Lednička Whirpool ART 488, jen svítí

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lukassss
Příspěvky: 2
Registrován: 08 pro 2013, 01:00

Lednička Whirpool ART 488, jen svítí

#1 Příspěvek od lukassss »

Dobrý den,
Mám problémy s ledničkou whirpool ART-488. Problém je v desce. Bohužel nevím jak je označen.Obvod je zničený. Na desce je LT-C126, bohužel více tam není. Chtěl bych se zeptat zda někdo nemá stejný typ, jestli by mě neposlal označení obvodu ? Na obrazku je poškozená deska

http://2imgs.com/1d5594be6d

Děkuji předem

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#2 Příspěvek od fredis »

Ta deska je na první pohled jasná :lol: .IO je důsledek jiného problému.

Uživatelský avatar
jojosuly
Příspěvky: 267
Registrován: 22 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kysuce

#3 Příspěvek od jojosuly »

Tu je sm ale schema je len tak orientačne

http://elektrotanya.com/whirlpool_arg48 ... nload.html

vypadá to na IO zdroja máš tam vysušené kondenzátory

aj tu je niečo

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... e7ef933513

Uživatelský avatar
lukassss
Příspěvky: 2
Registrován: 08 pro 2013, 01:00

#4 Příspěvek od lukassss »

Nebyl jsem u ledničky jen mě řekli, že pištěla a po vypnutí už nenaběhla.
Na desce opravdu byl jeden špatný kondík, ten už jsem vyměnil.
To jojosuly: Nevím jak ti poděkovat na druhém odkazu je podobný problém se stejným výsledkem, aspoň už znám ten IO.

Uživatelský avatar
AgentSmith
Příspěvky: 4
Registrován: 17 pro 2014, 01:00

#5 Příspěvek od AgentSmith »

Mám podobný problém - v mojom prípade chladnička neustále pípa (alarm akoby bola otvorená) a píše E. Pred rokmi bol u nás servisák, ktorý to premeral a povedal, že chladnička funguje v pohode, len asi je nejaký senzor zlý, ale odporúča len vypnúť ten pípak, ak nechceme minúť 100€ na senzor. Potom však pípanie bez zásahu prestalo.
Teraz po rokoch sa vrátilo a rozmýšlam ako vypnúť ten pípak bez toho, aby som musel volať servisáka. Zdroj pípania ide z prednej strany ako je display. Dá sa k nemu nejako rozumne dostať, alebo treba vybrať celú chladničku?

Nevedel som sa dostať k servisnému manuálu, máte niekto prosím niečo také?

Ďakujem za akúkoľvek radu,
M.

Uživatelský avatar
hjd
Příspěvky: 23
Registrován: 08 říj 2014, 02:00

#6 Příspěvek od hjd »

Ahoj,
byl jsem na tom podobně. Lednička začala pípat a blikalo E. Servisák mi řekl, že je vadný "nějaký" senzor, že pořádně ani neví kde je (asi někde vzadu zapěnovaný) a že by se musela měnit skříň. Jelikož lednička fungovala, jen jsem odpojil pípák a nechal jsem to tak. Ten pípák je v levé části vedle displejů. Dá se tam v pohodě dostat zepředu přes několik šroubů. Kdyby se ti to nepovedlo, zkusím to nafotit.
Asi po roce mi odešel zdroj (IO a 2x elyt), který je v horní části ledničky. Kupodivu po jeho opravě přestalo i blikat E. Teď nevím, jestli to bylo tím, že už tenkrát byl zdroj "trochu špatný" a nebo stačilo, že si lednička pár dní odpočinula, než jsem jí opravil.
HJD

Uživatelský avatar
AgentSmith
Příspěvky: 4
Registrován: 17 pro 2014, 01:00

#7 Příspěvek od AgentSmith »

Ďakujem. Raz som sa k tomu už chcel prebojovať, ale nepodarilo sa mi to. Nechcel som byť príliš násilný :)

veľmi by som Ti bol vďačný, keby si poslal fotku ako sa tam dá dostať a odpojiť to. Na zajtra už zavolala žena opravára, aby nebol stres z pípania cez vianoce, ale rád by som to odpojil aj bez neho. Dal cenu 110€ aj s prácou, ale keď hovoríš, že tam je iný problém, tak na vytiahnutie kábla ho nepotrebujem.

Ďakujem vopred, M.

Uživatelský avatar
hjd
Příspěvky: 23
Registrován: 08 říj 2014, 02:00

#8 Příspěvek od hjd »

Pípák není na kablíku. Musí se odpájet z desky. Budeš potřebovat pájku.

EDIT:
Tady je celkem pěkně vidět, jak se tam dostat. Musíš vycvaknout plastové bočnice, pod nimi jsou pak ty šrouby.

EDIT2:
Ještě jsem našel fotku pípáku, co jsem si tenkrát udělal.
Přílohy
art.GIF
(74.63 KiB) Staženo 78 x
pipak.GIF
(167.83 KiB) Staženo 59 x

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#9 Příspěvek od frantajetel11 »

Nemusíš ten pípák ani odpájet. Stačí mu proškrábnout spoj od přívodu (ten hned pod tou obdélníkovou dírou). Po opravě stačí oškrábnout lak a kapkou cínu to zase připojit.

Uživatelský avatar
AgentSmith
Příspěvky: 4
Registrován: 17 pro 2014, 01:00

#10 Příspěvek od AgentSmith »

Ďakujem vám :) toto keď všetko zahrá, tak budem doma za frajera :) dám vedieť ako som dopadol!

Uživatelský avatar
AgentSmith
Příspěvky: 4
Registrován: 17 pro 2014, 01:00

#11 Příspěvek od AgentSmith »

ste fakt borci, veľmi ste mi pomohli, funguje ako má a nepípa :) veľka VĎAKA!

Uživatelský avatar
hjd
Příspěvky: 23
Registrován: 08 říj 2014, 02:00

#12 Příspěvek od hjd »

Nemáš zač... :)
Jestli budeš mít někdy čas a budete mít kam dát věci z ledničky, zkus jí na 3 dny vypnout a nech ji větrat. Třeba ta porucha zmizí. Mně tenkrát dokonce ten servisák radil, ať zkusím vnitřek lednice fénovat teplým fénem, že se to čidlo třeba "zmátoří". To bohužel nezabralo.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“