Hilti TE 706 AVR reset řízení

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

Hilti TE 706 AVR reset řízení

#1 Příspěvek od BOBOBO »

Zdravím přispívající . Vypadá to , že manegement i této firmy se rozhodl vydělávat dalším způsobem . Nezdá se mi košer , stejně jako u firem dalších . Kolega si tento stroj koupil starší a přestal mu chodit . Sehnal si info , že je uvnitř počítadlo hodin a potom se fce řízení zablokuje . V service by mu to za několik tisíců uvedli do schopného stavu . :D Byla by zde info k resetu v domácích podmínkách , či i by za rozumnou cenu tuto službu koupil . Nabídka služby přes SZ .

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

Toto nepomôže?:

You can reset the light. What you need to do it remove the handle assembly from body of tool. The contacts will unplug. Then plug the cord in and pull the trigger and sometimes the light will blink, while holding the trigger in the on position unplug the cord. reinstall the handle and the light should go out. Sometimes you have to pull the trigger while plugging cord in but this should work. and then while holding unplug cord.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Díky , předám mu to . Můžeš sdělit odkud to máš ? Třeba tam jsou i další vychytávky . :D

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#4 Příspěvek od ok1xgi »

Můžu potvrdit, jednou se mi to takhle nějak povedlo....
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#5 Příspěvek od mirosne »

BOBOBO píše:Můžeš sdělit odkud to máš ?
Samozrejme,prečo nie. Článok od pána David Ford :wink:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

U jiných značek el. nářadí, kde mám přístup k servisním dokumentům, bývá podobné opatření k tomu, aby se stroj dostal do servisu k nutné údržbě. Někdy to bývaly poměrně jednoduché mechanické záležitosti, třeba postupně se ubrušující plastová tyčinka a podobně. U mnohých vysoce jakostních nářadí se po poměrně krátké době (záběh) musel v servisu vyměnit "1. service kit", tedy třeba vymýt veškeré mazivo z převodovky (znehodnoceno kovem při záběhu soukolí), vyměnit uhlíky motoru (nové byly tvrdší), vyměnit několik těsnění, prachový filtr a píst kompresoru. Kdo to nechal udělat (stálo to cca 2000Kč před 15 lety), měl pak bezproblémový chod asi tak na desetinásobek záběhové doby. Samozřejmě se už tehdy našli chytráci, kteří odstranili "kurvítko" a používali stroj dál. Většinou to skončilo po krátké době zničením motoru při ubroušení záběhových uhlíků "na doraz" (oprava asi 10000). Pokud ne, stejně měl takový stroj tak třetinovou životnost proti servisovanému, byl hlučný, přehříval se, vysoké vibrace a tak dále.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Jsme opět na začátku . Nechte na vlastníkovi rozhodnutí . Je to jediná povolaná osoba , která rozhoduje .

Uživatelský avatar
Dave001
Příspěvky: 38
Registrován: 16 led 2012, 01:00

#8 Příspěvek od Dave001 »

Prosím o radu, jestli dobře chápu ten návod:
Rozeberu kryt, odpojim kontakty motoru, zapnu do zásuvky, zapnu spínač a pak v zapnutym stavu vypnu ze zásuvky. Tu elektroniku jsem nevyndaval, jen jsem odpojil ten motor.
Nedaří se mi to resetnout, pořád to na mě bliká, zřejmě něco dělám špatně. Už se to někomu tady podařilo?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“