Jablotron OS-305

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

Jablotron OS-305

#1 Příspěvek od Freedy »

Zdravim
mám doma u alarmu připojenou sirénu od Jablotronu OS-305 a mám ji zapojenou v dvoudrátovém provedení kdy je při poplachu odpojováno napájecí napětí pro vyvolání poplachu. Po připojení baterie a potom napájecího napětí si siréna 3x krátce houkne a cca po 30 si blikne ledka, ale po cca 24 hodinách, už led nebliká a mělo by to značit poruchu, ale stačí odpojit a připojit baterii a napájecí napětí a už zase bliká. Už jsem vyměnil baterii za novou, ale pořád stejný. Napájecí napětí je 13,8 V a na baterii za provozu je 12,9 V. Ještě doplním, že GND a INPUT má propojený 10K odporem, RESET a TAMP nejsou zapojeny. propojky JP1 a 2 spojeno, JP3 rozpojeno. Může mi někdo prosím poradit jestli mám něco špatně zapojený nebo kde je chyba. Děkuji.

Uživatelský avatar
Simil
Příspěvky: 185
Registrován: 16 říj 2008, 02:00
Bydliště: NR

#2 Příspěvek od Simil »

Prestane Ti to blikať preto,lebo máš vstup RES nepripojený.Ak ho pripojíš,bude Ti to blikať,podľa nastavenia prepojki J2

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#3 Příspěvek od Freedy »

Mě nejde o žárovky , které blikají při poplachu, ale o tu jednu ledku, která je mezi nima a signalizuje, že je siréna v pořádku. Ta blikne jednou za 30 sec. když je aktivní a ta přestane po jednom dni fungovat.

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#4 Příspěvek od Freedy »

Toto je zapojeni dle vyrobce, proto to po zapojeni chodi, ale po case prestane.

Uživatelský avatar
Simil
Příspěvky: 185
Registrován: 16 říj 2008, 02:00
Bydliště: NR

#5 Příspěvek od Simil »

Toto som vyčítal z manuálu.Červeným je vyznačená možná príčina.


Pripravenosť sirény je priebežne kontrolovaná a potvrdená blikaním kontrolky LED 1x za 30sek. Pokiaľ signálka nebliká, mikropočítač zistil závadu. Možnou príčinou je napr. dlhodobý pokles napätia vnútorného akumulátora pod hodnotu 11,5V.

Ak prestane kontrolka LED blikať, skontrolujte dobíjanie sirény a stav aktivačného vstupu
INPUT.


Pokles napätia akumulátora môže byť tiež zapríčinený príliš často sa opakujúcou poplachovou aktivitou sirény, prípadne závadou akumulátora (doporučujeme kontrolu každé 4 roky). Mikropočítač sirény riadi spôsob dobíjania akumulátora tak, aby nedochádzalo k prebíjaniu. Plné nabitie je zaistené aj v prípade zníženého napájacieho napätia na vstupe
+U (je zabudovaný riadený napäťový menič).

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#6 Příspěvek od Freedy »

To jsem prave meril ale jak jsem psal tak napeti na obou bateriich bylo 12.9 v, tudiz hlefam chybu, ale asi neco vyhodnocuje spatne ten procesor kdyz po odpojeni a znovu nahozeni je vse zase ok. A melo by to hlasit chybu kdyz padne baterie pod 11.5 v.

Uživatelský avatar
Simil
Příspěvky: 185
Registrován: 16 říj 2008, 02:00
Bydliště: NR

#7 Příspěvek od Simil »

Ak to máš pripojené dvojdrátovo ako je to v návode,tak ešte by som skúsil svorku RESET pripojiť na GND a poprípade v siréne vymeniť Aku za nový,ak to nepomôže,tak je doska poškodená,skúsiť to poslať do servisu Jablotronu/zatiaľ je to zadarmo/

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#8 Příspěvek od Freedy »

Zkusim jeste to propojeni na zem. Baterie uz je nova tak uvidime.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“