Samsung LE32A436, nejde obraz

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 7
Registrován: 12 říj 2013, 02:00

Samsung LE32A436, nejde obraz

#1 Příspěvek od zdenda »

Zdravím, mám problém s lcd samsung LE32A436. Měl jsem závadu se zdvojeným a inverzovaným obrazem, což jsem podle tohoto fora vyřešil, obraz normálně šel. Ale pak jsem zbytečně vlezl do servis menu a změnil položku v podmenu u vymazaní eeprom. Bylo tam číslo 5, já to změnil na 6. Obraz se rozsypal a ikdyž jsem pak hodnotu vrátil (aspoň si to myslím, už nebylo vidět žádné písmo)obraz již nenaskočil. Zbyli jen svislé proužky šířky jednoho pixelu, není to skoro vidět a těch proužků je tak 5 růžně po obrazovce. Nevíte co s tím, nemohl jsem odpálit panel?

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#2 Příspěvek od Peterseal »

Panel si tym odpalit nemohol, neboj :) No asi bude muset flashnut eprom :?

Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 7
Registrován: 12 říj 2013, 02:00

#3 Příspěvek od zdenda »

Děkuji za radu a taky a útěchu. Jen nevím, jak na to flashnutí, jak se to přesně dělá ?

Uživatelský avatar
veny
Příspěvky: 137
Registrován: 14 bře 2004, 01:00

#4 Příspěvek od veny »

Zdenda,
Nechci zakládat nové téma,mám stejnou Tv a taky zdvojený a do negativu obraz,tak se chci zeptat jak jste to odstranil.
Dík Venca :oops:

Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 7
Registrován: 12 říj 2013, 02:00

#5 Příspěvek od zdenda »

a máte přesně ten typ le32a436?

Uživatelský avatar
veny
Příspěvky: 137
Registrován: 14 bře 2004, 01:00

#6 Příspěvek od veny »

zdenda píše:a máte pøesnì ten typ le32a436?
Ano,pøesnì ten :oops:

Uživatelský avatar
veny
Příspěvky: 137
Registrován: 14 bře 2004, 01:00

#7 Příspěvek od veny »

Model LE32A436T1D

Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 7
Registrován: 12 říj 2013, 02:00

#8 Příspěvek od zdenda »

Já se ptám zase proto, že bych od Vás taky něco potřeboval. Ale to až později. Je ten obraz po zapnutí chvíli normální?

Uživatelský avatar
veny
Příspěvky: 137
Registrován: 14 bře 2004, 01:00

#9 Příspěvek od veny »

zdenda píše:Já se ptám zase proto, že bych od Vás taky nìco potøeboval. Ale to až pozdìji. Je ten obraz po zapnutí chvíli normální?
Po zapnutí to jde líp,ale taky to není úplnì ono,po chvílce už se na to nedá koukat, je to jakoby v negativu, hodnì jasu, barvy na nic. Reguce jasu atd. funguje. :oops:

Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 7
Registrován: 12 říj 2013, 02:00

#10 Příspěvek od zdenda »

tak to opravdu vypadá na stejnou závadu, na vině bude modul T-con, který je nahoře v Tv po sundání zadního deklu.

Uživatelský avatar
veny
Příspěvky: 137
Registrován: 14 bře 2004, 01:00

#11 Příspěvek od veny »

zdenda píše:tak to opravdu vypadá na stejnou závadu, na vinì bude modul T-con, který je nahoøe v Tv po sundání zadního deklu.
Asi to tak bude, propojovací flexi kabel s konektotama je v poøádku. Mìnit ten T-con se asi nevyplatí. Za kolik se dá sehnat? :oops:

Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 7
Registrován: 12 říj 2013, 02:00

#12 Příspěvek od zdenda »

ten t-con se dá opravit, jen ještě jedna věc, zkuste za provozu sahnout na šváb s označením as15g- jestli tam tedy tento máte, jestli se hodně ohřívá je chyba v něm a je potřeba vyměnit

Uživatelský avatar
veny
Příspěvky: 137
Registrován: 14 bře 2004, 01:00

#13 Příspěvek od veny »

zdenda píše:ten t-con se dá opravit, jen ještì jedna vìc, zkuste za provozu sahnout na šváb s oznaèením as15g- jestli tam tedy tento máte, jestli se hodnì ohøívá je chyba v nìm a je potøeba vymìnit
Tak jsem to zkoušel,ten AS15-G topí dost,takže bude asi KO! :oops:

Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 7
Registrován: 12 říj 2013, 02:00

#14 Příspěvek od zdenda »

takže je tam opravdu přesně as15g? Mám tu jeden u sebe, takže kdyby byl zájem asi můžu přenechat

Uživatelský avatar
veny
Příspěvky: 137
Registrován: 14 bře 2004, 01:00

#15 Příspěvek od veny »

zdenda píše:takže je tam opravdu pøesnì as15g? Mám tu jeden u sebe, takže kdyby byl zájem asi mùžu pøenechat
Je tam as15-g Napište mi na Vás tel.zavolám a domluvíme :roll:

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“