Sháním kdo navine transformátor

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

Sháním kdo navine transformátor

#1 Příspěvek od Kaca »

Zdravím Vás!
Chci se zeptat: Kdo navine, zalakuje a vypálí síťové trafo pro elektronkový zesilovač. Jedná se o trafo na plechách EI (stejné jádro jako má MUSIC 130) podle mnou dodaného návrhu. Kostru dodám. Pokud bude potřeba, dodám i trafoplechy a svorníky. Pro zalakování a vypálení to bude i lepší. Chtěl bych to začátkem příštího roku.
Děkuji! Kaca

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#2 Příspěvek od kbulda »


Uživatelský avatar
SDZ
Příspěvky: 420
Registrován: 11 bře 2011, 01:00

#3 Příspěvek od SDZ »

Proč si to nespočítáš sám a dáš někomu navinout jen cívku (toto je nejlevnější varianta) ? Navinou to všude,kde převinují elektomotory.Když si vyrobíš i dřevěnou kostku (s předvrtanou dírou) do cívky,tak je to pro ně nejmíň práce.Navinutí vyjde opravdu levně.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Můžeš nám sdělit , co Ti na originálu ze stotřicítky nevyhovuje ?

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Kaca »

To BOBOBO - Nemám ho. Jinak chci navinout to samé co je na stotřicítce pouze s tím rozdílem že primár bude pouze na 230V.

To SDZ - Mám to spočítané (navíjecí předpis), mám hotovou i kostru i špalíček s dírou 10mm.

Zkusím nakontaktovat některé motoráře z odkazů.
Děkuji a zdravím!
Naposledy upravil(a) Kaca dne 04 pro 2013, 11:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Kdyby jsi chtěl zdarma z toho starého rozhlasového bloku s 4654kami , tak Tě podaruju .

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Kaca »

Potřebuju anodové napětí a proud pro 4xEL34. Dále žhavení 4xEL34 a ještě pro tři ECC, takže min. 7A. Jaké to má prosím vinutí pro anody a kolik to dá na žhavení?
Na předpětí bych tam přidal nějaké malé trafíčko. To už by nebyl problém. Myslím ale že to nebude mít potřebný žhavící proud.
Díky a zdravím!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Je to staré předimenzované trafo , tak by jsi zkusil zatížit . Já už s tím stejně nic dělat nebudu . Měl bys Cu do šrotu . Jestli chceš , pošli SZ s adresou .

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Kaca »

Ano. Děkuji! Zkusím! Máš SZ.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Kaca »

Zde jsou obrázky té kostřičky kterou mám připravenou na navinutí.
Pod nimi je to trafo které bylo nevyhovující. Asi slabé žhavení. Po půlhodině až hodině se značně zahřívá a to ho jen šimrám. Jádro je 40 x 70.
Přílohy
IMG_1486.JPG
Po levé straně je primár. Možnost pouze 120 a 220V. Po pravé je žhavicí vinutí které dává 7,4V.
(92.12 KiB) Staženo 86 x
IMG_1485.JPG
Tady je nalevo anodové, od středu nahoru i dolů: 0 - 243 - 420V.
Napravo od spoda je 4,5, nad ním je také 4,5V (asi pro usměrňovačky) a na to horní je připojeno ještě slabým drátem dalších 2,5V.
(94.12 KiB) Staženo 91 x
IMG_1484.JPG
Kostřička je vyřezána vodou z prextitu 2mm.
(83.65 KiB) Staženo 72 x
IMG_1483.JPG
(83.99 KiB) Staženo 78 x

Uživatelský avatar
elnovy
Příspěvky: 769
Registrován: 04 črc 2010, 02:00
Bydliště: ČR - JČ
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od elnovy »

EL 34 snesou na anodě 850V , kdysi jsem si stavěl zesilovaš s těmito lampami 80 W s 2xEL34...dnes bych to řešil s tranzistorama ...takové ty řeći o efektu vyššich harmonických u lamp je přesudek....nepotvrzenej měřením Trafo na Zesilovač s tranzistorama potom přijde na pár kaček ..
a nemusí se motat výstupní trafo ....a to jsem obě trafa motal ručně ..dnes s internetem snad někoho najdeš kdo ti to namotá :roll: :P 8O
el.návrhář HW a SW a DPS

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od Sendyx »

Jo, pěkně to elnovy motáš pořád :lol: .

Kaca, jestli chceš kvalitní síťové trafo, tak se vykašli na staré plechy a kostru, zadej si to celé (ano, bude to dražší), ale budeš mít trafo, co váží možná tak 60% toho tvého, bude mít menší rozptyl atd. Dneska jsou běžné plechy, které mají sycení třeba o 30-40% vyšší, než nějaké 30 a více let staré materiály.

Uživatelský avatar
elnovy
Příspěvky: 769
Registrován: 04 črc 2010, 02:00
Bydliště: ČR - JČ
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od elnovy »

Ještě mu poraď ty chytráku s hvězdičkama kde si zadá vystupní trafo a jak jim definuje jeho nízkou parazitní kapacitu ......asi ti hvězdičky budou chybět :P :P :P

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#14 Příspěvek od Sendyx »

elnovy píše:Ještě mu poraď ty chytráku s hvězdičkama kde si zadá vystupní trafo a jak jim definuje jeho nízkou parazitní kapacitu ......asi ti hvězdičky budou chybět :P :P :P
On chtěl Kaca nějaké výstupní trafo ? Nezpitoměl jsi náhodou na nějakém školení pro ajťáky ? Ti rychlokvašenci bez zkušeností mívají obykle dar vnucovat něco jiného, než chce zákazník.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Kaca »

Lidi nehádejte se. :D Já bych to trafo koupil ale z ekonomických důvodů kdy bych dokázal ušetřit až 3/4 ceny a to pro mě není málo dělám takovéhle kraviny. Rozměrama šáska které jsem si navrhl (délka 400mm. a šířka 200mm.) kompenzuji váhu. Na tranzistoráky jsem hrál celej život (aktivně 35 roků) ale teď by mě hřálo u srdce kdybch se ukázal s něčím co svítí a hřeje. Tak proto. Pro basu a vůbec na hru s kapelou je 850V velice moc. Vím že toho jde tímto způsobem dosáhnout ale co potom když se zesilovač přitáhne po cestě na hru do tepla a orosí se? To si pak moc nezahraju. Spíš bych něco zaplatil.
Tady je fotka toho šáska s včera vykuchaným síťákem. Až s ním budu hotov tak se pochlubím ale to může nějakej čásek trvat.
Taky bych ještě chtěl než s tím seknu postavit do takovéhleho šáska basáckej preamp se 100W koncem. Tady je schéma. Myslím že by to mohlo celkem pěkně hrát a možná mě to ještě nějakej čásek u hraní udrží.
Tak zatím přeji Vám všem krásné prožití svátků, hodně zdraví, štěstí a spokojenosti!!!!!!! A na zdraví!! :drinken:
Přílohy
marshall_jmp-4150.pdf
(108.56 KiB) Staženo 109 x
IMG_1489.JPG
(119.33 KiB) Staženo 104 x
Naposledy upravil(a) Kaca dne 22 pro 2013, 14:07, celkem upraveno 3 x.

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“