Měnič AIWA

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mongi
Příspěvky: 32
Registrován: 03 dub 2005, 02:00

Měnič AIWA

#1 Příspěvek od Mongi »

Zdravím všechny,
mám na stole AIWU cx-zm2700ez, ale stouto závadou jsem se už setkal i u jiných modelů od aiwy. Problém je vtom zě karusel na cd zastavuje nepřesně a dělá znaty má být najeté cd 1 a ve skutečnosti je cd 5,kapacity jsem proměřil ok, řemínek na motoru otáčení výměna (zdá se mě že se otáčí pomaleji- karusel) mám doma NSX 999 tam mě to chodí rychleji. Nevíte někdo co stím ? díky Mongi :x

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

poloha karuselu je snímaná optozávorou pod miskami na CD, èísla jsou kódována záøezy na plastovém prstenci. Jednou se mi dostal do ruky karusel, ve kterém byl plast mezi dvìmi záøezy vylomený a blblo to obdobnì. Mùže být i špinavá optozávora.
Jinak karusely se kazí opravdu èasto, vidìl jsem karusel zpomalený sérioparalelní kombinací odporù a diod (asi nìjaký zoufalý opraváø vyøešil pøejíždìní koncové polohy o pár mm snížením napìtí pro motorek). Øídicí obvod motoru buï jde, nebo nejde, èastá je ještì porucha propojovacích páskù mezi deskami a mezi CD a pøedním panelem vìže. Pak si to dìlá co chce.

Uživatelský avatar
Mongi
Příspěvky: 32
Registrován: 03 dub 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Mongi »

Díky za odpověď , snímání mě je jasné to jsem mohl taky napsat , aby jsem ti ušetřil psaní , ale přesto díky .opto jsem čistil a paskový vodič jsem měnil .

Uživatelský avatar
Mongi
Příspěvky: 32
Registrován: 03 dub 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Mongi »

Pánové problém vyřešen , zakopanej pes byl v tom pomalém otačení karuselu, někdo předemnou nešetřil vazelínou a ta to vše brzdila a špatně
vyhodnocovala opto závora. očistil jsem nadbytek. a ok díky

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#5 Příspěvek od Hifista »

Mám u této závady, kdy se karusel zastavuje nepřesně zkušenost, že se mechanismus nesmí přemazat ani být zcela bez namazání, ale hlavně pro správné otáčení karuselu musí být použitý originální řemínek Aiwa. Pokud se použije jiný nastávají problémy. Je- li o maličko menší, karusel se netočí vůbec, při velikosti která je na pohled správná, optimálně nezastavuje. Originální řemínek po nasazení vypadá jako by byl už vytahaný, ale jedině s ním to pracuje dobře.
Já tyto originály kupuji v TV službě Nova v Ostravě asi za 90Kč, což není sice cena zrovna lidová, ale nic příhodnějšího jsem neobjevil.
Podotýkám ještě, že tuto zkušenst mám s měniči na 3 CD, pětiměnič u Aiwy se mi zatím do rukou nedostal.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Dají se použít bez obav i neoriginální řemínky, ale ne ty šmejdy, co všichni vozí z Polska. Mají jinou tuhost a navíc dost rychle degradují.

Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od riker »

Taky přihodím to samé do placu. Ty 3CD karusely od Aiwy jsou náchylné na mechanické poruchy. Opravoval jsem vylomené zářezy, nepřesnost v dojíždění spraví opravdu správné namázání a s výměnou řemínků jsem si taky užil svoje, ty řemínky nejlépe originální.

Uživatelský avatar
jarda_k
Příspěvky: 187
Registrován: 15 dub 2006, 02:00
Bydliště: Vysočina

#8 Příspěvek od jarda_k »

Ty řemínky jsou fakt problém. Asi před půl rokem jsem jeden taky měnil za jiný (trochu menší aby neklouzal). Když jsem to zapnul, tak to ani nehlo. Ten motor co to natáčel s tím nemohl hnout. Nakonec pomohla nějaká obyčejné zelená gumička co jsem našel doma v šuplíku. Zatím to šlape. Překvapilo mě ale, jak je ten motůrek slabej.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“