dálkové ovládání

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
student
Příspěvky: 45
Registrován: 13 črc 2012, 02:00

dálkové ovládání

#1 Příspěvek od student »

dobrý den, táta mýho dobrýho kámoše často kutí ve své garáži (dílničce), kde má televizi,aby mohl sledovat případné sportovní a jiné pro něj důležité programy. Má to uspořádaný tak, že do garáže přivádí TV signál příslušným koaxiálem (přes rozbočovač v domě) a v kabelu pro paralelní domovní zvonek má jeden volný pár. Je pro něj ale malér v tom, že co je naladěno vedle v domě, to může sledovat anebo musí jít a ovladačem na místě změnit. Tak přemýšlí, zda-li by nebylo možné nějak dálkově ovládat dálkové ovládání satelitového příjmače v domě. Je to utopie nebo by se to dalo nějak dostupně řešit - mě nic za daných podmínek nenapadá! Pořizovat další satelitní komplet samozřejmě nechce; jde nám jen o případný nápad. zatím děkujeme

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Kablovy IR transmiter.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

http://pandatron.cz/?60&prodluzovak_na_ir_ovladace

a ty výstupní diody připojit po tom páru volných drátů, až v baráku u satelitu . . .

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#4 Příspěvek od monterjirka »

Zajímavé zapojení. Ale např. pro ovládání satelitu Philips 6010 jsem s tím kdysi bojoval, ale nerozchodil...

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#5 Příspěvek od kovar »

Hodilo by se Ti něco podobného?

http://www.wireless-audio-video.com/ir-extender.htm
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#6 Příspěvek od ok1hga »


Uživatelský avatar
student
Příspěvky: 45
Registrován: 13 črc 2012, 02:00

#7 Příspěvek od student »

dobrý den, mnohokrát děkuji za všechny dosud zaslané podněty. Já jsem mezitím také trochu kombinoval a vykombinoval jsem: sehnat další dálkové ovládání, které bych naučil ovládat ten satelitní přijímač z něj vypreparovat tu vysílací diodu a místo ní napojit ten volný pár, ten prodloužit do místnosti se satelitním přijímačem a připojit na něj tu vypreparovanou diodu. Vůbec jsem nepředpokládal, že to už někdo někdy řešil a tak samozřejmě využijeme Vaše lepší a asi i vyzkoušené podněty a uvidíme co dokážeme - alespoň se něco přiučíme.

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Bezny »

Koupit za dvě stovky univerzální DO, vyndat z něj IR diodu a připojit ji přes ten volný pár?
Pravděpodobně kecám.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#9 Příspěvek od vladodyno »

To nebude fungovať! 8O Zmeraj odpor toho vedenia a hneď vieš prečo.

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Bezny »

vladodyno píše:To nebude fungovať! 8O Zmeraj odpor toho vedenia a hneď vieš prečo.
To bych tak kategoricky netvrdil. Ještě se dá vykopnout odpor co je v DO v sérii s IR diodou. Nebo jen zmenšit podle toho jaký odpor má vedení.
Ale samozřejmě na 100% neumím takhle od klávesnice zaručit, že to zafunguje.
Pravděpodobně kecám.

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#11 Příspěvek od kovar »

Proč nezkusíš to co jsem Ti poslal?Dá se to sehnat i u nás.V DO je malý vysílač který je vložen do pouzdra baterie a má to docela dost velký dosah a navíc s tím můžeš ovládat více zařízení najednou. :)
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Bezny »

student píše: sehnat další dálkové ovládání, které bych naučil ovládat ten satelitní přijímač z něj vypreparovat tu vysílací diodu a místo ní napojit ten volný pár,
Koukám, že jsem ti po dvaceti minutách poradil co jsi už vymyslel sám :-).
Pravděpodobně kecám.

Uživatelský avatar
student
Příspěvky: 45
Registrován: 13 črc 2012, 02:00

#13 Příspěvek od student »

dobrý den, radu "kovara" mám na prvním místě a také jsem ji hned předal s tím, že si to pořídí a má to tutové, než abychom nějak laborovali. Jak jsem předeslal, tak nějak jsem vůbec nepředpokládal, že by se tím někdo dokonce profesionálně zabýval a abych se přiznal, pro praktické hledání jsem pro to neměl odpovídající pojmenování a tak jsem se obrátil na Vás, Vy se v tom umíte zdatně orientovat. Odvozoval jsem to i od toho, že jsem dosud nezaznamenal, že by některý výrobce televizních přijímačů uvedl na trh jako přednostní vlastnost svého výrobku to, že když je součástí tv.multipllexů signál rozhlasových stanic, že by ty jejich televize jednoduše fungovaly jako rádia tj. bez toho, že by se při volbě rozhlasu dala odpojit nebo se sama odpojila obrazovka a tím by šetřila sebe a vlastně i el. energii No a my učedníci máme z ostatních příspěvků téma na další případné pokusy. Děkuji za projevenou trpělivost

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Panasonic Viera tuhle funkci (zhasnutí zobrazovače při aktivaci funkce "Rozhlas") má - i uvedenou v manuálu, ale pravda, není to tam nijak zdůrazňováno...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#15 Příspěvek od helios »

Ja tu mám LCD TV Technika, ktorý má na DO vpravo dolu tlačítko "display", ktorým sa vypne obraz a ide len zvuk. Čudujem sa tomu, že máloktorá placka má takúto funkciu.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“