Sluchátka wireless + výber špuntov

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

Sluchátka wireless + výber špuntov

#1 Příspěvek od Duvsan »

Snívam o bezdrôtových sluchátkach. Keď chcem niečo robiť, nezavadzia kábel, voľnosť pohybu, paráda. Ulakomil som sa na PHILIPSy cez Bazoš za 10€. Pozrel som niekoľko referencií, vcelku ich chválili. No, zvuk hodnotím trochu lepší od telefónu, ale za tie prachy... Uvažoval som vykuchnúť z nich prijímač, dať ho do nejakej krabičky a tú upevniť o hlavový mosť mojich KOSS UR40. Ale jednak to dosť šumí (pripadá mi, že to kurvia schválne, tlak do drahších kúskov) a o prenose si tiež nerobím ilúzie a tiež mi napadlo, že možno existuje originál "wireless point" či ako to nazvať a lepších kvalít. Trochu som popozeral, nenašiel som nič. Neviete o niečom? Nie Bluetooth. Dík
Naposledy upravil(a) Duvsan dne 20 zář 2013, 02:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

Drát je drát.
Zkoušel jsem několik levnějších typů a zdá se mi, že většinou "šumí jako stádo hadů".
To "nejlevnější", co chodí na spodním konci pásma VKV je pěkná bída.
A sluchátka na 2,4GHz jsou dalším zařízením, kterým si zamoříte "WiFinu".
Takže zbývá pásmo někde kolem 800MHz, ale je to "analog" a když si soused pořídí stejná, budete "přepínat mezi vaším a sousedovým vysílačem" posunem hlavy, nakloněním,...

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#3 Příspěvek od Duvsan »

Suseda môžeme vylúčiť, to je veeľmi malá šanca. Zaujíma ma univerzálny "most", ako som už opísal. Nech je to rádiové a aspoň na úrovni bežného FM rádia.

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#4 Příspěvek od frantajetel11 »

Na úrovni bežného FM rádia za pár šlupek nič nekúpiš... Ale snívat možeš stále :wink:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#5 Příspěvek od Duvsan »

Na koľko to vidíš?

Stále je ešte šanca krmiť to telefónom a o hlavový most uviazať ten hm.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#6 Příspěvek od jirkati »

Když mi tu po výměně autorádia zůstal adaptér z CD na VKV napájený z autozapalovače, kdy jsem signál z CD chytal na VKV rozsahu autorádia tak jsem zkusil experimentálně krmit ten modulátor ze sluchátkového výstupu na TV a na VKV rádiu za cca 120 Kč i se sluchátky jsem poslouchal TV ve vedlejší místnosti. Takže by to mohla být cesta - to "rádio" váží 6 dkg.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#7 Příspěvek od Duvsan »

Toto ma nenapadlo. Modulátor pre autorádio. Dobrý tip. Nevieš o niečom?
Sluchátka sú SBC HC8440/00, frekvencie sú 863.5 MHz a 864 MHz. sluchátko som rozobral, či nenájdem možnosť nejak to vytuniť (znížiť citlivosť). Ale ono to má riadne tuner ("klietku") a nejaký koncák. Bojím sa do toho hrábnuť.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od AmarokCZ »

Mám doma jakási analogová AKGčka (předchůdce K912) co běží taky na 860MHz (cca). Uvnitř to je řešené tak, že je tam VF přijímač, za ním obyčejný IO jako v rádiu (už nevím přesně jaký) a pak dva BTL zesilovače.
Tak, jak to bylo to byla celkem tragédie. Po lehkém poupravení je to ve vhodných polohách super (šum není moc slyšet), ale při pohybu se v určitých místech objevuje šum.
Skoro bych doporučil to klasické FM kolem 100MHz, protože tohle fakt moc nefunguje. Případně bluetooth.
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#9 Příspěvek od Honza_dy »

