Z jakého důvodu v žádným výrobku od Apple nenajdu FM rádio?

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Z jakého důvodu v žádným výrobku od Apple nenajdu FM rádio?

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Zdravím. Pročpak v žádným výrobku od Apple není podporovaný klasický FM rádio, když už to bývá "odpadní funkce" kolikrát i Bluetooth rozhraní v telefonech? (a pokud je, tak bych rád věděl, v čem je)
Prosím, nestojím o žádné flamewary příznivců, nebo odpůrců této značky. Jde mi vyloženě jen o "nestranný názor".

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Artaban001: mě napadá jedna věc- stejně jako nemá žádný IPhone rozšíření na pam. karty a taky žádný nejde připojit jako velkokapacitní úložiště, tak i absence rádia tě nutí k návštěvě ITunes a koupi nějakého produktu z nabídky Applu. Například muziky.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#3 Příspěvek od Hydrawerk »

Protože to tak vymyslel nebožtík Steve Jobs.
Mimochodem, moje první setkání s Iphonem první generace cca v roce 2007 skončilo zklamáním. A to jsem ho poznal jenom zběžně. 8GB paměti za ty prachy nebylo moc. Nemožnost vložit paměťovou kartu. Žádný standardní microUSB zdířka. Žádné rádio. Napevno vestavěný akumulátor nevyměnitelný uživatelem. Nelze nahrávat video. Foťák měl velmi omezené nastavení. Při připojení k PC se nechová jako USB mass storage, nutno použít jakési Itunes. Nelze nahrát nějaké volně šířené java hry nebo prográmky... A kdoví co ještě.
Tehdy už byly v prodeji docela nadupané (tlačítkové) telefony za podobnou cenu, které výše zmíněné neduhy neměly.
Takže nějaké rádio je jenom maličkost, ne? Steve Jobs vymyslel, že budeš furt online přes wifi, takže FM rádio nepotřebuješ.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#4 Příspěvek od Hydrawerk »

Michal22 píše:absence rádia tě nutí k návštěvě ITunes
Steve Jobs byl vizionář... v oblasti tahání peněz z lidí. Jeho výrobky jsou strašně módní a kultovní.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Sorry za off topic :-)
ale nedalo mi to, nestranné to také není, kdyby to někoho uráželo, prosím smazat.
http://www.youtube.com/watch?v=NCwBkNgPZFQ

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

Takže, pokud jsem to pochopil dobře, přítomnost FM rádia v I-Phone, nebo I-Podu by narušovalo politiku "uzavřenosti" jejich platformy. Neboli - Já vám prodám vychytanou mašinku, ale vy ji budete moci používat jen se softwarovou výbavou, kterou vám dodám, či prodám já..

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#7 Příspěvek od keemo »

asi tak. z radia by nemali prijmy...

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#8 Příspěvek od weed_smoker »

Artaban001 píše:Neboli - Já vám prodám vychytanou mašinku, ale vy ji budete moci používat jen se softwarovou výbavou, kterou vám dodám, či prodám já..
Od toho je tzv.JAILBREAK zařízení.Spousta vlastností je pozamykaná,ale po JB by tam mělo jít třeba i kopírování jinak než z itunes.Ale na rádio to asi nepomůže,pokud tam není zabudovanej HW.Osobně bych si ty předražený iŠmejdy nekupoval,maximálně nějaký starší apple věci (NTB,PC...),v těch se dá po jejich dosloužení spousta dobrýho najít.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#9 Příspěvek od Hydrawerk »

Apple výrobky podle mě nejsou moc dobře rozebíratelné. Jinak to video je skvělé. http://www.youtube.com/watch?v=NCwBkNgPZFQ

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

weed_smoker: ano, JB je mi známý, stejně jako spoustě jiných. Ovšem co se už moc neví je to, že pokud máš v IPhone JB, může to být posouzeno jako porušení záručních podmínek.
Hydrawerk: rozebírání není tak hrozné, po první stovce rozdělaných telefonů ti to ani nepřijde.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Jeden (utopeny) iPhone som rozoberal a bolo to velmi jednoduche - az ma to prekvapilo. Za predpokladu, ze clovek ma tie specialne nastroje (eBay to isti).

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od Michal22 »

Zapomněl jsem na IPhone 2G. Tam je to rozebírání fakt těžké...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od zdenoeddie »

Mne sa tak vsetko zda, ze tie iShit krabicky si ludia kupuju a dobrovolne sa "zotrocuju" Velkemu bratrovi, ktory ich takto moze sledovat kedykolvek a kdekolvek (a bojim sa, ze uz to neni zalezistost len tychto skatuliek), vsetko co spravis na svojom telefone je vysledovatelne, a mam taky dojem ze moznostou FM radia je toto sledovanie dost obmedzene. Ja uz len cakam, kedy ti iCocks vydaju iChip ktory sa bude dat implantovat pod kozu, ovladat priamo mozgom, apod. ... a ovce budu dobrovolne stat v radoch a platit stovky eur/dolarov/... len preto ze je to in/cool/... naco mat slobodu v zivote, ked ju mozte mat na nete.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od workhard »

Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#15 Příspěvek od pocitujlasku »

Apple ma veci postavene na tom, ze pouzivaj, ale nestaraj sa, co je vnutri. Takto to ma byt a bodka.
Vytvorili z toho modlu, a preto, kto ma i*, tak je in a ma pocit, ze je niekto vynimocny. Pre mna je to predrazena vec s obmedzenymi funkciami, aj ked dizajnovo su pekne, to sa musi nechat.
No vidis, a tak si sa bal

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“