Shanim a spatny den

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

Shanim a spatny den

#1 Příspěvek od Hejnicek »

Chtel bych poprosit, jestli nema nekdo alespon holou skrinku pro radio TELEFUNKEN Virtuos.
Dnes v praci nic moc a tak jsem alespon doufal, ze aspon doma tomu bude jinak. Nebylo!
Cekal me infarktovy stav. Toto radio jsem mel rad, a uvedl jsem ho do funkcniho stavu. Proto bydlelo v teple obyvaku ne rohove sedacce.
Fe zkorodovane sasi jsem nekolik hodin cistil.

Vse vzalo zmar!

"Draha" uklizela. Zachytla odevem o lampu vedle radia a vse slo k zemi.
Bakelit je na hodne kousicku. Jsem fakt hodne na.ran. Ostre predmety jsem radeji hned uklidil a sel na nekolik hodin mimo dum.

Ted jsem se vratil, dovnitr radia jsem zatim nemel odvahu nahlednout.

Kdyby nic, uvitam i projevy litosti.
Přílohy
TV3093.jpg
(70.97 KiB) Staženo 161 x

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#2 Příspěvek od frantajetel11 »

To bych asi jen tak nerozdejchal :?
Si teda myslim, že by tvoje polovička měla odteď uklízet nahá... nebo v neoprénu :?:

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#3 Příspěvek od Otkundes »

Skříňky je jistě škoda a zmařená práce zamrzí. Vnitřek u těchto rádií býval bytelný. Ten jistě přežil. Myslím, že člověk v životě přijde o víc, než o jednu starožitnou skříńku. Vše je nějak řešitelné. Třeba někdo časem vystaví svůj "půdní nález" na Aukru, nebo na podobném portálu...
V klidu, a odpustit!

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#4 Příspěvek od Yarda1 »

Nic nepotěší tak, jako neštěstí druhého. Někdo poptával, možná dokonce tady, plánek na stavbu osciloskopu co byl kdysi zveřejněný v časopisu Věda a technika mládeži. Ten osciloskop jsem taky stavěl, řekl jsem si, že udělám dobrý skutek a ten návod naskenuji. Ale ty ročníky co jsem si schovával (celkem deset) jaxi nemohu nikde najít. Asi padly za oběť uklízecí mánii mé drahé polovičky :cry:
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od kulikus »

To jsou výzvy osudu...

Vyjmi opatrně elektroniku, slep bednu, praskliny zakytuj a přebrus. Odlej na bednu formu a vylaminuj bednu novou. Vyvrtej díry a otvory, zabruš kraje, přestříkni a namontuj elektroniku zpět.

A taky bych zahájil opatrný průzkum, jak vnímala "rodina" rádio v ineriéru pokoje.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od CZJKP1 »

Já to říkám furt že je lepší ty baby nemít! akorát všechno zničí :D !

To bude zase rozchod, že? :?

V pokojíku mam zprovozněný Philips merkur. Dostal jsem ho leč v zachovalém stavu, ale byl v něm letitý prach a tak jsem měl i šasí venku. zformoval jsem kondenzátory, tehdy asi moc krátkou dobu, mám někde video, a na moje ,,současné" gusto rádio dost ,,bručí" , možná už mají malou kapacitu a formováním se už neobnoví.

Mimo jiné jsem tam měl taky zmíněnou ,,zelenou korozi" kterou jsem normálně odstranil cifem a hrubou stranou houby. Akorát si říkám, nebyla-li to zbytečná práce, a jestli se nevytvoří koroze znovu. Někdo mě totiž říkal (bohužel až když jsem to měl smontované) že jsem to šasí měl lehce konzervovat olejem.

Jaký máš/máte názory?

Chci si postavil ,,formátovačku kondenzátorů" Moje představa je polovodičový regulovatelný zdroj malého proudu od nuly, do určitého napětí. Pro napětí asi do 130V jsem viděl prodávat regulátor, integrovaný obvod, nějaké LMko. Na vyšší napětí to bude asi už na tranzistor.

Trafo bych použil několik kusů, na sekundáru paralelně 24V/2VA které se používaly v ovládačkách ke kontrolkám, výrobce elektropřístroj, typ TAH2. Možná byly i 48V/2VA verze, a nebylo by třeba tolik kusů.

Otázka ale je jestli nebude při formování kondíkům vadit, že průběh je výstupu regulátoru je vyhlazený (stabilizovaný), tedy ne pulsní. Myslím vadit z hlediska formovacího účinku, aby to nebylo bez výsledku. Protože co jsem viděl formovat, tak vždy formovali jednopulzním usměrňovačem.

Zkusil bych sledovat aukro, jestli se neobjeví nějaký vrak..

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#7 Příspěvek od stasek »

Bakelit jde dobře lepit epoxidem, po kouskách to dáš dohromady, zaleštíš a nakonec diavou natřeš a bude jako nový. Žena to určitě schválně neudělala a buď rád, že nemusíš uklízet ty, ale že to dělá ona. Kdyby se to stalo mě, ještě by mě zjebala, že jsem to blbě umístil a můžu za to sám.

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Basic »

CZJKP1 píše:Já to říkám furt že je lepší ty baby nemít! akorát všechno zničí :D !
To sice zničí, ale s kým by si pak člověk v posteli užíval? :)

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od CZJKP1 »

Jo, to musis improvizovat!

Uživatelský avatar
mcmlxxx
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010, 01:00
Bydliště: Letovice, Brno

#10 Příspěvek od mcmlxxx »

na takovejch průserech člověk duševně roste :) Odpustit, co to je proti nějaké nemoci nebo úrazu. :D

Uživatelský avatar
Franta
Příspěvky: 181
Registrován: 23 srp 2012, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Franta »

Zkus napsat dotaz na skříňku sem:
http://miniaplikace.blueboard.cz/kniha/ ... o71vhvskar
Je to server našeho sběratelského klubu, snad někdo bude tu skříňku mít někde zašitou. Žádné příhlašování, dotaz tam může napsat kdokoliv i když není členem klubu.
Kdo se zeptá... :P

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#12 Příspěvek od Hejnicek »

Ted jsem tam Franto napsal.
Chtel bych doufat, ze se nekdo ozve.
"Draha" kousky sesbirala, ale ja jsem spis na ty draty.
Slepit to muzu zkusit (cely roh ale vypada na maderu). S tim lestenim moc zkusenost nemam.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#13 Příspěvek od kevin_mitnick »

Pokud je manzelka hezka, tak ode dneska ji prikaz uklizet pouze pokud bude takhle oblecena. Tebe to potesi a ona uz nic neshodi...

Obrázek

Jen ty podpatky bych asi zredukoval :wink:

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Lukas-Peca »

Rozmlácené bakelitové skříňky už jsem taky párkrát lepil, pokud nic nechybí, není to problém. Když to navíc podlepíš papírem, tak to půjde. Nejlepší je na to dvosložkový epoxid, dělají se s různou dobou vytvrzování, spoje jsou velmi pevné a skoro neviditelné.

Tepelně namáhané skříňky bývají někdy mírně zdeformované a pak to nejde úplně slícovat, ale toto by neměl být ten případ.

Uživatelský avatar
MajklR
Příspěvky: 375
Registrován: 16 úno 2006, 01:00
Bydliště: Olomouc 9

#15 Příspěvek od MajklR »

Pro " Yarda1", ten plánek oscíku jsem sháněl já. A také díky hodným kolegům zde na fóru jsem ho získal, oscík postavil a zdobí mou sbírku. Až se naučím vkládat fotky, tak ho sem vložím.Zdraví Majkl.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“