Repase akumulátorů do akunářadí

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

Repase akumulátorů do akunářadí

#1 Příspěvek od varok »

Dobrý den, někde jsem četl, že v GESu dělají repase různých sad akumulátorů. Nevěděl by prosím někdo, kolik by zhruba stála repase akumulátoru do levné akuvrtačky? Kdyby to bylo moc drahé, tak nevíte prosím, kde sehnat nové články, že bych si je složil sám? Vím že musí být ty s páskem, klasické se nesmí pájet. Děkuji

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Kolik tam je článků, jaká kapacita, rozměry článků, původní cena akunářadí. Pak se můžeme bavit dál. Obecně, pokud se jedná o akuvrtačku v akci z marketů, kde se současně prodávají rohlíky, repase jednoho akumulátoru kvalitními články přesáhne cenu celé soupravy.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od varok »

Tak je to z hobby marketu OBI, ale jen levné bláto zn. Asist. Akumulátor má napětí 14,4V, proud 1,2Ah, neboli 1200mAh. Už nevím kolik akuvrtačka stála, ale v akci byla, to máte pravdu.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Už jsem to tu někde psal, lipol modelářský accupack s levnou modelářskou nabíječkou z Ebaye vyjde podstatně levněji, než koupě NiCd článků, kapacita je větší, hmotnost menší, jen se musí hlídat, aby se lipolky nepodvybily.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#5 Příspěvek od procesor »

Máš v akupacku 12ks NiCD možno NiMH. Rozober a odmeraj dĺžku a priemer článku. Kúpiš potom podľa veľkosti typ s =mAh prípadne vyššou kapacitou a nabodovanými páskovými vývodmi najlepšie typu "Z". To sa dá potom spájať spájkovačkou.
Cena za sadu bude od 800 do 1500 Kč.
Napríklad tu

K Lipolám...potrebuje 2ks 7,4V batérie. To sa bude blbo nabíjať, žeby dvomi nabíjačkami? Potom rozmerovo sa to nedá do oválneho priestoru 120x70x45mm strčiť.

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od varok »

Šupleru mám v garáži, ale články mají rozměry zhruba: průměr 22 a délku 43mm. Napětí 1,2V a proud 1200mAh. Jsou to ještě Ni-Cd. Díval jsem se v GESu, ale.....?

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#7 Příspěvek od tomasjedno »

To je velikost SC.
Třeba tady.

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od varok »

Když je článek na výšku trošku nižší, nemělo by to vadit, ne? Stačily by mi tyhle články: http://www.ges.cz/cz/n-1250scrl-1z-GES07600387.html a to napětím i proudem, ale rozměry zase tyhle: http://www.ges.cz/cz/n-1700scr-1z-GES07600250.html
Panasonic by měla být dobrá značka, ne? A mělo by cenu kupovat ty neznačkové jen v papíru? Vydrží to něco, nebo to jsou šmejdy? V akuvrtačce jsou taky jen nějaké od žlutých v papíru, ale taky to ho...o vydrží.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Ach jo , další dosmrtné vlákno . Kup si novou vrtačku a tuhle zahoď , či lépe neznalému prodej na aukru . Ty se ptáš úplně zbytečně , neb stejně nic neuděláš . Nikdo nezná nikoho kdo by ti zadarmo dal články a ještě ti je zdarma namontoval . Je zde hafo návodů-vláken , jak na to . Ty jsi je ale nečetl , co normálně .

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#10 Příspěvek od Otkundes »

Repasemi akupacků i pro nářadí se zabývá třeba fulgurbattman.cz a dobrou nabídku má i batteryshop.cz
Před dvěmi lety jsem též potřeboval náhradní do vrtačky Bosch.
S akupackem od T6 power z batteryshopu.cz, jsem spokojen. Nežli to smolit podomácku, raději jsem si připlatil....

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od varok »

Nikdo tady o článcích zadarmo nepsal!
Než kupovat dalšího šmejda za pár korun, které leží v regále bůh ví jak dlouho a akumulátory tam bývají už od novoty na půl mrtvé, tak si raději koupím nový akumulátor, nebo spíše nechám zrepasovat, nebo si zrepasuji sám.
Na ten bateryshop kouknu, díky.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od workhard »

Dávám tam NexCelly z GM, NiMH 3000mAh a zatím si nikdo nestěžoval.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#13 Příspěvek od xxxe »

Asi před rokem jsem jednu takovou baterku dělal a vyšlo to cca na 700,-Kč ,pásky jsem si nechal rovnou nabodovat asi za 70,-Kč celkem. K tomu ještě pošta asi 120,-.Aku ale teď drží asi 2x tolik co předtím nová takže se to vyplatilo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Na eBay sa daju kupit lacne NiCd aj NiMH clanky, ale kvalita bude asi pochybna. Robil som z nich bateriu do stareho notebooku a na to stacia.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#15 Příspěvek od Killroy »

Varok asi takhle: je jasné, že cena toho paku zcela určitě převýší hodnotu té vrtačky. Nicméně pokud ti dobře sloužila, nic dalšího jí není a mohla by dál, tak proč ne.
Ono se jaksi zapomíná, že tou repasí se získá akupack, který bude svojí výdrží úplně někde jinde, než byl ten prvotní levný šmejd a může to jako celek ještě dlouho a dobře točit. To je tedy třeba posoudit - a to musíš ty sám.

Jinak nejlepší varianta článků v této velikosti je Sanyo průmyslová verze N-1700SCR (boduje až se při výrobě vlastního paku, pásky podle potřeby orientace vývodů)
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“