Vypadavá mi okruh sklepa

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RennOV
Příspěvky: 20
Registrován: 21 črc 2013, 02:00

Vypadavá mi okruh sklepa

#1 Příspěvek od RennOV »

Před pár lety jsem si "natáhnul" elektriku do sklepní místnosti kde jsou dva kumbály. Tedy dvojvypínač na dvě světla a jednu zásuvku. Teď mi začal jistič vypadávat. Vyměnil jsem žárovky, vypínač, zásuvku i jistič a vše je stejné. I při vypnutém stavu to asi po deseti minutách vyhodí jistič. Co s tím, sakra. Dík za nápad

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Máš někde provlhlou krabici a udělala se v ní zuhelnatělá, tedy dobře vodivá, cestička.
Nebo ti unikající proud z proraženého vedení vysouší mokrou stěnu.

Uživatelský avatar
RennOV
Příspěvky: 20
Registrován: 21 črc 2013, 02:00

#3 Příspěvek od RennOV »

Tušil jsem to. Krabice je dobrá, takže vysušuji stěnu, všechno znova. Díky . . .

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#4 Příspěvek od kbulda »

Principem opravy není vysušit stěnu, ale najít místo, kde je asi vedení proraženo. Nevrtal jsi někde ? Nezatloukl hřebík ?

Uživatelský avatar
RennOV
Příspěvky: 20
Registrován: 21 črc 2013, 02:00

#5 Příspěvek od RennOV »

Stěnu vysušit nelze nebo hodně draze. Hřebíku si nejsem vědom i když to mám tahané kolem plynového potrubí, trubek s vodou, možná i staré skoby tam budou. No jak říkám asi to potáhnu znovu. Díky

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Zkus napsat v čem jsi to tahal a v čem to budeš tahat to nové. A taky jestli jsi ten okruh vůbec něćím měřil a jak.

Uživatelský avatar
RennOV
Příspěvky: 20
Registrován: 21 črc 2013, 02:00

#7 Příspěvek od RennOV »

O, tos mě zaskočil. Každopádně to byl kabel co mi vedl kámoš elektrikář ve zdi dle normy, řekl bych, průřez 1,5. Zítra mrknu, teď jsem v práci . . .

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#8 Příspěvek od Hydrawerk »

Ve sklepě není vůbec špatné vést kabely v liště na zdi. Netřeba kabely zazdívat do vlhké stěny.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#9 Příspěvek od Otkundes »

No já nevím, ale instalační kabely, třeba typové řady CYKY a AYKY, se běžně ukládají do zeminy a můžou být uloženy i v půdě hodně vlhké, neřku-li v Rákosníčkově močálu Brčálníku...
Pokud byly laicky vyměněny některé přístroje, a bez výsledku, spíše by se na problém měl přijít podívat ten kámoš elektrikář, co to vedení vedl ve zdi dle normy, než někdo ve vlhkém sklepě dostane ránu z milosti.

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od Dikobraz »

Zdravím, pokud OV ve tvém nicku znamená, že jsi z Ostravy, tak mi napiš do soukromé zprávy adresu, snad ti budu moci pomoct.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Otkundes píše:No já nevím, ale instalační kabely, třeba typové řady CYKY a AYKY, se běžně ukládají do zeminy a můžou být uloženy i v půdě hodně vlhké, neřku-li v Rákosníčkově močálu Brčálníku...
To je sice hezké, ale odkudy jsi vzal tu jistotu, co tam má, když to neví ani on ?

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#12 Příspěvek od vasilceral »

Jestli víš kudy vede kabel tak navlhči stěnu rozprašovačem ale lechce a fázovka určí místo průrazu, a tam vysekej novou krabici a propoj.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#13 Příspěvek od Otkundes »

p32: Právě proto, že tu jistotu o stavu kabelu a celé elektroinstalace nemám a tazatel jen zmínil kabel, který mu prý podle normy natáhl kamarád elektrikář, jsem hned ve druhé větě svého příspěvku, tazateli cosi doporučil.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od badoch »

já teda nevím, ale jestli to vyhazuje jistič řekněmě 10-16A za dese minut, tak to musí být docela slušný svod, to se musí někde "kouřit" ze zdi, pokud to teda není chráič. V této situaci už podle mne končí sranda. Nejen z důvodu , že budu platit za elektriku kterou pustím někde do zdi, ale i z hlediska požáru nebo úrazu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

to Otkundes: to je právě ono. Tazatel píše, že kabel je podle normy, ale práce asi podle normy v žádném případě není. Já osobně bych ve sklepě táhl CYKY a ne ve zdi, ale na zdi. V případě oprav nebo jiného není pak jediný problém.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“