Zesilovaè TESLA StudioSolo 130

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
maxmagor

Zesilovaè TESLA StudioSolo 130

#1 Příspěvek od maxmagor »

Nevíte kde sehnat k tomuto zesilovaèi schéma? Nemáte ho nìkdo na disku?

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

Re: Zesilovač TESLA StudioSolo 130

#2 Příspěvek od Miradim »

maxmagor píše:Nevíte kde sehnat k tomuto zesilovači schéma? Nemáte ho někdo na disku?
Toto schéma mužeš odjednat na této stránce http://www.sweb.cz/servisdok/servisnidokumentace.doc

Uživatelský avatar
MESK
Příspěvky: 6
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#3 Příspěvek od MESK »

zdravim, nedavno jsem si koupil nefunkcni zesilovac STUDIOSOLO 130 a kdyz sem to otevrel a koukl na koncak tak na me vykouk misto vykonovyho tranzistoru nejakej triak 8O , nejspis se v tom stoural nejakej stoural.
Nemohl by mi nekdo kdo ma funkcni model nebo schema poradit jaky tam sou koncovy tranzistory :cry:

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Miradim »

MESK píše:zdravim, nedavno jsem si koupil nefunkcni zesilovac STUDIOSOLO 130 a kdyz sem to otevrel a koukl na koncak tak na me vykouk misto vykonovyho tranzistoru nejakej triak 8O , nejspis se v tom stoural nejakej stoural.
Nemohl by mi nekdo kdo ma funkcni model nebo schema poradit jaky tam sou koncovy tranzistory :cry:
Jsou tam koncové tranzistory KD503.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#5 Příspěvek od miroja »

V pultoch STUDIOSOLO 130 boli koncaky koncepcne zhodne s koncom z AZK180 alebo AUJ635 (koncaky 2x KD503, budenie cez trafo v bazach,vystup aj 100V...). V STUDIOSOLO 131 bol koncak odvodeny od AZK052,ci AUJ637 (4x KD503).
Bohuzial nemam ani jednu schemu, tiez by som rad ziskal.

Uživatelský avatar
MESK
Příspěvky: 6
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#6 Příspěvek od MESK »

diky za pomoc
este me stve to vystupni trafo na 100V, myslim ze se pouzivalo na rozhlasy, zkousel ho nekdo dat pric?
snad to bude fungovat, nebo si budu muset nechat namotat jiny

Uživatelský avatar
MESK
Příspěvky: 6
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#7 Příspěvek od MESK »

nevi nekdo jaky maji hodnoty odpory R50 a R51 na koncaku, ty pripaleny barevny prouzky jsou pro me nocni mura

Uživatelský avatar
MESK
Příspěvky: 6
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#8 Příspěvek od MESK »

tak to me po...
ten zesilovac sem koupil i s kufrikem v kterim byli na dne nejaky zmuchlany noviny nebo co to vubec bylo, no a prave ted po tydnu kdy sem nedelal nic jinyho nez schanel podrobnosti o soucastkach ktery sou v haji me napadlo kouknout se co to vlastne v tom kufriku je, hadejte co sem nasel :lol:

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

130

#9 Příspěvek od LOYZA »

No to je jasné, schéma! Tak to oskenuj a dej všem k dispozici, když jinde za to chtěj kačky! Ne? Jistě ti mnozí poděkují a já již předem!

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#10 Příspěvek od miroja »

MESK píše:tak to me po...
ten zesilovac sem koupil i s kufrikem v kterim byli na dne nejaky zmuchlany noviny nebo co to vubec bylo, no a prave ted po tydnu kdy sem nedelal nic jinyho nez schanel podrobnosti o soucastkach ktery sou v haji me napadlo kouknout se co to vlastne v tom kufriku je, hadejte co sem nasel :lol:
Uz sa neviem dockat,kedy to sem uploadnes :lol:

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#11 Příspěvek od valla »

porosim askenuj to
popred dakujem :!: :!: :!: :!: :!: :lol:
ale mensi oprava to neni mix ale gitarova hlava a nema vystup na 100v ale iba na 4 ohm :!: :wink: lebo ho mam doma tiez :lol:

Uživatelský avatar
MESK
Příspěvky: 6
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#12 Příspěvek od MESK »

zdravicko zanedlouho sem to schema hodim, musim jenom vyridit mensi problem, nemam skener ale ma ho kamos tak az se s nim uvidim tak to naskenuju, taky se mi nelibi to placeni za manualy, jenom se divim ze este neexistuje nejaka bezplatna banka servisnich schemat, jenom tady na elektroworld toho musi mit lidi hodne a kdyz kazdej neco prihodi tak muzem ty obchodniky vysachovat nebo alespon snizit jejich ceny :lol:

valla: jak si myslel to s tema 4ohmama

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#13 Příspěvek od valla »

ja stale nerozumiem co mas ci mix alebo zosik,napisal si oznacenie gitatoveho zosiku a hovorite o mixi :!: :roll:
akej farby je ten zosik :?: :roll:

Uživatelský avatar
MESK
Příspěvky: 6
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#14 Příspěvek od MESK »

samozrejme ze je to zesik, jenom sem si myslel ze ma vystup jen 100V ale ten kram ma k dispozici dve vystupni zasuvky paralelne propojene a kazda obsahuje 4 svorky:
- 8ohm
- 15ohm
- 100V
- 0 (spolecna nula)

pro 8ohm a 15ohm ma vystupni trafo jen jedno vynuti (jedno pro 8 a jedno pro 15), proto nelze do obou paralelne!! propojenych zasuvek zapojit dva 8ohm reproduktory

vlasyk

Schema

#15 Příspěvek od vlasyk »

Jo, tak schema bych tedka moc potreboval. Fungujem mi totiz jenom jeden koncový modul u EQ 130. Ten konec by mel být totožný se studio solo. Tak se na schema moc tesim. Pokud by nekdo vedel kde hledat problém, tak mi z niceho nic zacal zesilovac hrát slabeji a zkreslene. Jedna pojistka je prasklá a praská po vymeneni zase. Èloveìk co to mel predemnou tam dal pojistky T6,3A místo F4A, tak asi takhle.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“