Hlídání kotle

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

Hlídání kotle

#1 Příspěvek od Romisek »

Zdravím pánové stavím doma kotel na vyjetý olej podobný tomuto
http://www.youtube.com/watch?v=_JUQA1vu9iI

a potřeboval by jsem tam nějak namyslet regulaci jde mi hlavně o přítok oleje aby tam neproudil stále nebo aby se reguloval jeho průtok v závislosti na zaplnění hořáku hořák tam bude použit tento

http://www.youtube.com/watch?v=_zVXfuykttE


neměl by někdo nějaký reálný nápad ?[/url]
Romisek

Uživatelský avatar
silas15
Příspěvky: 90
Registrován: 09 úno 2013, 01:00

#2 Příspěvek od silas15 »

Sice nevím, jak je zrovna tento kotel ekologický, nicméně řešení tvého problému bych si představoval takhle.

Na řízení použít nějký AVR, či PIC. Nejvíce vhodné bude asi rovnou Arduino a k tomu dokoupit relátka ke spínání pohonu ventilu regulujícícho průtok. Čidlo teploty např. pt-100. Nicméně doporučuji nedřív vyřešit ochranu proti přehřátí, protože odadit program se napoprvé nepovede, případně se může něco s řízením stát a přehřátí kotle není zrovna sranda.

Uživatelský avatar
kaja4
Příspěvky: 437
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: kraj olomoucký

#3 Příspěvek od kaja4 »

Proč nepoužít zapalovací elektroniku s hlídáním plamene od výrobců kotlů.

Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Romisek »

tak olej už jsem vyřešil a nejvíc se to bude regulovat asi přísunem vzduchu takže by jsem to asi viděl na šoupátko ovládané krokovým motorem v závislosti na teplotě ochrana proti přehřátí to zatím řeším ale asi to bude tak že nějaký elektroventyl by při ztrátě napájení nebo při přehřátí uzavřel vzduch úplně a tím by se kotel přidusil
Romisek

Uživatelský avatar
silas15
Příspěvky: 90
Registrován: 09 úno 2013, 01:00

#5 Příspěvek od silas15 »

ochranu proti přehřátí vol nějakou ověřenou, viz pojistné ventily. aby to nebylo závislé na elektřině. dokonce je ventil, který při překročení teploty připojí do výměníku vodu z řádu a horkou vodu upustí do kanálu. jednoduché, ale fuknční. Při navrhování řízení ventilu můžeš udělat drobnou chybu nebo se ti regulátor zasekne a kotel se přehřeje. Jen až kotel budeš škrtit vzduchem, nezapomeň na teplotu splodin. Při nižších teplotách kotle dehtují.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“