Výber GPS navigácie

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

Výber GPS navigácie

#1 Příspěvek od Duvsan »

Otcov sen. Nechodí kamiónom, takže veľmi vysoko ísť nemusíme. Skôr keď niekam príde, aby našiel cieľový bod. Nech je na to spoľah, komunikácia s výrobcom/dodávateľom, bezproblémová aktualizácia a nech vie čačky-mačky ako navádzanie do jazdných pruhov, kolóny, nehody, obchádzky, zákazy, jednosmerky a tak. Čomu by ste dali dôveru? Ď

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od xxxe »

Ani jediný nedávám důvěru,dnes je někde obousměrka a zítra už jednosměrka a mapa je starší takže důvěřuju v tomhle a podobným jen sobě a značkám.Jinak je dobrý TomTom a Gármin i s číslama domů.To tomtom nemá ,jen ve větších městech.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#3 Příspěvek od Jodr »

Dokonalá není žádná, hlavně pokud se jedná o objížďky a dopravní zácpy, to je snad jen sci-fi, hlavně z důvodu neustále se měnící situace a její aktualizace. Momentálně používám Nokia, jen proto, že to mám v telefonu a nemusím tahat nebo skrývat další krabičku kvůli nenechavcům. Má sice své mouchy, ale žádnému systemu není možné slepě věřit!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Nebo bych se k tomu přidal i z druhé strany - kterou-é určitě nekupovat ?

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#5 Příspěvek od Honza_dy »

V dnešní době se mi jeví jako optimální řešení navigace v mobilu. Ruku na srdce, jak často normální člověk tu navigaci používá? Dvakrát, třikrát do roka? Zbytek času stejně leží v šuplíku a degraduje.
Pokud je otec alespoň trošku technicky zdatný tak mu kup nějakou základní nokii s navigačkou a nabíječku do auta.
U chytrých telefonů je výhoda že můžeš vyzkoušet více navigací v jednom stroji a nezřídka se ten SW dá sehnat i zdarma.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od hafca »

Navigace v telefonu je jistě fajn. Jen asi pro někoho, kdo má "obyčejný" chytrý telefon s malým displejem a malou hlasitostí, to nejspíš nebude pravé ořechové.
Prošlo mi rukama několik značek navigací a pokaždé jsem skončil u TomTom. Jízdní pruhy, navigování podle souřadnic, nová řada už umí i popisná čísla (stará jen orientační a ještě ne všude), možnost přidat si jako body zájmu radary a různá nebezpečná místa, průběžné stahování oprav map atd..

xxxe
Pokud jedeš do neznámého města a na místo kde jsi nikdy nebyl, pak je navigace neocenitelná. Opravdu stačí jedna špatně zanešená jednosměrka a bez navigace jsi většinou víš kde? S navigací prostě zahneš jinam, ona trasu přepočítá a vede tě jinudy, ale pokaždé tě dovede. Najezdil jsem se bez navigace jen s mapou hodně a hledání cesty v mapě v městském provozu byla skutečná lahůdka.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Hejnicek »

V aute mam vestavnou TomTom, celkem spokojenost (nacita i info o praci na silnici) az na tu aktualizaci, ktera neni zrovna levna, takze neni uz 2 roky delana :(

Co jsem se se ale chtel zeptat, pouziva nekdo z kolegu turistickou?
Hodila by se hlavne na kolo, obcas i na bezky.

Uživatelský avatar
Kurrur
Příspěvky: 116
Registrován: 23 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Kurrur »

Já používám telefon se systémem android asi jedna z nejlepších je Sygic, měl jsem i TomTom, ale s ním jsem absolutně nebyl spokojený po poslední aktualizaci měl otočené strany takže když řekl odvočte vpravo myslel tím vlevo, používám Sygic a nemohu si ho nevynachválit. Až budou i u nás offline verze Google map tak to bude skvělé myslím, že už se nebude potom používat ani nic jiného.

