Komunikace mezi PLC (S7-300) a GSM modemem (MC35) po RS232

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Omron

Komunikace mezi PLC (S7-300) a GSM modemem (MC35) po RS232

#1 Příspěvek od Omron »

Zdravím pøátelé.

Chtìl bych se zeptat, jestli zde není nìkdo, kdo by se vyznal v programování PLC. Mám k dispozici PLC S7-300 a GSM modem MC35. A teï mi jde o to, jak tyto 2 zaøízení propojit a jak nastavit komunikaci ve STEP7.

Já jsem tuto problematiku trošku studoval, a na propojení budu potøebovat MPI kabel, je to tak, že? Protože ono PLC je vlastnì RS485 a MC35 je RS232. A ten kabel je jakýsi "pøevodník" RS485 na RS232.

A teï, jak nakonfigurovat onu komunikaci ve STEP7? Nepracoval s tímto nìkdo?

Snad jsem problém dostateènì popsal. Dík moc za jakoukoli radu.

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#2 Příspěvek od ok1xgi »

MPIčkem budeš komunikovat se STEP7 při programování.

https://www.automation.siemens.com/WW/f ... anguage=en
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Omron

#3 Příspěvek od Omron »

Dík za odpovìï.

Tady je nìjaký návod na nastavení, možná se nìkomu bude hodit.-----ODKAZ-----[/url]

Omron

#4 Příspěvek od Omron »

Tak jsem opìt zde. Zjistil jsem, že pokud mám CPU 314C-2 ptp, tak nepotøebuji tento modul CP340 ke komunikaci po RS232.

Toto CPU má vše potøebné k sobì. ;)

A k pøijímání a odesílání dat slouží bloky SFB60 & SFB61. To je jen nìjaké drobné upøesnìní. :)

Omron

#5 Příspěvek od Omron »

Tak jsem opìt pracoval na projektu, a zjistili jsme, že když pøipojíme modem k PC a v herkules RS232 potøebujeme tyto 3 øádky k odeslání SMS.
  • AT+CMGF=1$0d //musi dat ok
    AT+CMGS="00420736465480"$0d //musi dat >
    cus$1a$0d //text sms
A každý øádek musí být okonèen symboly '$0d' A zde je problém. Jak ve STEP7 v bloku SFB60 vnutit znak $?
A pak ještì jedna vìc, aby modem komunikoval, je potøeba mu dát do vysoké urovnì signál DTR. Ale to nevím jak zajistím.

Nemá s tím nìkdo zkušenost?

Omron

#6 Příspěvek od Omron »

:-D Tak toto už je taky vyøešené. Staèí za daným øetìzcem odeslat 13 jako DEC. :)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“