Schéma zapojení dvou 1f motorů

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sovt
Příspěvky: 9
Registrován: 09 bře 2013, 01:00

Schéma zapojení dvou 1f motorů

#1 Příspěvek od sovt »

Dobrý den, dostal jsem v práci úkol nakreslit schéma zapojení dvou 1f motorů napájených normálně ze zásuvky 230V ovládaných 2 stykači, aby se dal ovládat u každého motoru směr otáčení a vypnuto. Vůbec se v takových věcech bohužel nevyznám. Tak jestli bude tady někdo z Vás moc hodný a nakreslí mi to, aspoň zhruba, aby to vypadalo, že by to mohlo fungovat? Předem vážně děkuji za jakékoliv schéma či obrázek.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#2 Příspěvek od dj_Paul »

co je to za motory?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Myslíš něco takového ?
Přílohy
1fáz motory.png
(1.78 KiB) Staženo 120 x

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#4 Příspěvek od Yarda1 »

http://www.zpa-pecky.cz/editor/image/st ... cz_net.pdf str 15 - pro malé elektromotory
http://www.zpa-pecky.cz/editor/image/st ... ka_net.pdf str. 24 - pro velké elektromotory

K čemu to má sloužit?

Edit: Případně ještě tady - to je pro MONJ, elektromotor má ze Siemens (dříve MEZ) Mohelnice. Nebo se obraťte na servis ZPA, když se to zapojí špatně, mohou nastat zajímavé světelné efekty a asi by vám neuznali reklamaci:
http://www.zpa-pecky.cz/editor/image/st ... ped_cz.pdf str. 16
Naposledy upravil(a) Yarda1 dne 20 zář 2013, 11:13, celkem upraveno 3 x.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
sovt
Příspěvky: 9
Registrován: 09 bře 2013, 01:00

#5 Příspěvek od sovt »

děkuji za všechny odpovědi, obrázky a odkazy...........sloužit to má právě a to je dobrá trefa k ovládání armatur Monj a Mok, respektive k jejich odzkoušení

Uživatelský avatar
sovt
Příspěvky: 9
Registrován: 09 bře 2013, 01:00

#6 Příspěvek od sovt »

Tak mi dnes nadřízený upřesnil, že to bude na Modact Monj, a má to ovládat otevřeno zavřeno a polohy, takže zapojit polohy a moment, jestli mi to můžete někdo pls nakreslit s úplným popsáním, co je na obrázku, abych vůbec věděl o co se jedná, předem Vážně moc děkuji

Uživatelský avatar
JDo
Příspěvky: 32
Registrován: 17 zář 2013, 02:00

#7 Příspěvek od JDo »

A což takhle se to pane naučit? Asi nestuduješ na kuchaře, kde by se dalo ignorovat, že zapojení nerozumíš. Takže pokud je tvým oborem elektro v jakékoliv podobě, měl bys začít používat tvou hlavu.

Nerad bych se dočkal dalšího s titulem, kterej na mě v práci jakožto na člověka bez titulu z toho titulu řve, přičemž je absolutně bez faktického vzdělání neboť mu k titulu stačilo zeptat se na fóru.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Habesan »

Obávám se, že už má dostudováno.

I takové firmy jsou, že člověka vezmou, a pak po něm chtěj věci, který v životě neviděl.
Kdyby nadřízený zavčas zadal, že to bude Modact Monj, a nikoliv nějaký motor jednofázový všeobecný, mohl si tazatel najít jeho dokumentaci sám.
Taková dobře napsaná dokumentace k existujícímu výrobku má mnohdy větší hodnotu, než nějaká učebnice.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Teorie“