Záloha dvou ntb na jeden externí disk

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

Záloha dvou ntb na jeden externí disk

#1 Příspěvek od Bezny »

Mám tento problém: Chci předběhnout Bycha včas a proto jsem si koupil na zazálohování dvou domácích notebooků (jeden Win7 Professional, druhý Win7 Home Premium 64bit) externí disk WD MyPassport.
Při zálohování těch Professional se záložní soubory uložily přímo do hlavního adresáře F:\. Ve Winech jsem nenašel možnost jak vybrat nějaký podadresář. Přitom při zálohování na siťový disk to šlo.
Pokud teď udělám zálohu toho Home Premium tak předpokládám, že to zase nacpe do hlavního adresáře, kde ale už bude adresář WidowsImageBackup (screenshot) a to se mu asi nebude líbit.
Je nějaká cesta jak to zazálohovat přímo do podadresářů?
Ruční překopírování nebo tvorba partition mě příliš neoslňuje.
Přílohy
Root.jpg
(41.41 KiB) Staženo 80 x
Pravděpodobně kecám.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

A proč si zálohuješ image?
Nestačila by data a instalačky programů?
Nebo šlo rozdělit disk na dva logické disky a hodit si každou image na jeden z nich.

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Bezny »

Hill píše:A proč si zálohuješ image?
Nestačila by data a instalačky programů?
Nebo šlo rozdělit disk na dva logické disky a hodit si každou image na jeden z nich.
Image: Jeden ntb byl koupen s Vistami s možností upgrade na W7 Prof. Reinstalace z instalačních disků je opruz na mnoho hodin, pak aktualizace a personalizace.
Dva logické disky: ano, ale moc mne to neláká.

V mezičase jsem zjistil, že do adresáře WindowsImageBackup se dá nacpat Image z více ntb, vytváří si to podadresáře. Takže to asi nechám v rootu.

Na Googlu radí to zálohovat jako na síť pak to lze vypsáním cesty dostat do kýženého podadresáře, ale musí se zadat username/password. Na tom jsem pohořel ze síťovým diskem, první záloha se udělala, druhá už vyhnila na právech (nevím jestli to byl problém Samby či co).

Závěr: na lokální ext. hdd to Win 7 do podadresáře prostě neumí.
Pravděpodobně kecám.

Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

#4 Příspěvek od Bastlfanda »

taky už jsem u reinstalací strávil spoustu času, dost zabere i nastavení, ovladače i některý ty nejpoužívanější programy a to i kdybych to všechno odklikával automaticky... co záloha přes Linux? Napadlo mě udělat "kopii" instalace OS vč. driverů, programů, nastavení, ap.(ač jsem se k tomu zatim nedostal, skončil jsem u instalace Ubuntu k XPčkám tak, že si to svůj oddíl jen "ukouslo z Céčka", takže si XPčka myslej, že ten hdd je o to menší, nevim, jestli to tak funguje i u W7 a ani jestli se s tim oddílem dá třeba nějakym správcem pracovat, ale imho by nemusel bejt problém udělat obraz(/image, archiv,...) celýho Céčka s instalací/nastavením v libovolný fázi a v případě potřeby to tam překopnout, vše bez potřeby externího disku, na kterym by to mohlo bejt pro sichr taky ;) ) - to by mohlo fungovat, ne? ;)

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#5 Příspěvek od pepik9 »

Tak si tu složku po vytvoření zálohy přejmenuj. Pokud budeš muset obnovovat, tak si ten název budeš muset přepsat na původní.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#6 Příspěvek od serviceman »

Zálohy dvou notebooků na externí disk dělám běžně. Vytvoří se sice adresář WindowsImageBackup, ale v něm se AUTOMATICKY vytvoří podadresáře s názvem, který odpovídá názvu notebooku. Při restoru (docela nedávno) si program sám sáhne pro správný obraz. BEZ PROBLÉMŮ.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Bezny »

serviceman píše:Zálohy dvou notebooků na externí disk dělám běžně. Vytvoří se sice adresář WindowsImageBackup, ale v něm se AUTOMATICKY vytvoří podadresáře s názvem, který odpovídá názvu notebooku. Při restoru (docela nedávno) si program sám sáhne pro správný obraz. BEZ PROBLÉMŮ.
Taky jsem došel k tomuhle výsledku. Obcházení nějakými bastly často vede k problémům ještě větším. Díky věm.
Pravděpodobně kecám.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“