CD laser KSS231D

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
niko231
Příspěvky: 412
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

CD laser KSS231D

#1 Příspěvek od niko231 »

U věže Sony s uvedeným laser nedošlo vůbec k roztočení CD, několikrát jsem jej čistil a nastavoval trimr na laseru, až jsem se dostal do stavu, kdy cd se roztáčelo a někdy došlo i ke čtení a přehrávání. Otáčky CD se nědy nemohly zasynchronizovat, někdy CD točilo pomalu a cukavě nebo se roztočilo rychle.Usoudil jsem na vadný laser a objednal nový z AME, avšak situace je stejná, CD cuká a nenačítá, čočka zaostřuje a pak odstaví, že není vloženo CD. Díky za Vaše rady

Straw

#2 Příspěvek od Straw »

A so cínová propojka, je odstranìna ? :lol:

Straw

#3 Příspěvek od Straw »

Omlouvám se, neumím psát místo "so" má být "co".
Ještì jedna pøipomínka: není vadný páskový vodiè?

Uživatelský avatar
niko231
Příspěvky: 412
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

laser

#4 Příspěvek od niko231 »

cínová propojka byla samozřejmě odletována

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#5 Příspěvek od paveltl »

Mám podobnou zkušenost se SONY KSS210, jen jsem jej zkoušel vymìnit z jiného pøehrávaèe se stejnou optikou. U SONY jsou na desce pøehrávaèe 4 trimry pro seøízení optiky a jeden z nich se ukázal zaoxidovaný. Oznaè si polohu trimrù, pak je pøi vypnutém pøehrávaèi otoè do krajních poloh, vyèisti dráhy a vra￾ pùvodní nastavení. Možná pomùže jen seøízení ale já musel vyèistit dráhu (isopropilalkoholem nebo lékaøským lihem - denaturovaný líh napáchá víc škody než užitku).

Uživatelský avatar
rosta564
Příspěvky: 23
Registrován: 27 čer 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od rosta564 »

Můžeš mít dva problémy , vadný páskový vodič a nebo odpoj spindl motor a krátce jej protoč na vyšší napětí a to třeba 9v vlevo a potom přepoj polarizaci a v pravo a musí to makat Rostík :P

193.86.226.163

Re: CD laser KSS231D

#7 Příspěvek od 193.86.226.163 »

niko231 píše:U vìže Sony s uvedeným laser nedošlo vùbec k roztoèení CD, nìkolikrát jsem jej èistil a nastavoval trimr na laseru, až jsem se dostal do stavu, kdy cd se roztáèelo a nìkdy došlo i ke ètení a pøehrávání. Otáèky CD se nìdy nemohly zasynchronizovat, nìkdy CD toèilo pomalu a cukavì nebo se roztoèilo rychle.Usoudil jsem na vadný laser a objednal nový z AME, avšak situace je stejná, CD cuká a nenaèítá, èoèka zaostøuje a pak odstaví, že není vloženo CD. Díky za Vaše rady
tak to mas vadny laser!!! ty SONACE fakt jsou smejdy.laser je v logice s pohonem na motor a pokud nic nevidi tak jeste driv nez ti napise no disk vygeneruje error tudiz ti neriztoci disk.to je problem u vetsiny sony laseru a nejen jich.standartni zavada.vymen laser a pojede to!uz jsem to nescetne na nasi dilne delal.

193.86.226.163

Re: CD laser KSS231D

#8 Příspěvek od 193.86.226.163 »

193.86.226.163 píše:
niko231 píše:U vìže Sony s uvedeným laser nedošlo vùbec k roztoèení CD, nìkolikrát jsem jej èistil a nastavoval trimr na laseru, až jsem se dostal do stavu, kdy cd se roztáèelo a nìkdy došlo i ke ètení a pøehrávání. Otáèky CD se nìdy nemohly zasynchronizovat, nìkdy CD toèilo pomalu a cukavì nebo se roztoèilo rychle.Usoudil jsem na vadný laser a objednal nový z AME, avšak situace je stejná, CD cuká a nenaèítá, èoèka zaostøuje a pak odstaví, že není vloženo CD. Díky za Vaše rady
tak to mas vadny laser!!! ty SONACE fakt jsou smejdy.laser je v logice s pohonem na motor a pokud nic nevidi tak jeste driv nez ti napise no disk vygeneruje error tudiz ti neriztoci disk.to je problem u vetsiny sony laseru a nejen jich.standartni zavada.vymen laser a pojede to!uz jsem to nescetne na nasi dilne delal.
no a pokuds tak ucinil je vadna logika a elektronika cteni s tohoto laseru popripade motoru.

Uživatelský avatar
niko231
Příspěvky: 412
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#9 Příspěvek od niko231 »

byl tam vyzkoušen další laser a situace je stejná. Zásadní chyba by tam neměla být , když chvílemi na původní laser přehrála i několik skladeb?

Uživatelský avatar
niko231
Příspěvky: 412
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

laser

#10 Příspěvek od niko231 »

Tak jsem zkusil dát věž na opravu soukromému opraváři audio-video techniky, nic nezjistil, pouze konstatoval, že je závada v elektronice. Mě to však nedalo spát, tak jsem ji znovu rozdělal, vrátil původní laser a prošel proti světlu páskový vodič od něj. A ejlhle na dvou místech byl zlomený, tak jsem jej opatrně seškrábl v místě zlomení , přeletoval a zafixoval, aby se nemohl v tom místě ohýbat a po tomto zásahu věž bezproblému běhá!!!!!!!

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od DjRix »

JJ,proto se vyplatí přidat tu stokorunu navíc a s laserem vyměnit i ten páskový přívod.... :D
Klídek chlapi,to je nulák...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“