Nissei Denki

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

Nissei Denki

#1 Příspěvek od bertik »

Mám na Vás dotaz,jde nastavit u uvedeného tranciveru subton? Jestli ano,nemohu to najít,je to na mně už příliš složité. Pokud ano,napište prosím postup.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

jde, ale pouze u některých . . .
starší verze vyžadovaly doplnit destičku CTCSS(uvnitř na hlavní desce prázdný konektor)
novější verze to už měly všechny v sobě a stačilo jen zapnout přes klávesnici . . .
jeden kousek N888U-II mám doma, ale má v háji procesor . . .

jaký máš přesně typ ?
dej sem fotku štítku !

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#3 Příspěvek od bertik »

Mám N888U,je to ten UHF typ. Fotku dát nemohu,nejde mi foto,ale něco zkusím udělat,jenom nevím jak velký soubor je na foto.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »


Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#5 Příspěvek od ok1hga »

propojení desek N888U
Přílohy
N888U_desky.jpg
(229.8 KiB) Staženo 155 x

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#6 Příspěvek od bertik »

Děkuji za objasnění věci. Dnes jsem staničku rozdělal a zjistil jsem co jsi říkal. Bohužel nemám tam tu destičku,jenom prázdnej konektor. Je to škoda,stanice je sice funkční,ale vlastně skoro k ničemu. Všechny převaděče potřebují subton. Jenom takový dotaz na Tebe. Budeš tu staničku opravovat ohledně toho procesoru? Nebo to necháš ležet. Já bych když tak od Tebe tu desku normálně koupil,cenu bych respektoval. Je to takový blbý,ale jak vidíš,snažím se. Stokrát raději se hrabu v mikrovlných zařízení,ale to mám vše hotovo,poslední 47GHz,dál už dělat nebudu. Nemám totiř kolem sebe žádné protistanice. Tak uvidíme jak se rozhodneš,případně poraď,kde by se to nechalo koupit. Díky Jarda ok1ukj

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#7 Příspěvek od ok1hga »

už to je několik let co jsem ji "upekl" když mi vypadla z ruky přímo do AT když se vysílalo asi 150W . . .
včera jsem se ji pokoušel najít, ale nebyla na svém místě . . .
už si nepamatuji jestli jsem ji už někomu nabízel . . .
jestě se po ní podívám a dám ti vědět . . .
. . . chodíš občas na 0F ? mám pocit, že je mi tvá značka povědomá . . . můžem pokecat

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#8 Příspěvek od bertik »

Ano,kdysi jsem tam chodíval docela často, dost jsem komunikoval s Frantou ok1agh. Jinak musím vylézt na půdu a otočit tam anténu.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#9 Příspěvek od ok1hga »

no jo, no . . . po roce 2005 se hodně změnilo spektrum uživatelů ok0f a František tam úplně přestal chodit.
Já tam taky poslední dobou nejsem moc často, spíše jen tak sporadicky . . .
nebo když mám s někým sked.

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#10 Příspěvek od bertik »

Já jsem na pásmu nebyl už hodně dlouho, mně ani nebaví moc vysilat na převaděčích,mně spíš bavilo to bastlení. Když zavzpomínám na doby dávno minulé,co já toho nadělal. Vlastně ještě jsem nemněl ani vlastní koncesy a už jsem mněl hotového Kentaura. Potom přišly na řadu Ps83ky,nějaké předělávky VXW020,no a potom už jsem začal myslet vejš,udělal jsem si transvertor na 70cm a pak už jsem tomu propadlúplně. 1296,2320,3400,5760.10368,24040 a 47GHz. Všechno toto během asi 5let. Ještě že jsem mněl k dispozici měřící techniku až do 68GHz. I Pavel ok1aiy ke mně jezdil. Potom vždycky říkal,Jardo dej mi nitroglicerin pod jazyk. Teď poslední výrobek je nový transvertor na 10GHz,je to již 4tá generace a určitě poslední. Už na tom není co zlepšovat. Výkon 2.5W v anténě mně stačí. První transvertor umněl jenom asi 5mW a jaké se s tím dělaly krásné spojení. No tak jsem se vykecal a půjdu něco dělat. Tak se pokus najít tu staničku,nebo možná jsi to už někomu dal.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“