Textový editor

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Textový editor

#1 Příspěvek od Celeron »

Při programování jednočipů používám obyčejnej textovej editor XP Notepad. Teď jsem ale narazil na texty delší než 64kb a Notepad je neumí! 8O. Dělat ve Wordu či Write nejde, v těhle "grafických" editorech tabelátor neskáče po 8 znacích ale po centimetrech od okraje. To mi je nanic, rozhází se mi původní text. Navíc tyhle editory tisknou na jehlový tiskárně v grafice hrozně pomalu a já potřebuju rychlotisk na traktorovej papír. Prostě potřebuju jen blbej Notepad, co umí 100-200kB *.TXT.
Nevíte prosím o něčem free, co by šlo na W7 a XP? Našel jsem nějaký starý dosovky, ale tan je jinak ovládání a na W7 to jede jen v malinkým okně.
Díky
Jirka

Uživatelský avatar
buddyns
Příspěvky: 588
Registrován: 05 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno [JN89GE]

#2 Příspěvek od buddyns »

100kB je nic ...
PS Pad, a oblíbenej Notepad++

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#3 Příspěvek od ohryzek36 »

PSPad - ten se ná nastavit prakticky na vše - má i zvýraznění syntaxe pro assembler.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

to bundyns: Notepad++ vypadá dobře, našel jsem jak nastavit tabulátor z defaultního skoku o 4 znaky na 8, takže starý texty už rozhozený nejsou. Ty zvýraznění jsou fajn, hned je vidět, když se zapomene na kometářovej středník. Doufám, že to bude tisknout v textovým módu na 24 jehle. Díky za tip!
to ohryzek36: PsPad je asi nepoužitelnej. Vůbec jsem nikde nenašel (ani v nápovědě) nic k nastavení tabulátoru. Buď to neumí, nebo tomu říkaj jinak, nebo to neumím já. :oops:
Jirka

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Tlacit mozes prikazom copy.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#6 Příspěvek od ohryzek36 »

V PSPadu co mám (verze 3.5.0 - z roku 2002 - už ho delší dobu jenom kopíruju z disku na disk) je nastavení tabulátoru v "Nástroje -> Nastavení programu -> Editor -> šířka tabulátoru". Je sice možné, že se ten program za 11 roků vylepšování trochu změnil, ale někde by to tam mělo být :) .

Uživatelský avatar
Tommi
Příspěvky: 71
Registrován: 19 črc 2012, 02:00
Bydliště: Brno 62800

#7 Příspěvek od Tommi »

Používám verzi PsPadu 4.5.7 Nastavení tabulátoru je v: Nastavení --> Nastavení programu --> Editor 2. Nastavuje se ve sloupci vpravo.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Místo notepadu používám Metapad 3.51 , je to vlastně přímá náhrada. Ale jinak taky PSPAD.

Se zdrojákem 64kB jsi na tom ještě dobře, já už se zvolna blížím k 1MB v JSA.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

to ZdenekHQ: Už jsem Notepad ++ odzkoušel a vyhovuje. To barvičkování je docela dobrý. Už jsem si ho v ASM trochu dodělal. Je to určitě v základu na 86 instrukční řadě ale ten můj Atmel 51 se daly instrukce dodefinovat. Akorát jsem zatím nenašel, jak barevně odlišit labely a jak třeba donutit aby tohle: JB ACC.7 bylo považováno za instrukci. Tu tečku odmítá zkousnout. Umí to oboje ten Metapad?
Těch 64kb zdrojáku je jen jeden modul, celkem jich je tam 13 kolem 30-50kb. Takže jsem jen na Tvoji půlce. Ono jde taky o to, jakej máš poměr instrukcí s komentářema, někdy to je i víc než 1:10 a to to pak přibejvá. :)
Jirka

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

Metapad neumí z barev nic, ale v PsPADU si můžeš doladit filtr x86 podle potřeby, takže zdrojáky píšu v něm.

Mě barvy ruší, takže mám nastavený poměrně strohý "dosovský-borlandovský" prostředí.
Přílohy
pspad.jpg
(120.74 KiB) Staženo 65 x
pspad_2.jpg
(158.62 KiB) Staženo 64 x
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#11 Příspěvek od pepik9 »

Totál, aspoň ten, co mám používá externí editory z Woken
V NC je volba - Built-in / External.

Odpovědět

Zpět na „Software“