Co může ovlivnit dálkové ovládání satelitu?

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Naštval vás také žokej Váňa s jeho politickou agitkou v cíli Velké Pardubické?

Anketa končí za 15 říj 2013, 23:03

ano
9
64%
ne
5
36%
 
Celkem hlasů: 14

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

Co může ovlivnit dálkové ovládání satelitu?

#1 Příspěvek od monterjirka »

Satelitní přijímač, nový, Go Sat 7056
Funguje normálně.
Ale přijde večer a začnou problémy s dálkovým ovládáním. Ztratí citlivost, ovládání je nespolehlivé...
Setkal jsem se s tím, že to dělají "úsporky", když se měnič trefí do frekvence IR signálu a zahltí to vstup IR přijímače.
Jenže když to začne blbnout, nezmění se to ani když se zhasne.
A aby to bylo ještě záhadnější, stiskneme snížení hlasitosti a ono to sjede úplně na minimum...
Stiskneme přepnutí kanálu "nahoru" a ono to krokuje pořád... Po několik vteřinách se to náhodně zastaví. Někdy když to běží stačí dát ruku před satelit a zastaví se to, někdy to dokunce po odsunutí ruky krokuje dál.
Dělá to i když se zakryje výstup ovladače.
Podle "digitálního foťáku" DO vysílá jen když je stisknuté tlačítko, pak vypíná...
Co může "zblbnout" přenos IR ovládání? Co může "opakovat" povel?

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#2 Příspěvek od procesor »

Máš doma monsterjirky?
:D

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Udělej si jednoduchý tester, třeba s tímto: http://www.ges.cz/cz/elektronicke-souca ... ADma%C4%8D

Digifoťák není zas až tak spolehlivý.

Podle toho, co popisuješ, je problém pouze v DO. V první řadě bych se podíval zda nejsou svody na jednotlivých tlačítkách (stačí mokré ruce při přepínání). Pokud ne, podezříval bych zde použitý procesor (chybějící RST signál, nestabilní kmitočet).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Už nevím typ , ale dostal jsem ho , že blbne , odešly tam elyty . Tak jsem elyty vyměnil , ale to zblblé chování zůstalo , procák dost topil , asi ten kontak vznikl při pulzním napájení v něm .

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#5 Příspěvek od css »

Skoro stejný problém jsem kdysi doma také řešil, podezříval z rušení kdeco, ale nakonec byl na vině tento stojánek (viz. obrázek) na dálková ovládání a v něm uložený ovládač od VHS. Ten jsme už delší dobu nepoužívali, ovládač se opřel nějakým tlačítkem o hranu přihrádky z drátu a trvale vysílal do místnosti kód daného tlačítka. Tím skoro vyrušil ostatní používané ovládače, ovšem občas díky vzájemné interferenci docházelo právě i k zajímavým efektům, např. tlačítko pro změnu hlasitosti televizi vypnulo apod.
Přílohy
stojan-na-ovladace-_Full-jpg.jpg
(115.62 KiB) Staženo 48 x

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

To co popisuje css je taky zajímavé. Pro vyloučení něčeho takového by bylo dobré, Jirko, kdybys zkusil zakrýt infraLEDku v ovladači a ne okýnko Ir přijímače na zařízení
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#7 Příspěvek od monterjirka »

Michal22 píše:... kdybys zkusil zakrýt infraLEDku v ovladači a ne okýnko Ir přijímače na zařízení
Ale to píšu v prvním příspěvku, že když se zakryje výstup ovladače, nic se nezmění a dělá to dál. Zmačknu šipku nahoru, rozběhne se tu, dám ruku na vysílací LED na ovladači a běží to. Dám ruku před přijímač a zastaví to.
Na nějaké "vadné kondíky" bych to moc neházel, je to přístroj starý několik dnů. Jde o to, jestli je nějaké šance na reklamaci, když ve dne to jde, blbne to jen večer, takže by to pravděpodobně v prodejně nešlo předvést "co na tom nejde" a když asi závada nebude v přístroji, ale v "prostředí"...
Ovládání TV funguje, ovládání DVD funguje, ovládání starého satelitu fungovalo několik let také bez problémů...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Najdi druhý ovladač, co ti v pokoji ještě trvale vysílá, a vyndej z něj baterky.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#9 Příspěvek od helios »

Ešte by to teoreticky mohol spôsobovať iný prístroj so zapnutým displejom - starý DVD, video, veža, hlavne tie, čo používali či už žhavené alebo nežhavené displeje. Cez deň ich prebije denné svetlo, ale večer sa môžu prejaviť ako rušivý element frekvenciou prepínania jednotlivých segmentov displeja. :?:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#10 Příspěvek od passion »

Zober nepresvitnú podložku formátu cca A4-A3 (napríklad dosku z obalu dokumentov) a keď sa ti to prejaví, zakrývaj oblasti cca 1 meter pred IR snímačom TV, na druhý krát 2 metre atď. Takto zistíš celkom presne odkiaľ to ide a čo to spôsobuje. Počítaj aj s odrazmi.

Uživatelský avatar
Harry.pa
Příspěvky: 353
Registrován: 26 dub 2006, 02:00
Bydliště: Znojmo

#11 Příspěvek od Harry.pa »

A co takhle notebook, nebo mobil se zapnutým infraportem?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od Michal22 »

monterjirka- aha, omlouvám se, asi jsem blbě četl. Ale pokud to je tak, jak píšeš, tak ti tam opravdu něco musí vysílat IR, protože pokud by byl problém v ovladači, po zakrytí diody by to přestalo. Pokud by byl problém v přijímači, nepřestalo by to ani po zakrytí okýnka.

Zkus si fakt udělat jednoduchý tester s jakýmkoliv IR přijímačem, který má TTL výstup. Za něj jeden tranzistor a malý repráček- okamžitě budeš mít přehled o tom, zda ti v místnosti něco vysílá. Nebo infratranzistor do vstupu osciloskopu.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#13 Příspěvek od dj_Paul »

V kuchyni mám malou LCD se settopboxem. V tomto stavu je vše ok. Na LCD odešly trubice a tak jsem dal místo ní starou 37cm CRT AKAI. V okamžiku, kdy jsem CRT zapnul, nebylo možné STB ovládat ovladačem, šlo to pouze do max 5cm od STB. Zjišťoval jsem co je příčinou a zjistil jsem že to dělá svit nebo nějaké vyzařování z obrazovky. Přemístění STB nepomohlo, zabralo jen zastínění obrazovky nebo vypnutí TV. Po vrácení LCD je zase vše v pořádku.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#14 Příspěvek od Kvicala_r »

Kdysi sem řešil něco podobného - UPC přijímač philips (už ten stříbrný) nereagoval na DO, ale jen když běžela TV. Trošku problém co :). První podezření bylo na rušení chodící po scartu... Nakonec sem přišel na to, že ho zahlcovalo IR z panelu Tv sharp.... A nebylo řešení, protože ani schování přijímače za skříň, tak aby mohl být ovládán DO v místnosti vymalované na bílo nešlo. Paprsky z panelu se lámaly všude. Pomohla až výměna přijímače za jiný typ, kde asi víc filtrovali spektrum/data.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “