WIN 8

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

WIN 8

#1 Příspěvek od TAKJAN »

Podle tohoto http://www.novinky.cz/internet-a-pc/sof ... korun.html mohu povýšit na osmičky. Má to vůbec cenu? Myslel jsem že dožiju s xp. Co funguje, nemá cenu vylepšovat. Naprosto mi postačí..

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#2 Příspěvek od 555 »

podle mého názoru je toto zase jen obchodní tah...nic jinýho v tom nebude.Podle mě jsou stejně ty 8čky nedokončený.osobně mám XP i
7dmičky zároveň a nevidím žádnej důvod abych si zaplatil 8čky
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Standa99 »

Tos měl využít tuto akci na přelomu tohoto roku, kdy šel tento upgrade koupit (elektronicky) za 15€.

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od petus »

8čky jsem neměl rád, ale od té doby co nastavuju počítače lidem, aby se mohli připojit na net, tak jsem si na ně zvykl. Je pravda, že jsou docela rychlý (nejspíš proto, protože je tam nikdo dlouho nemá).
Ale zatím nenabízejí nic, proč bych měl odejít od linuxu (popřípadě od win7)
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#5 Příspěvek od MetalGod »

Ale no ták, M$ se zužuje tržní podíl, tak těm "chytrejm" jako by ty vosmičky věnuje, ostatní si je sice většinou samotný nekoupěj, ale koupěj je se železem. Tak chce M$ zastavit stagnaci tržního podílu, ačkoliv ji jen zpomalí.
Ale já bych to nechtěl ani zadarmo.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Presne tak. Windows 8 sa nepredava. A tiez vyrobcovia PC "dakuju" firme M$ za tento system, pretoze od jeho uvedenia predaje PC masivne klesaju. Uz len cakam, kedy bude M$ ludom platit, aby pouzivali tie ich sracky.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#7 Příspěvek od serviceman »

Jedna věc je výhodná cena a druhá, jestli přejít na osmičky. K té první asi nemá cenu se vyjadřovat - je to jistá příležitost. K té druhé, když vynechám emoce, sedmičky (verze 6.1) představují oproti XP (verze 5.1) značné zlepšení (jak označuje i verze Windows) a osmičky (verze 6.2) jsou ještě o trochu lepší (když vynechám otravné dlaždice, kterým je ale možné se vyhnout), Windows 8.1 pak mají verzi 6.3.

Sedmičky považuji za opravdu zdařilé. Proti úsloví "neopravuj, co se nepokazilo" lze postavit "zlepši to, co zlepšit můžeš".
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#8 Příspěvek od PixelOrgy »

rekl bych ze zalezi na pouziti. Pokud to ma byt domaci pc na hry, internet a filmy, pak jsou win8 celkem v pohode. je to celkem svizny a kupodivu jaksi funkcni. Co jsem M$ neodpustil a neodpustim je 🤐 pristup k nastaveni NIC, a obecne mizerny konzolovy nastroje. Pokus spasit to powershellem me taky nepresvedcil - zlatej bash.
Na praci, a seriozni pouziti preferuju linux, ma lepsi moznosti konfigurace, a jako server se s win neda srovnat... coz je samozrejme nazor, urcite se najde nejakej ortodoxni windowsar, kterej na win server neda dopustit :-)

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jjilek »

Mám Win 8 za těch 15$ na druhém lepším PC pod stolem a přepínám podle nálady či potřeby mezi XP a Win8. Zatím s nimi mám dost potíže. Nemůžu si zvyknout i když přejdu na klasickou plochu. (Ale pokud si vzpomínám, tak jsem bojoval i s 2k nebo XP.) Tak uvidím časem, zatím ještě zkusím upgrade na Win 8.1.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#10 Příspěvek od PixelOrgy »

co je na klasicke plose jinak proti XP? Myslis ten novej start? jinak ve win8.1 uz jde nastavit, aby po prihlaseni zobrazil plochu misto te omalovanky :-)

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jjilek »

Nějak mi na dlaždicích vadí ovládání MSIE 10 a to, že je vidět docela otravně kde všude jsem byl. A zdlouhavě se tyhle dlaždice mažou jedna po druhé.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#12 Příspěvek od PixelOrgy »

da se tam spustit i "klasicka" verze IE bez toho metro vzhledu, jestli myslis tohle. Jinak bych se stejne radsi IE vyhnul...

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#13 Příspěvek od Prochy »

Používám WIN8 a jsem s nimi spokojený. Mám možnost je mít zadarmo, tak jsem to vyzkoušel a zvykl sem si na ně. Nic co by mi tam zásadně chybělo oproti sedmičkám nebylo, tak nebyl důvod se vracet zpět.

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od petus »

rnbw píše:Presne tak. Windows 8 sa nepredava. A tiez vyrobcovia PC "dakuju" firme M$ za tento system, pretoze od jeho uvedenia predaje PC masivne klesaju. Uz len cakam, kedy bude M$ ludom platit, aby pouzivali tie ich sracky.
ale prosím tě... prodej PC klesají už dlouhodobě a to díky notebookům, ultrabookům a tabletům... to není jenom o win8...
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#15 Příspěvek od TAKJAN »

Na PC hry nehraju, občas nějaký film, surfování po netu, jednoduché aplikace. V podstatě triviální požadavky..

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“