Philips 37PFL5603D/10, chyba obrazu

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 61
Registrován: 01 srp 2013, 02:00

Philips 37PFL5603D/10, chyba obrazu

#1 Příspěvek od Peca »

Zdravím, televize Philips 37PFL5603D/10 má problém se správným zobrazováním. Více asi bude vidět z přiložených fotek a obrázků.

Takto to vypadá v menu. Barvy a barevné přechody neodpovídají tomu, jak to má vypadat. V pozadí jsou vidět svislé pruhy v určitých rozestupech.
Obrázek

Detail pruhu:
Obrázek

Takto vypadá obraz. Je převážně červený a černý, ale v někteých scénách se objeví i modrá nebo zelená.
Obrázek

Zde je ukázka zobrazení třech testovacích obrázků.
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek



Chci se tedy zeptat. Kde mám hledat chybu? Co je kde špatně?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Aky tam je panel?

Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#3 Příspěvek od Franc »

Peca já tam mám vlákno Philips - negativ obrazu a nyní čtu tvoje vlákno a nejen že se jedná o tutéž televizi, ale i stejnou závadu. Jen připomenu že televize byla v servisu a údajně to má být vadný panel a oprava kolem 9000,-. Já jsem to vlákno napsal, aby mi zde odbornici v praxi toto potvrdili, nebo vyvratili. Já nemám s LCD teměř žádnou zkušenost.

Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 61
Registrován: 01 srp 2013, 02:00

#4 Příspěvek od Peca »

OK. Podívám se na to. Viděl jsem tu téma s názvem negativ, ale tohle negativ není, tak jsem to nečetl. Ale jestli se to projevuje takhle, tak se na to podívám.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Měl by tam být T-CON T370HW02 V402 37T04-C02, pokud google nekecá, a na něm je AS 15, už jsem to psal v tom druhém vlákně, schválně, kdo z vás to bude mít opravené první? :-)
Michal

Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#6 Příspěvek od Franc »

Já se do opravy moc nepohrnu, dostal jsem ji na díly a spíše jsem měl v plánu pokud by se našla stejná TV z vadnou elektronikou a zkusit to přehodit, ale to by musela být náhoda. jen jeětě dodám, že když jsem ji poprvé rozebral kvůli těm kontaktům a pak složil, tak asi týden jela OK. Experimentovat s panelem LCD je docela finančně náročné a jak jsem psal nemám s tím, krom oprav zdrojové a napájecí části, žádne zkušenosti.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Dle mého názoru finanční náročnost opravy vychází na cca 40,- Kč za materiál, vlákno (a i to druhé s tímto problémem) je v profi sekci, takže asi opravujete oba za účelem zisku, což já ne, a proto se přestávám angažovat. Třeba s tou závadou nemám pravdu a je opravdu vadný panel, konec konců servis to prý tvrdí a ten má nepochybně víc zkušeností.

Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 61
Registrován: 01 srp 2013, 02:00

#8 Příspěvek od Peca »

Díky za radu. Ten AS15-F tam opravdu je. Koukal jsem, že už s tímto IO řešilo problém více lidí. Zkusím tedy tento IO vyměnit.

Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#9 Příspěvek od Franc »

jsem jen amatér a mám jiné zaměstnání, ale do profi sekce jsem to dal z toho důvodu, abych se dověděl názory od profiku co s tím mají zkušenosti a to hlavně praktické. Taky se mi nezdalo vyjadření toho servisu, protože jsem si vždycky myslel, že se špatny panel projeví nějakým flekem, nebo linkama nebo špatnýma bodama, nebo tak něco a na tomhle mě zaráží, že je obraz vykreslovan po celé ploše stejně špatně, ale stejně neboli homogenně. Nevím ale podrobnosti přesného rozsvěcování těch bodů na matrici, tak proto nechci názor servisu moc kritizovat a obrátil jsem se tedy na názor zde.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#10 Příspěvek od mi-ro »

Zaky píše:Dle mého názoru finanční náročnost opravy vychází na cca 40,- Kč za materiál, vlákno (a i to druhé s tímto problémem) je v profi sekci, takže asi opravujete oba za účelem zisku, což já ne, a proto se přestávám angažovat. Třeba s tou závadou nemám pravdu a je opravdu vadný panel, konec konců servis to prý tvrdí a ten má nepochybně víc zkušeností.
Ty seženeš AS-15F za 40 korun?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

$2 na eBay.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#12 Příspěvek od Zaky »

Přesně tak :-)

Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#13 Příspěvek od Franc »

tak jednoduché to zase nebude. Objevil jsem zde vlákno kde se řešilo něco podobného, ale u jiného typu televize a i tam byla doporučena výměná AS15-F, jenže po výměně zůstalo vše při starém, po výměně celé T-CON desky závada taktež přetrvávala a až nakonec údajně po výměně motherboard desky byla závada odstraněna, tak je vidno, že tahleta chyba může mít vicero příčin.

Uživatelský avatar
geco
Příspěvky: 128
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: žatec

#14 Příspěvek od geco »

Mám k dispozici tento model,symptom "obraz v zeleném nádechu".

Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 61
Registrován: 01 srp 2013, 02:00

#15 Příspěvek od Peca »

Děkuji moc za radu, po výměně AS15-F obraz funguje perfektně. Mám ted ale jiný problém. Nejde zvuk. Popravdě nevím, jestli předtím šel nebo ne. Ted každopádně nejde. Když připojím sluchátka, tak ve sluchátkách jde. Všechny kabely jsem kontroloval, vše je zapojeno. Na televizi je zvuk "softwarově" zapnutý. Může to mít souvislost s výměnou toho IO? Přecijenom byl ten čip měněn na trochu opačném konci televizoru, než kde jsou obvody pro zvuk a tak si myslím, že AS15-F nemá se zvukem nic společného. Nebo se pletu?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“