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Panda38 »

Používám TomTom Free v tabletu Acer A1-810 (free offline mapy) a docela spokojenost. Ale je pravda, že GPS nepoužívám moc často.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#10 Příspěvek od Maskot »

Osobne jsem zacinal s Garminem nuvi 255W, spokojenost vcelku solidni. Testoval jsem i Iphone, ale v aute celkem bida. Ted pred casem sel Garmin na zaslouzeny odpocinek do sufliku a nahradil ho opet Garmin nuvi 2595 LMT. Prozatim se s nim pokousim o souziti, ovladani a moznosti ma oproti predchozimu ponekud jine. Prozatim vyborna vec je razeni do pruhu, fotonahledy krizovatek, moznost hlasoveho ovladani, prijem doprav. informaci funguje vcelku uspokojive. K tomu pouzivani jednou dvakrat v roce- osobne bez navigace jedu velmi malo a kdyz nenaviguje poskytuje alespon info o rychlosti, zacpach atd.. Jak bylo vyse psano pri jizde po meste neocenitelna vec objizdky, uzavery, necekane prekazky proste nejsou. Pokud ano nemusim badat jak a kudy dal. Bonusem navic je i funkce handsfree fungujici dostatecne. A dozivotni altualizace jsou jen tresnickou na dortu.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od Standa99 »

Jak už se tu psalo, navigačka je potřebná většinou párkrát v roce. V tu chvíli bych do ní neinvestoval moc peněz. Vzal bych nějakou čínskou potvoru s WinCE nebo Androidem a do té bych si naládoval cokoliv.

P.S. Momentálně jsem jednu takovou řešil kvůli tomuhle http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=58970 . CPU 533MHz, 5" displej, 128MB RAM, 4GB protstoru, cena 34 liber (cca 1030,- Kč). Bral jsem ji z Belgie, protože číňani předsunuli své zásoby do Evropy a díky tomu se vyhneš celnici na Ruzyni a všem možným poplatkům (DPH, poplatek poště kvůli zastupovaní při celním řízení, potenciální clo atd.). Do ní jsem nahrál iGO Primo + letošní mapy a za ty prachy dokonalé. Samozřejmě to není košér, ale kolega je max. spokojen.

Uživatelský avatar
lacko1
Příspěvky: 36
Registrován: 24 říj 2006, 02:00
Bydliště: Košice

#12 Příspěvek od lacko1 »

skus najst odpoved tu http://www.dtest.cz/clanek-2677/test-gps-navigaci-2013 :lol:
Takze v skratke: v roku 2013 zvitazil v kategorii samostatne GPS "TOM TOM VIA 135 Europe Traffic Lifetime" v priemernej cene 4800 Kč. A v kategorii pre mobily to je "TOM TOM Eastern Europe" v priemernej cene 850 Kč. Obe maju aktualizaciu map zdarma.
Pekny den vsetkym, :)
Naposledy upravil(a) lacko1 dne 26 črc 2013, 10:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#13 Příspěvek od Standa99 »

Taky můžeš spojit příjemné s užitečným. Koupit telefon Nokia se systémem WP8, kde máš grátis navigaci Here Drive (bývalé Nokia Drive). Do letoška jsem měl telefon s WP7.8, párkrát jsem tu navigaci testnul a bez problému fungovala. Nuance s navigovaním na souřadnice nebo ručně zadaným místem na mapě neměla, ale to už dnes nemusí být pravda. Aktualizace jsou časté, včetně map. Nokia vlastní Navteq, což je jedna ze dvou (+ TeleAtlas) společností dodávající mapové podklady.

http://techboard.cz/vyzkouseli-jsme-nav ... s-1300-km/
http://wmmania.cz/software/gps/here-dri ... ich-nokie/
https://www.youtube.com/watch?v=bzjSEvL3YMk
Naposledy upravil(a) Standa99 dne 25 črc 2013, 10:03, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Windows Phone je teda fakt vyhra...

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#15 Příspěvek od Standa99 »

Dva roky jsem WP měl a fungoval jsem, nyní mám Nexus 4 a funguju taky. Každý ma něco a to by bylo na jiné téma. Napsal jsem pouze, že dostaneš velmi kvalitní bonus, který k žádnému Androidu nedostaneš.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“