Dymový hlásič ECO1003, sposob zapojenia

Manuály, rady a návody z protipožární techniky a elektrické požární signalizace (EPS)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
danielsk
Příspěvky: 22
Registrován: 14 led 2009, 01:00

Dymový hlásič ECO1003, sposob zapojenia

#1 Příspěvek od danielsk »

neviem si rady s tymto snimacom chcem to zapojit na ezs ale nedary sa mi to. neviete mi dakto poradit.



Duplicitní vlákno bylo smazáno. Killroy

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#2 Příspěvek od RadekB »

A co ti nejde ?
Podle manualu
http://www.systemsensor.ca/es/docs/conv ... %20CPD.pdf
to ma jen napajeni a NC/NO kontakt.
Takze bych to zapojil jako kazdy jiny detektor/cidlo a hotovo. Nebo by to chtelo mozna uvest k jake EZS.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#3 Příspěvek od serviceman »

V čem je problém? V katalogovém listu je nakreslené jak se co zapojí.

Uživatelský avatar
img_rbk
Příspěvky: 113
Registrován: 20 zář 2007, 02:00

#4 Příspěvek od img_rbk »

Zdravim Vas, tu sa hovori o dymovom hlasici no ja by som potreboval skor snimac horiaceho plamena. Poradite mi niekto?
O co ide. Ako som si zateplil dom polystyrenom tak sused mi zacal parkovat firemnym autom v jeho dvore 1 m od mojej steny. Mame obavy ze v pripadneho poziaru auta chcem si tam aspon namontovat rychle ohlasenie nejakou sirenou. Byvam na dedine, kde o 11:35 sa vypina aj poulicne osvetlenie, vsetci maju zatiahnute rolety a spozorovat poziar v noci pocas spanku je problem. Sused nechce zmenit parkovanie i ked doposial parkoval na ulici. Jeho spravanie ako veduceho pracovnika poistovne mi je nepochopitelne.

Uživatelský avatar
img_rbk
Příspěvky: 113
Registrován: 20 zář 2007, 02:00

#5 Příspěvek od img_rbk »

2. opakovany text som zmazal
Naposledy upravil(a) img_rbk dne 09 zář 2013, 18:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#6 Příspěvek od serviceman »

Potřebuješ pyročidlo, jako u světel, ovládaných přítomností nějaké osoby. Tvoje pyročidlo bude muset mít sníženou citlivost, odpovídající požáru, aby nereagovalo na teplotu osob ani horkého auta, a místo světla bude spínat sirénu. V podstatě se dá použít zmíněné světlo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Preco by malo to auto horiet? Ak ho nezapalis, tak horiet nebude.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

img_rbk píše:... tak sused mi zacal parkovat firemnym autom v jeho dvore 1 m od mojej steny. .... Sused nechce zmenit parkovanie i ked doposial parkoval na ulici. Jeho spravanie ako veduceho pracovnika poistovne mi je nepochopitelne.
Já ho docela chápu, ale nechápu tebe. Soused ti totiž nezačal nikde parkovat, protože parkuje na svém dvoře ! Podívej se na povolení stavby a vzdálenost od sousedového plotu či pozemku jestli tam najdeš i to parkování, ale myslím, že je to jen věc dohody a protipožárních předpisů. Takže se musíš ohánět jen těmi předpisy. Jinak jestli je to podle předpisů vyhovující, tak přece nemůžeš ty sousedovi a ani on tobě diktovat, kde budete na svém pozemku parkovat.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od pocitujlasku »

auto zacne horiet s asi takou pravdepodobnostou, s akou ta moze zasiahnut blesk.
potrebujes detektor plamena, da sa zohnat od cisto len samotnych detektorov az po kompletne riesenia, ktore sa len pripoja do systemu.
Sused parkuje vo dvore preto, lebo na ulici nechavat firemne vozidlo je riziko, a neskorsie nekonecne papierovacky, ak by donho niekto tukol su na nervy.

Ako daleko je dom od plota? Mna napr. pred par rokmi nedovolili dat blizsie ako 2m od suseda, pricom iny sused ma odo mna necely meter (holt, iny starosta, ine nariadenie).
Ak je to stary dom, ktore sa stavali tak, ze stena domu bol zaroven plot, tak s tym trebalo pri zateplovani pocitat a nedavat tam polystyren. Ktory ja by som osobne nikdy na zateplenie nedal.
Sused si moze kludne 2m od plota urobit ohnisko a po nociach si tam grilovat.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
img_rbk
Příspěvky: 113
Registrován: 20 zář 2007, 02:00

#10 Příspěvek od img_rbk »

Pir čidlo mám no je veľmi citlivé.
Ono je to dosť komplikované. Hranica pozemku je odkvap našho domu to sa stavalo v r. 1965. Dom som kupil a za ešte bývalého vlastníka sused postavil presne na hranici pozemku svoju garáž a neskôr r.2004 na plochú strechu garaže zať postavil sedlovú strechu. Ja som kupil dom r.2009. Nasledne sme dom zateplili no keby som vedel, ze začne tam parkovať zateplil by som nobasilom. V garáži je auto Š-120 suseda a jeho zať parkuje na príjazdovej ceste ku garáži.
Stal sa pripad zhorenia polročného auta sestre mojej švagrinej po odparkovaní a v TV novinách denne vidíme zhorené auto či mu už niekto pomôže alebo sa vznieti samé a predsa veď je tam akumulátor, ktorý nepretržite napája riadiacu jednotku i nejaký ten alarm.
No a čo sa týka vzdialenosti od hranice pozemku má postavene to auto cca 30 cm.
Ja som sa s tým státím skoro zmieril, no chcem teraz aspoň tú signalizáciu že, ak už sa niečo bude diať, aby ma o neprekvapilo v spánku.
Pravdepodobne zainvestujem do tohoto (Hlásiče plamene DF1191 Siemens) no musím zistiť aké má napájanie a výstup.

Uživatelský avatar
img_rbk
Příspěvky: 113
Registrován: 20 zář 2007, 02:00

#11 Příspěvek od img_rbk »

Dakujem vsetkym za nazory.
Tu som objavil s releovym vystupom, takze idem zistovat moznosti.
http://www.adiglobal.cz/iiWWW/cz/produk ... 190064ACCC

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#12 Příspěvek od kbulda »

Pak sem napiš cenu, jestli jí přežiješ.

Uživatelský avatar
img_rbk
Příspěvky: 113
Registrován: 20 zář 2007, 02:00

#13 Příspěvek od img_rbk »

Ano, cakam na odpoved predajcu

Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Brudr »

Připrav si takových 63.000,- až 65.000,- Kč bez DPH.

Uživatelský avatar
img_rbk
Příspěvky: 113
Registrován: 20 zář 2007, 02:00

#15 Příspěvek od img_rbk »

To snad nemyslia vazne, ozvali sa no ta odpoved je z cesty cenu som sa nedozvedel budem musiet tam este fotit a pisat.

Odpovědět

Zpět na „Protipožární technika“