Hydroizolace, realizace a vysledek.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Hydroizolace, realizace a vysledek.

#1 Příspěvek od robo »

Na baraku mam trosku problem s vlhkosti zdiva, Podrezat barak a zaizolovat delat nehodlam. Narazil jsem ale hydroizolaci. Ani na to nemusim mit ten kompresor. V ramci obecne informace staci udelat ve vzdalenosti asi metr od sebe kolme diry, do nich se umisti nadoby naplnene hydroizolacnim roztokem. Takto se to necha tyden. Zdivo postupne nasaje onu izolaci. Pote se diry utesni a natahne se spesl omitka proti vlhkosti. Jde mi o to aplikovani. Pokud to dela firma co ma kompresor a pod tlakem nahrne do otvoru izolaci tak v uciinnost dopravy hydroizolace do zdiva verim vice jak kdyz to tam necham tect samospadem. Kdyz k tomu vezmu vlhci zdivo ktere uz toho moc nenasaje tak zacinam mit obavu o vysledek. Nemate nekdo s timto zkusenost. Nejake rady ze zivota. Dekuji ze se s nima podelite.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#2 Příspěvek od jirkati »

V roce 1969 jsem si koupil v nádherném městečku pod Ještědem podezřele levný barák. Po nastěhování jsem zjistil proč ta láce. Ze dvou stran domu tekl 3 m od základů regulovaný "přikrytý" potůček. A při sebemenším dešti se naplnil skoro po vršek. Zdi byly mokré 3 m nad terén. Typ základů a zdiva těsně nad nimi vylučoval podřezání za rozumnou cenu. Nastudoval jsem něco o osmóze a po instalaci sítě elektrod do hloubky ve zdivu až 80 cm a jejich propojení s masivními měděnými deskami zakopanými těsně nad hladinu vody v potůčku vedle základů klesla hladina vlhkého zdiva za půl roku o více než jeden metr. A když jsem našel v literatuře zmínky o elektroosmóze připojil jsem mezi zemní desky a síť elektrod ještě zdroj ss proudu. Napřed blbě a za měsíc lezla vlhkost nahoru, ale po změně polarizace se to vrátilo a za pár měsíců byla vhkost jen asi půl metru nad základy. Takže to funguje a dnešní přístroje jsou asi i propracovanější. Faktem ale je, že tenkrát žádná chemická možnost nebyla. Dům už nestojí, musel ustoupit silnici.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od breta1 »

Fandím ti ale:
Zkušenost moje i mnoha jiných - podřezat, ať je to sebevíc obtížné.
Naposledy upravil(a) breta1 dne 30 lis 2013, 22:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Robo- trochu to nechápu- nechceš podřezávat barák, abys nemusel dávat vodorovnou hydroizolaci, ale horlíš pro nějakou hydroizolaci...
Ano, možná existuje nějaký roztok, který má tendenci navzlínat do spár (říká se tomu myslím hydrofobní, nebo tak nějak), ale jak jej chceš ukecat, aby ti zaplnil vodorovné mezery(lépe řečeno kapiláry) ve zdivu tak, aby vznikla neprodyšná vrstva? Já tomu nějak nevěřím.
A to, co popisuje Jirkati, to je jen řešení důsledků, ne příčin. Je dokázáno, že je potřeba v první řadě odvést vodu (vlhost) pryč od domu. Pokud je přítomna vstva, která vede vodu k základům, tak ani hydroizolace nemusí pomoci...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#5 Příspěvek od fero7 »

robo píše:Narazil jsem ale hydroizolaci. Ani na to nemusim mit ten kompresor. V ramci obecne informace staci udelat ve vzdalenosti asi metr od sebe kolme diry, do nich se umisti nadoby naplnene hydroizolacnim roztokem. Takto se to necha tyden. Zdivo postupne nasaje onu izolaci. Pote se diry utesni a natahne se spesl omitka proti vlhkosti. Jde mi o to aplikovani. Pokud to dela firma co ma kompresor a pod tlakem nahrne do otvoru izolaci tak v uciinnost dopravy hydroizolace do zdiva verim vice jak kdyz to tam necham tect samospadem.
Aku "latku/roztok"? mas konkretne na mysli?
Ak to robi firma pod tlakom, tak to vsakovanie tiez moze trvat niekolko dni (tyzden?).
Pri aplikacii izolacnej hmoty ktora krystalizuje sa vysledky dostavia az po niekolkych mesiacoch.
Mozes pozriet aj na Sikkaton Isol, Sikkaton SAN. Ale tych dier sa tam vrta podstatne viac.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od robo »

Na mysli mam Sanipol

http://www.aquasaning.cz/content/injekt ... nipol.html

Pokud to do der pohrnu pod tlakem tak by to melo byt lepsi nez kdyz to tam potece samospadem. Ja si myslim ze samospad nebude ono. Nerad bych se s tim babral abych se pak dozvedel ze pouziti pod tlakem je ve vysledku lepsi. Ten matros stoji slusny love a nerad bych to po*ral.

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#7 Příspěvek od Freedy »

Zdravim
hydroizolaci jsem dělal asi před 10 lety na domě, který byl do cca 1 patra mokrý, jednalo se vesměs o kámen. Dům je podsklepený pouze z 1/4, takže jsem lehce obkopal základ co šlo a navrtal jsem asi po 15 cm šikmo díry do 3/4 zdí, jak obvodové tak všechny příčky. Pak jsem použil Fortesil a každou díru nalil co to šlo a nechal být. Asi po 1/2 až 3/4 roce začal dům jevit známky vysychání, omítka po přejetí rukou už nebyla mokrá, pouze na ní zůstaly mapy, prý je pozůstatek solí. Do dnešní doby je dům suchý a bez problémů. Sice jsem na tom strávil týden času odvrtáváním, ale umně se to vyplatilo.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Do této akce bych nevrazil ani korunu a ani minutu .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“