S tím bluetooth to není špatná volba. Moje polovička si připojuje notes na domácí kino za účelem poslechu hudby, nelíbil se mi 5m kabel válející se po zemi protože stačí, aby člověk zapomněl a jedním kopem vyrve jacka jakoby nic, nehledě na to, že občas vezmem na návštěvu i psa a ten se nekouká vůbec.
Koupil jsem na zkoušku toto.
Notebook s W7 s tím spolupracuje ochotně a kvalita přenosu překvapivě dobrá!
Prodávají i verze s akumulátorem, takže by potom stačilo jen přilepit krabičku na hlavový most a za ty prachy se myslím nevyplatí vyvíjet nic vlastního.
Zkusil bych třeba tento vyjde na cca 280,- Kč

Více zboží zde a nezapomeň si nahoře na stránce nastavit CZK pro zobrazení cen.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#10 Příspěvek od Duvsan »

Podľa školenia, čo som dostal na tomto fóre, bluetooth zvuk degraduje.

Tzv. tuner je k doske pripojený 7-mimi pinmi + kostra. Poskytuje hotový nf signál. Jeden z pinov je nezapojený a jeden neviem identifikovať. Internet strečkuje a telefón nevie poslať prílohu, neskôr doplním. Amarok, neprezradíš tú úpravu?

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od AmarokCZ »

Úpravu si už úplně přesně nepamatuji. :?
Na straně vysílače jsem zkoušel posílit výstupní výkon (výsledek byl větší dosah, ale s šumem to nic neudělalo, takže jsem to vrátil zpět) a pak jsem trochu upravil FM modulátor (změnou indukčností a nastavením trimrů) zejména proto, že byl nastaven tak, že nebylo využito plných schopností sluchátek (modulátor řezal frekvence nad cca 12kHz).
Na straně přijímače jsem vyměnil původní "anténu" (asi 4cm drát) za drát délky cca 30 cm vedoucí po hlavovém mostu z jedné mušle až ke druhé.
Dále jsem měnil nějaké součástky kolem jednoho čipu od SONY (nějaký CXA....). Měnil jsem je proto, že původně docházelo poměrně často k úplnému výpadku při špatném signálu - špatný signál byl klidně i 1m od vysílače, ale jen v určité poloze, stačilo hnout hlavou o 2cm a bylo to OK. Po té úpravě místo výpadku došlo ke zhoršení SNR, což je podstatně méně rušivé.
Jinak ty AKGčka ani v základu moc nešuměla.
Bluetooth sice možná zvuk prasí, ale stále lepší než analogové šumítko.
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#12 Příspěvek od Duvsan »

U mojich nie je problém so signálom, ten nastáva až za polkou baráku.
Internet chvíľu funguje, posielam foto. Na doske spojov som pofarbil piny od tunera.
Přílohy
wireless spoje.jpg
(202.72 KiB) Staženo 52 x
wireless vrch.jpg
(138.23 KiB) Staženo 52 x
Tuner.jpg
(255.52 KiB) Staženo 58 x

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od AmarokCZ »

Vidím dobře LD8325A? Každopádně to vypadá nějak jednodušeji než ty moje. Možnost ladit evidentně není, což je taky zajímavé, možná je problém v tom.
Ještě jsem si vzpomněl, že jsem na straně vysílače upravil vstupní AGC obvod, který dával hodně malý signál. Ve výsledku by jsi pak mohl snížit na straně sluchátek zisk a tím i šum. Tedy za předpokladu, že šum není jen kvůli tomu, že to není pořádně naladěné.
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#14 Příspěvek od Duvsan »

Čo je to za IO ti neprezradím, nedokážem to prečítať.
Pokiaľ viem, kanál sa volí voľbou externého kryštáľu a ten udáva rytmus heterodynu, ďalej je to napevno. 10,7MHz by nemal byť problém vidieť osciloskopom, malo by to ukázať úroveň nosnej. Máš predstavu, k čomu sú tie cievky? Predpokladám, že dve by mali byť na vstupe, jedna v obvode demodulátora a jedna neviem.
Včera som sa k ničomu nedostal. Snáď dnes.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od AmarokCZ »

S tím co píšeš o krystalu si nejsem moc jistej. Nicméně jsem si konečně jsem si vzpomněl, co tam bylo zač: CXA1619. Koukni do datasheetu na application circuit 1. to, co jsem popisoval výše spočívalo v naladění indukčností v LC obvodech u pinu 9 a 7.
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“