Satelitní přepínač

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

Satelitní přepínač

#1 Příspěvek od JirkaCZ »

Zdravim, mám na parabole monoblok s jedním výstupem a doma mám dva satelitní přijímače.

Pomůže na rozdvojení signálu tahle krabička? Nebo musím vážně koupit monoblok s dvěma výstupy?

http://aukro.cz/show_item.php?item=3474129035

Děkuji za radu :)

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#2 Příspěvek od DELONG »

Tá krabička ti nepomôže. Potrebuješ TWIN LNB alebo dokúpiť ešte jeden monoblok a potom to prepínať tou krabičkou . Ale to bude určite drahšie riešenie.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#3 Příspěvek od JirkaCZ »

Díky :) To je přesně to, co jsem nechtěl slyšet :)

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Bernard »

Pokud má sat. přijímač také anténní výstup RF-out, dá se z něho táhnout signál z LNB k druhému přijímači. Omezením je, že ten druhý může přijímat jen pásmo a polarizaci, kterou nastavuje ten první. Chce to udělat si přehled v programech, o které je zájem, a vyhodnotit dopad toho omezení.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#5 Příspěvek od JirkaCZ »

jo jasně to to mají oba, vysvětli mi to nějak laicky, když teda na tom prvním bude třeba ČT1 tak na tom druhém pujde taky jen ČT1?

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#6 Příspěvek od monterjirka »

JirkaCZ píše:jo jasně to to mají oba, vysvětli mi to nějak laicky, když teda na tom prvním bude třeba ČT1 tak na tom druhém pujde taky jen ČT1?
Není podmínkou.
LNB se podle napětí přepíná na H nebo V polarizaci a přidáním frekvence 22kHz se přepíná na horní pásmo.
Takže jsou 4 základní možnosti. Kdy bude zapnuto "spodní pásmo" H, je možné přijímat ty programy, které jedou na transpondérech se stejnou polarizací a ve stejné části pásma.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Bernard »

Když mrkneš na wikipedii, v odstavci universal LNB najdeš tabulku, jak se LNB ovládá napájecím napětím (13V=vert., 18V=hor.) a tónem (0kHz=9,75 GHz osc., 22kHz=10,6 GHz osc.). Takže první sat. přijímač může nastavit jednu z dvou polarizací a jednu z dvou frekvencí lokálního oscilátoru, ktará určuje přiímané pásmo 10.70-11.70 GHz nebo 11.70-12.75 GHz. Jsou tedy čtyři kombinace v nastavení LNB, a druhý přijímač může chytat všechny ty kanály, které vyhoví té nastavené kombinaci.
:) Tak jsme se shodli.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od workhard »

Dříve či později stejně dojde ke konfliktu. Pořiď TWIN LNB.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#9 Příspěvek od JirkaCZ »

jo asi koupím od Inverta něco, akorád se mi nechce lézt nahoru, parabola na fasádě 10 metru vysoko a já tam na žebříku budu tancovat... krásná představa :D právě díky tomu jsem to chtěl vyřešit nějak jinak ale když to nejde tak to budu muset překousnout :)

ještě když sme u toho abych nezakládal nové téma.

vloni v létě sem koupil kartu Skylink Irdeto za nějakých 2 tisíce korun, že se bude někdy v budoucnu hodit a tak sem ji dal do šuplíku, ve středu sem ji vybalil a vložil do přijímače který sem koupil Ferguson Arive 150 Combo, no a jediné co funguje jsou české a slovenské stanice a to ještě ke všemu bez HD verzí, myslím že tam bude něco špatně.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#10 Příspěvek od KUBO »

Ak je to čisto nová karta, tak ju musíš zaregistrovať.

https://registrace.skylink.cz/cms_eshop ... w_customer
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#11 Příspěvek od warp »

Pro JirkaCZ: Jak již píše "monterjirka", tak je to v podstatì tak. Jak dále píšeš tak na SKYLINKu se vysílá hlavnì v horním pásmu (22kHz) družice Astra 23.5E, takže jde o souèasné provozování V a H polarizovaných programù na jednotlivých MUXech (vždy vzhledem k vyššímu napìtí pøevládne H). Pokud to takto vyhovuje, nech to zatím, jinak holt nové TWIN (pøíp. QUAD) LNB

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “