Elelktronicky prerusovac blinkru

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondrash88
Příspěvky: 5
Registrován: 18 lis 2005, 01:00

Elelktronicky prerusovac blinkru

#1 Příspěvek od Ondrash88 »

Caute, prosim vas nemohli byste sehnat nebo zrobit schema a seznam soucastek na toto http://www.flajzar.cz/detail.php?zbozi= ... =&open=&z=
Je to pry na 6 - 12V.
Chtel bych totiz brachovi vymenit porouchany prerusovac v trabiku.
Dik predem za pomoc.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#2 Příspěvek od Milan_F »

Tento přerušovač byl publikován v PE AR 10/2003.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od urbanek »

Originální přerušovače na trabika by měl mít pan Kytka - www.trabantservis.cz . Myslím že má jak elektronický tak klasický s bimetalem. Pokud je to 6-ti volt, dá se jako náhrada použít i přerušovač z Čezety s tím že kontrolka blinkrů v klidovém stavu svítí. Pokud je to 12ti volt, dá se použít přerušovač škodovácký.

Uživatelský avatar
Ondrash88
Příspěvky: 5
Registrován: 18 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od Ondrash88 »

to urbanek:
no dik za radu, u nas v Ostrave v Autotypu ho maji urco taky,mozna kolem 220penez, ale ja nepotrebuju origo, chtel sem planek nebo el.schema, at si to muzu zkusit vyrobit samodomo....

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#5 Příspěvek od Milan_F »

uveď mejla a pošlu ti na to návod k výrobě.

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#6 Příspěvek od denis15 »

Já to vyráběl a měl jsem problém, že po zapnutí bylo první bliknutí špatné, pak se to rozblikalo správně.
Vyřešil jsem to žárovičkou na 24V/100mA zapojenou tak, že po spuštění zapalování bliká. Blinkry se stejně připojují páčkama na výstup tohoto modulu.
Jinak to fungovalo OK, ale už bych to nestavěl. Lepší to koupit. :wink:

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#7 Příspěvek od MetalGod »

denis15 píše:Já to vyráběl a měl jsem problém, že po zapnutí bylo první bliknutí špatné, pak se to rozblikalo správně.
Vyřešil jsem to žárovičkou na 24V/100mA zapojenou tak, že po spuštění zapalování bliká. Blinkry se stejně připojují páčkama na výstup tohoto modulu.
Jinak to fungovalo OK, ale už bych to nestavěl. Lepší to koupit. :wink:
Nepoužils tam IO 555?

Dal jsem si do 6-tivolta upravený přerušovač z Warťase (elektronický) a nemoh jsem si vůbec stěžovat. stačí tam vyměnit pár odporů a u relé vytahat pérko, aby spínalo už při 5V a už to šlapalo!
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#8 Příspěvek od denis15 »

Jojo, kdyby to bylo z hradel, bylo by to asi lepší-už jsem na to taky někde narazil.

patous007

#9 Příspěvek od patous007 »

mùžete mi prosím poslat schéma na mail patous007@seznam.cz ? potøebuji to na 6V, díky moc :wink:

Sma

#10 Příspěvek od Sma »

Je to docela sobecky chtit poslat schema na mail, me by taky zajimalo schema prerusovace na 6V, nejaky lepsi nez ty kraviny s 555 - to sem zkousel a rusi mi to motor - bez motoru blika v poho ale jak nahodim motor tak to tak divne sviti akorat...

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od zdenoeddie »

ked uz sme pri smerovkach, nerobil nieco podobne niekto na babetu? nadejny svokor s tym prisiel, ze by som mu urobil smerovky na babetu, tak casu velmi vymyslat nemam, a naviac nesom doma.Dik

Sma

#12 Příspěvek od Sma »

Tak to ruseni se vyresilo RC clankem u napajeni 555ky dulezity je aby zem byla napojena na kondenzator co nejblize privodu zeme a ne u integrace a hodnoty sem zvolil pokusmo, tak aby na odporu nebyl moc velkej ubytek vzhledem k 6V napajeni. A kondik 100uF protoze se valel zrovna na stole, ale sneslo by to i vetsi...

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“