazovky, nějaký "odpůrek nebo kondenzátorek" v obvodu, kde se vyhodnocuje bod "uzavření obrazovky" a podle toho procesor nastavuje úroveň černé pro jednotlivé barvy.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#3 Příspěvek od Duvsan »

Ďakujem za reakciu. Prezradím farbu. Ide o to, že ja TVP prevádzkujem na NTSC, pretože mi vadí vertikálne "blikanie" a 60Hz je lepšie, ako 50Hz. Ale niektoré TVP to nerady. V jednom som videl akési poblikávanie. Trochu mi to pripomenulo "švihanie" alebo vlnenie hornej časti obrazu u Merkura. Neprišiel som na príčinu, ale našiel som riešenie. Proste som pomocou kondenzátora predĺžil dobu trvania zatemnenia. Problém bol vyriešený a súčasne zmizli teletextové riadky. Tak som to chcel skúsiť. Po chvíli čumenia na schému som dostal len jeden nápad, ale neskúsil som ho, lebo medzitým som trochu dorovnal geometriu (šírka a výška obrazu) a problém zmizol. Ale dík za pokus.

Odpovědět

Zpět na „Teorie“