Motorola 1000 International

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

Motorola 1000 International

#1 Příspěvek od Radovan-kocour »

Vážení,
chtěl jsem se zeptat- já jsem totiž na ty staré krámy a líbí se mě ty mobilní telefony ty těžké co byly v devadesátých letech jako Nokia Talkman, Nokia 720, a podařilo se mě sehnat Motorolu 1000 a potřeboval bych vědět zda ty telefony co fungovaly v síti NMT a teď je sít GSM- zda jdou ty telefony předělat, aby fungovaly v síti GSM, a nebo pokud někdo znáte- které teda z těch telefonů fungují v síti GSM.
Ale podotýkám že se mě líbí ty staré telefony- ty těžké 2- 3kg atd.
Zdravím Vás všechny a přeji hezký den RADOVAN :) :)

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

Radovan-kocka píše:...zda jdou ty telefony předělat, aby fungovaly v síti GSM...
Bohužel, GSM je o něčem jiném než NMT.
Nevím jak to má U:fon, snad někdo poradí.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od workhard »

Předělat jako starý kondenzátor: vestavět dovnitř GSM mobil a vyvést tlačítka :D
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Motorola International 1000 by mal byt GSM telefon! Vklada sa do toho velka SIM karta (plna velkost ako kreditka).

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#5 Příspěvek od Radovan-kocour »

rnbw píše:Motorola International 1000 by mal byt GSM telefon!
Ano už jsem o ní si našel informace- ještě ji nemám- a píšou tam že je na velkou sim kartu tak uvidím jestli ji zprovozním, děkuji, hezký večer

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

Staré Motoroly šly trochu víc mimo mne, ale pokud je GSM, tak asi jen 900MHz, tím pádem už dnes nepojede všude. Ale největší zádrhel na začátek bude asi baterie- doporučuji preventivně přečlánkovat, protože i kdyby ji někdo kdysi měnil, dnes už bude v háji (minimálně co se vnitřního odporu týče). Ale použij články o podobné kapacitě, ať neodpálíš nabíjecí obvody!
K velké SIM kartě- pokud si koupíš novou SIM, je umístěna v takové té kartičce, na správném místě. Tak ji tam vlož celou.

NMT na 450MHz mělo ještě analogovou podstatu, GSM je zcela binární. Takže i kdyby se podařilo překecat přijímač (aby přijímal na dvojnásobné frekvenci) a vysílač (aby vysílal na dvojnásobné frekvenci), tak by to stejně nepomohlo.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#8 Příspěvek od Radovan-kocour »

Zdravím Vás všechny- tak jset tu Motorolu konečně zprovoznil- musel jsem sehnat novou baterku na e. bay a mám prosbu nemáte někdo k tomuto telefonu český návod- koupil bych ho- já jsem chtěl ten telefon používat- dal jsem tam sim kartu s mým číslem, ale nevím nechce se mě věřit asi to nevím- že by tam nešly posílat SMS zprávy, dál nevím na co jsou tam ty kontrolky a jak se tam ukládají telefonní čísla do paměti.
Sehnal jsem ještě jednu, takže mám dvě a u jedné nemám aanténu a ani nevím jaká tam příde- nemáte prosím někdo s touto Motorolou.
Přeji Vám všem hezký večer Radovan
Přílohy
PICT1160.JPG
(214.15 KiB) Staženo 52 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

SMS to nepodporuje. Je to vraj prvy GSM telefon a SMS sa zacali pouzivat az neskor.

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#10 Příspěvek od Radovan-kocour »

Děkuji, tak to je blbé a nač je tam potom to tlačítko s tou obálkou?

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#11 Příspěvek od fifiju »

To tlačítko s tou obálkou by mohla být třeba zkratka pro vstup k hlasové schránce. Mám ve sbírce několik starých Nokií NMT(nokia 420 a pod.)

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“